Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Powiat ma problem z dalszą przebudową ulicy Wojska Polskiego i remontem ulicy Mickiewicza

Andrzej Bartniak
12 maja, 11:28

Unieważniono przetarg na wykonanie projektu dalszej przebudowy ulicy Wojska Polskiego oraz Mickiewicza w Świeciu. Nie wpłynęła ani jednak oferta, co jest sporym zaskoczeniem.

Wielką niewiadomą jest stan tego, co znajduje się pod nawierzchnią ulic
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

- Zwykle w przypadku trudnych inwestycji pojawiają się zapytania od firm - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - W tym przetargu nie było ani jednego, co też można zrozumieć, jeśli zaplanowana praca jest stosunkowo oczywista, a za taką można w zasadzie uznać modernizację ul. Mickiewicza i dalszą przebudowę ul. Wojska Polskiego. Tym większym zaskoczeniem było dla nas to, gdy okazało się, że nie wpłynęła ani jedna oferta - przyznaje dyrektor.

REKLAMA
REKLAMA

Co to oznacza? Trudno wyrokować. Być może decyduje o tym liczba prowadzonych w tej chwili inwestycji drogowych.

- Na pewno mniej wysiłku kosztuje przygotowanie dokumentacji do drogi biegnącej przez pola niż w mieście, gdzie jednak mogą pojawić się różne niespodzianki - ocenia Adam Meller. - Z drugiej strony, nasza oferta jest dość atrakcyjna finansowo. Zarezerwowaliśmy na ten cel 750 tys. zł - zwraca uwagę.

REKLAMA
REKLAMA

Plany zakładają dalszą przebudowę ul. Wojska Polskiego na odcinku od Enei do ul. Świętopełka oraz modernizację ul. Mickiewicza.

W tej inwestycji tak naprawdę nie chodzi tylko o samą nawierzchnię, a o to, co znajduje się pod ziemią, czyli wszystkie instalacje, których stan jest pewną niewiadomą.

Chodzi m.in. o instalacje wodne czy kanalizacyjne. Obawy budzi przede wszystkim stan podziemnej infrastruktury na ul. Mickiewicza.

REKLAMA
REKLAMA

- Być może zadanie trzeba będzie podzielić na dwie części, ogłaszając odrębne przetargi na Wojska Polskiego i Mickiewicza - zastanawia się dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - Decyzja w ten sprawie należeć będzie do zarządu powiatu.

Szacowany koszt inwestycji to 40 mln zł. To kwota na dziś. Ile faktycznie będzie ona kosztowała, okaże się po przetargu. Prawdopodobnie zostanie on ogłoszony w 2024 r.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

Jeśli ten odcinek będą wykonywać takie papudraki, jak w Przechowie, to nawet tych 70 milionów nie starczy. Będzie przekręt jak tych 70 milionów na wybory. W przechowie jeden szcza pod krzewem, gdzie widzą to matki z dziećmi, stojące w korku... Trzech się patrzy, jeden młody w telefonie, a jeden pracuje. Skrzyżowanie przy Orlenie tak wąskie, że nie ma jak osobówką przejechać, a gdzie dopiero ciągnik siodłowy. Na dodatek nie potrafią wyrónać asfaltu pod wiaduktem. I zdejmijcie w końcu ten znak "ślepa uliczka" z ulicy wodnej, bo jest już przejezdna gamonie. Kabaret - inaczej tego nazwać nie można. 

Odpowiedzi: 2

A te matki to czym takie zbulwersowane, czego nie widziały?

Odpowiedzi: 0

Zgadzam się całkowicie.

Odpowiedzi: 0

I dobrze. Przynajmniej odpoczniemy po tym co dzieje się w Przechowie 

Odpowiedzi: 0

Ale będą mieli ledowe oświetlenie o które  tak dlugo plakali

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz