Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Przedszkole i żłobek wybuduje ta sama firma, która postawiła halę pełną usterek

Andrzej Bartniak
12 października 2022, 09:22

Z jednej strony wójt cieszy się, że udało się wyłonić wykonawcę, który pobuduje przedszkole i żłobek w Warlubiu, a z drugiej strony jest pełen obaw. Zwycięzca przetargu, firma JPD Krupiński, nie popisała się przy budowie hali. Oddano ją do użytku rok po terminie.     

Wójt gminy Warlubie i przedstawiciele wykonawcy na tle działki, na której stanie budynek
Fot. UG Warlubie
REKLAMA
REKLAMA

Na działce znajdującej się w sąsiedztwie szkoły i hali sportowej w Warlubiu zaczyna krzątać się już ekipa przygotowująca teren pod budowę budynku, w którym mieścić się będą przedszkole i żłobek.

Umowę na inwestycję gmina podpisała z firmą JPD Krupiński z Grudziądza w ubiegłym tygodniu. Wykonawca zainkasuje 11,5 mln zł.

Biorąc pod uwagę problemy samorządów z realizacją inwestycji finansowanych za środki z Polskiego Ładu, wójt powinien się cieszyć, że udało się znaleźć wykonawcę, którego oczekiwania zmieściły się w granicach możliwości gminy.

REKLAMA
REKLAMA

- Firma bardzo celnie wstrzeliła się w nasz kosztorys - mówi Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - Kolejna oferta w przetargu była o 5 mln zł wyższa.

Radość Eugeniusza Kłopotka, czego nie ukrywa, psuje fakt, że firma z Grudziądza nie ma w Warlubiu zbyt wysokich notowań. Można nawet powiedzieć, że są one fatalne. Wszystko za sprawą hali sportowej. Wymagała ona wielu poprawek, przez co inwestycja przedłużyła się o rok.

- Oczywiście, że jestem pełen obaw, ale nie było żadnych podstaw prawnych do tego, aby odrzucić tę ofertę - podkreśla wójt. - Oferent spełnił wszystkie wymogi. Jedyne co mogliśmy zrobić, to podpisać umowę, a teraz będziemy bardzo uważnie przyglądać się, jak przebiegają prace.

REKLAMA
REKLAMA

Warto dodać, że sprawa hali sportowej jeszcze nie zakończyła się definitywnie. Prokuratura nadal bada zmiany konstrukcyjne dachu, które były dużym odstępstwem od projektu.

Plany zakładają, że budowa przedszkoła i żłobka zakończy się za 14 miesięcy, czyli w grudniu 2023 roku. Potem przyjdzie czas na odbiory i wyposażenie obydwu placówek.

- Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to na Wielkanoc w 2024 roku dzieci dostaną w prezencie nowe przedszkole i żłobek - zapowiada Eugeniusz Kłopotek.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

A dach jaki będzie?

Odpowiedzi: 3

A co potrzebujesz drewna

Odpowiedzi: 0

Dziś taki jutro inny. Teraz się zacznie cyrk 

Odpowiedzi: 0

bedzi,ale dziurawy tak jak w gminie Jezewo

Odpowiedzi: 0

Czyżby gwiazdy z programu USTERKA?

Odpowiedzi: 0

Ta firma nie ma zbyt wysokich notowań w gminie tak samo jak urzędniczka parkująca na podjeździe dla niepełnosprawnych. Firma ta zawiodła mieszkańców Warlubia swoim wykonaniem poprzedniej inwestycji

Odpowiedzi: 1

w sasiedniej gminie Jezewo bylo podobnie,firma,ktora wybudowala hale z wieloma usterkami potem wygrala tzw.przetarg na budowe szkoly z jeszcze wiekszymi usterkami a jako podwykonawcow wykorzystala miejscowa ludnosc...i co? i nic,wojt na emeryturze ma sie dobrze...

Odpowiedzi: 0

To są fachowcy od schodów kartonowo-gipsowych.

Odpowiedzi: 0

Nie przesadzajmy rok po terminie to nie tak źle. Mogli wcale nie skończyć. I tak była pandemia więc by nie korzystali z sali. A dach jest ok na głowę nie pada. 

Odpowiedzi: 1

Tylko w czasie deszczu, bo tak to nie.

Odpowiedzi: 0

Może podstaw prawnych do nie podpisania umowy nie ma , ale przyzwoitość i logika mówi wyraźnie, żeby nie podpisywać.

Nie mosial podpisywać skoro widział,że wykonawca nieterminowy,dokładny nie wykonał hali zgodnie z projektem.

Powów ,żeby nie podpisywać była cała masa.

Odpowiedzi: 0

Tą droższą ofertę to jego kolega wystawił Drops.

Odpowiedzi: 1

Jesteś w błędzie On nie startował do przetargu. 

Odpowiedzi: 0

Firmie jak najbardziej należy się druga szansa natomiast władzom zdecydowanie NIE

Odpowiedzi: 1

P. Eugeniusz  juz dlugo nie porzadzi 

Odpowiedzi: 0

Jak myślicie czy Krzysztof ma szansę wrócić na urząd?? Wielu by tego chciało. 

Odpowiedzi: 2

Ma duże szanse dostać drugi wyrok.

Odpowiedzi: 0

To prawda nikt już nie będzie taki dookreślony w czasookresie.

Odpowiedzi: 0

Można było unieważnić przetarg i rozpisać nowy panie Wójcie ,proste?

Odpowiedzi: 0

Na logikę trzeba sobie odbić stratę z hali... Stara firma stary wał

Odpowiedzi: 0

Ciekawe kiedy złożą pierwsze pismo, że w tym budżecie się nie zmieszczą i w związku z inflacją trzeba im dołożyć ze 3 mln zł ? Wójt wtedy może powiedzieć, że to i tak okazja, bo kolejna oferta była drożna o 5 mln zł i jak by nie patrzył to gmina zyskuje na tym. 

Odpowiedzi: 1

Przecież to wszystko ustawka śmierdzi z daleka.

Odpowiedzi: 0

Naczelnik myśli tu i teraz .

Nie myśli, że papudracko wykonana inwestycja będzie po krótkim czasie szwankować.

Ma swój wiek i ma to w du..e

Odpowiedzi: 0

Jeżeli pracownicy tej firmy będą w przerwach chodzić po ćwiarteczki ( osobiście widziałam ich prawie codziennie) i wracać na budowę to będzie to przedszkole wyglądać jak hala.

Odpowiedzi: 0

Czy w tej gminie będzie coś wybudowane jeszcze normalnie?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz