Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Pozbywają się szpitalnego "dziadka". Jego następca będzie bardziej wydajny

Andrzej Pudrzyński
28 września, 07:56

W Nowym Szpitalu w Świeciu rozpoczęła się modernizacja pracowni rentgenowskiej. Remont jest związany z wymianą jednego z aparatów RTG na nowszy i lepszy model.

W szpitalu wykonuje się około 22 tys. badań RTG rocznie
Fot. Nowy Szpital
REKLAMA
REKLAMA

- Wymieniamy najstarszy z naszych aparatów, zakupiony jeszcze w latach 90. Nowe RTG będzie bardziej wydajne i odciąży aparat, z którego obecnie korzystamy - mówi Przemysław Leśniewski, prezes Nowego Szpitala w Świeciu.

Nowy aparat rentgenowski umożliwia wykonywanie zdjęć pacjentom w różnej pozycji. Zdjęcia są robione przy możliwie najniższej dawce promieniowania, a dzięki zastosowanej technologii cyfrowej obrazy RTG są wysokiej jakości.

REKLAMA
REKLAMA

Aparat został już dostarczony do świeckiego szpitala, ale zanim zostanie zainstalowany i uruchomiony, lecznica wyremontuje pracownię. Zmodernizowane zostaną sala prześwietleń, sterownia i szatnia dla pacjentów.

- Remont potrwa do końca października. Pracownia ruszy po otrzymaniu niezbędnych zgód. W czasie remontu wszystkie badania RTG są wykonywane w drugiej pracowni, która znajduje się w szpitalu - wyjaśnia Marta Pióro, rzecznik prasowy Grupy Nowy Szpital.

REKLAMA
REKLAMA

Oprócz pracowni RTG w szpitalu w Świeciu są jeszcze 3 przyłóżkowe aparaty rentgenowskie.

Jeden jest wykorzystywany na SOR, drugi na oddziale płucnym a trzeci jest użytkowany przez pozostałe oddziały szpitalne. Łącznie w szpitalu w Świeciu wykonuje się około 22 tys. badań RTG rocznie. 

Nowy aparat RTG kosztuje 617 tys., z czego 550 tys. szpital otrzymał ze środków budżetu państwa przeznaczonych na walkę z Covid-19.

Czy w ślad za modernizację szpitala, idzie poprawa jakości opieki medycznej? Jakie jest Wasze zdanie?

REKLAMA
REKLAMA

Stary aparat pamięta jeszcze lata 90. Nowy zacznie być używany po zakończeniu remontu pracowni

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (5)

W świeckim szpitalu nawet najnowocześniejszy sprzęt nie pomoże jak personel ma w d...pacjentów!!!

Odpowiedzi: 0

Tola chciała byś mieć w dupie? Sami pacjenci mają roszczenia do personelu i są ordynarnie a zarazem bezczelni, a po drugie jaka płacą taka praca.

Odpowiedzi: 1

To po co pracują na etacie? Niech idą na swoje. Wtedy będzie jaka praca taka płaca, a nie odwrotnie. Nikt ich na siłę nie zmusza, nikt im na siłę na kierunek lekarski nie kazał iść.

Co do pacjentów to się zgodzę. "Miłość" jest obustronna często.

Odpowiedzi: 0

To dobra wiadomość dla naszej społeczności.

Odpowiedzi: 0

a co z dziadkami lekarzami?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz