Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Grzegorz, Zofia, Felicja
 • zachmurzenie umiarkowane
  Dzisiaj:
  15°C / 7°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  16°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  14°C / 10°C
REKLAMA

Przedłużenie ulicy Armii Krajowej prawie gotowe. Kiedy tamtędy przejedziemy?

Andrzej Bartniak
23 września, 08:02

Właściwie budowa ostatniego odcinka ul. Armii Krajowej w Świeciu dobiegła końca. Na jego oddanie przejdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo pojawiły się dodatkowe pieniądze.

Nowy odcinek ul. Armii Krajowej w zasadzie jest już gotowy
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

- Nawierzchnia asfaltowa już jest, chodnik, ścieżka rowerowa i lampy też gotowe, więc kiedy będzie można przejechać nowy odcinkiem ul. Armii Krajowej? - dopytują Czytelnicy zainteresowani tą drogową alternatywą dla ul. Wojska Polskiego.

Co bardziej niecierpliwym zdarza się już testować nową ulicę. Na razie grozi to jednak mandatem. Ten fragment nadal jest zamknięty dla ruchu.

REKLAMA
REKLAMA

- Wykonawca na wywiązanie z zadania ma czas do października i jak widać zmieści się w terminie - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - W zasadzie można by oddać ulicę, ale pojawiły się dodatkowe pieniądze na to, aby wzmocnić skarpę od strony Zakładu Usług Komunalnych. Chcemy ułożyć tam geokratę, która wzmocni to zbocze i będzie zapobiegać jego osuwaniu w czasie ulew. Ponadto chcemy nasadzić drzewa.

Jak przekonuje Ryszard Sadowski, wykonywanie tych prac byłoby trudne do pogodzenia z normalnym ulicznym ruchem. Właśnie dlatego jeszcze przez parę tygodni ulica będzie zamknięta.

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja obejmowała też budowę kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci ciepłowniczej i energetycznej.

Prawie 400-metrowy nowy odcinek przedłuży kosztem ponad 2,6 mln zł ulicę Armii Krajowej od ul. Ciepłej do zbudowanego przez powiat ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wodnej w pobliżu Enei.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

A kiedyś jeździło się PKP do Terespola i dalej, a teraz asfaltową drogą jedziemy. No i ok

Odpowiedzi: 0

Od góry nie ma żadnego znaku który by zabraniał wjechać  na ten fragment ulicy.

Odpowiedzi: 1

Wczoraj jechałem tamtędy i stała barierka w zakazem ruchu.

Odpowiedzi: 1

Rano jeszcze nic nie było, od strony ronda była tylko barierka.

Odpowiedzi: 0

Cieszy roztropność i zapobiegawczość urzędników. W spokoju dokończyć inwestycję nawet jeśli się ona trochę przedłuży to wykorzystanie dodatkowych pieniędzy na wskazane prace będzie korzystne. Wzmocnienie skarpy i nasadzenie drzew uważam, decyzja wyjątkowo trafna. Już słyszę sarkanie jeśli zbyt dużo piachu pojawiłoby się po opadach na chodniku lub jezdni.

Odpowiedzi: 0

Na zdjeciu widzę że rośnie tam trawa, a nie zalega piach.

Odpowiedzi: 0

By się wzieli to już dawno ta droga byłaby oddana -polska.

Odpowiedzi: 1

Pewnie, niech zrobią jeszcze czyn społeczny to skończymy pracę przed terminem. To były czasu, co towarzyszu janie. 

Odpowiedzi: 1

Pierwotny termin to koniec sierpnia. Masz coś  jeszcze do dodania?

Odpowiedzi: 1

Mam, jest mi bardzo przykro z tego powodu zwlaszcza, że zawalił się cały system komunikacyjny miasta. Mam nadzieję, że skończą te prace jak najszybciej. 

Odpowiedzi: 0

Nie ma to jak dobrze marketingowo umotywowac dodatkowe koszty zle zaprojektowanej i przenyslanej inwestycji. Dodatkowe lieniadze skad? dodatkowy czas realizacji dlaczego?

Powiedzcie wpeist ze nie przewidziano ze gora moze sie osuwac i trzeba zaplacic wykonawcy dodatkowe srodki w kwocie takie i takiej bo problem jest taki i taki. Oczywiscie platny marketing urzedu miasta tak to pokazuje jakby to byla cudowna wiadomosc ze droga prawdopodobnie bedzie pozniej niz moglaby byc i oczywiscie bedzie wybudowana powyzej zakladanego budzetu...

Odpowiedzi: 0

Ja bym się nie czepiał ale przypomnijcie która droga lub inwestycja w mieście była oddana w terminie podanym przez urząd  

Odpowiedzi: 2

żadna!

Odpowiedzi: 1

Może wyliczyłbyś te "żadne inwestycje"? Czekam.

Odpowiedzi: 0

Fszystkie byli zrobione 

Odpowiedzi: 1

Część Bogdan.

Odpowiedzi: 0

Jakim trzeba być idiota żeby komentowac nie czytając tekstu? Jasno jest tam przekazana informacja, że wykonawca spokojnie odda w terminie. Musicie być strasznie nieszczęśliwi, że wam tak wszystko nie pasuje w życiu.

Odpowiedzi: 1

Termin minął w sierpniu dzbanie. 

Odpowiedzi: 1

No nie, kolejny cep... Możesz przytoczyć gdzie jest napisane, że termin minął w sierpniu? Jest mowa o październiku. Powinni wam egzaminy wprowadzić na dostęp do internetu!

Odpowiedzi: 1

Jesteś debilem ktory informacje czerpie z ekstra swiecie, ja  sprawdzianem w warunkach przetargu i jest tam sierpień. Październik to przedłużenie terminu dzbanie. 

Odpowiedzi: 2

Jak się nie znasz to się nie odzywaj Panie Dzbanie, termin 8msc od przekazania placu budowy, rozpoczęli na koniec lutego, więc termin kończy im się pod koniec października. 

Odpowiedzi: 0

I co Anonim łyso ci teraz? :-)

Odpowiedzi: 0

Jak się pojawiły pieniadze to czemu ja ciągle nie mam nawierzchni a mieszkam w Świeciu i czekam kilka lat

Odpowiedzi: 1

Bo takich jak ty mają gdzieś 

Odpowiedzi: 0

Kiedy oddacie odcinek drogi z Morska do Świecia tam pracę jakieś trwają ale mieszkańcy mają już dość jeździć do wiaga tam zawracać żeby dojechać. do Świecia to są kpiny ze strony urzędu żeby nie zrobić 2i pół km szosy tylko narażać mieszkańców na dodatkowe koszty może urząd w końcu weźmie to pod uwagę .

Odpowiedzi: 2

Ale to nie jest droga gminna tylko powiatow lub wojewódzka. Zażalenia do innej instytucji....

Odpowiedzi: 0

To przeprowadź się do Świecia :) i problem z głowy .

Odpowiedzi: 0

Drzewa to można na chodniku albo ścieżce rowerowej posadzić jak wiadomo

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz