Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Powiat uruchamia autobusy w gminach Nowe, Dragacz i Warlubie [rozkład jazdy]

Andrzej Pudrzyński
26 sierpnia 2020, 19:34

Do tej pory autobusy docierały do 8 gmin powiatu świeckiego. Od 1 września będą dojeżdżać do wszystkich 11.

Autobusy na obydwu liniach Świecie-Nowe będą kursowały cztery razy dziennie
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Co ciekawe, starostwo oraz gminy Nowe, Dragacz i Warlubie postanowiły uruchomić kursy na trasach zlikwidowanych przez PKS nie czekając na dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Tam, gdzie przywrócono połączenia już od 1 lipca, funduszu pokrywa 760 tys. z 1 mln kosztów, a po 120 tys. zł starostwo i gminy, w których uruchomiono połączenia.

- Chcieliśmy, aby uczniowie mogli bez problemu dotrzeć do szkół średnich w Świeciu i Nowem, dlatego zdecydowaliśmy, że autobusy będą jeździły już od 1 września – wyjaśnia Zbigniew Semrau, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Świeciu. – Uruchamiamy dwie linie: Świecie-Michale-Nowe i Świecie-Warlubie-Nowe.
REKLAMA

Samorządy liczą, że w połowie września wojewoda ogłosi konkurs i większość kosztów pokryje program odbudowy lokalnych połączeń autobusowych.

- Ustaliliśmy ze starostwem, że podzielimy się kosztami. Na razie będziemy dokładać więcej, ale po dofinansowaniu z rządowego funduszu będzie to znacznie mniej. Skoro jest szansa, aby mieszkańcy mieli dostęp do komunikacji publicznej, to nie ma co zwlekać – zaznacza Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Gmina Dragacz szacuje, że początkowo będzie musiała dopłacić około 2 tys. zł miesięcznie. Podobnie jednak, jak w pozostałych samorządach, wójt liczy, że projekt dostanie wsparcie finansowe od wojewody.
REKLAMA

- Od miesięcy zabiegałam o utworzenie połączeń w naszej gminie, bo do wsi położonych wzdłuż wału wiślanego nie dojeżdżają żadne autobusy – mówi Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz.

Autobusy będą kursowały od poniedziałku do piątku, cztery razy dziennie w obydwie strony.

Rozkład jazdy Świecie-Michale-Nowe pobierzecie klikając tutaj, a Świecie-Warlubie-Nowe tutaj.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz