Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Powiat świecki otwiera się na współpracę z Ukrainą. Co z tego wyjdzie?

Andrzej Bartniak
29 sierpnia 2018, 15:00

Starosta świecki podpisał w środę porozumienie o nawiązaniu stosunków z rejonem użhorodzkim na Ukrainie.  Dokument zakłada współpracę na wielu płaszczyznach, choć na plan pierwszy wysuwają się sprawy gospodarcze.

Starosta Franciszek Koszowski (pierwszy od prawej) podarował ukraińskim gościom flagę powiatu
Fot. Andrzej Bartniak

Dlaczego powiat wybrał akurat ten rejon, odpowiednik administracyjny polskiego powiatu? Z taką propozycją zwróciły się władze Użhorodu, które od kilku lat współpracują z powiatem jarosławkim. Ten z kolei jest partnerem powiatu świeckiego. W ten sposób te trzy powiaty jeszcze bardziej zacieśniły współpracę.
REKLAMA

W podpisaniu dokumentu stronę polską reprezentowali starosta Franciszek Koszowski i jego zastępca Barbara Studzińska. W ukraińskiej delegacji znaleźli się: Jurij Frincko, kierownik departamentu wykonawczego, Andrij Kuszniruk, radny rady powiatu i Renata Czernecki, sekretarz prasowy.

Celem porozumienia jest rozwój kontaktów i współpracy między samorządami w takich dziedzinach jak: rozwój gospodarczy, turystyka, rozwój wsi, życie kulturalne, społeczne i sportowe, rozszerzenie bezpośrednich kontaktów między obywatelami oraz poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego. Służyć temu mają wspólne programy i wymiany.

- Dokument jest wyrazem pewnych intencji i płaszczyzną do budowania relacji - mówi starosta Franciszek Koszowski.
REKLAMA


Kolejny ruch należy do mieszkańców. Zwłaszcza przedsiębiorców. Koszowski zwrócił uwagę na istotny fakt - coraz większą liczbę Ukraińców pracujących i osiedlających się w Polsce. Także w naszym powiecie.

- Nie ma sensu, aby szukając pracy u nas musieli korzystać z pomocy pośredników, którzy nie zawsze są wobec nich uczciwi - mówi starosta. - Myślę, że tę drogę od pracownika do pracodawcy można skrócić.

Rejon użhorodzki położony jest w zachodniej części Ukrainy przy granicy ze Słowacją i Węgrami.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz