Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Joanna, Pankracy
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Dzisiaj:
  23°C / 14°C
 • lekkie zachmurzenie
  Jutro:
  19°C / 9°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  17°C / 11°C

Radny Woźniak chwali Nowy Szpital. Dyrektorka świeckiej przychodni nie wytrzymała

Andrzej Bartniak
30 kwietnia, 18:52

- Miejska przychodnia to porażka - grzmiał podczas ostatniej sesji radny Dariusz Woźniak. - Kiedy lekarze wrócą do normalnego leczenia? - pytał retorycznie. Te słowa tak zabolały Beatę Sternal-Wolańczyk, śledzącą przebieg sesji w internecie, że wsiadła w samochód i przyjechała do urzędu, aby osobiście odpowiedzieć niezadowolonemu radnemu.

Zapewne Dariusz Woźniak nie spodziewał się takiej reakcji ze strony szefowej przychodni
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Radny Dariusz Woźniak nigdy nie miał dobrego zdania o Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu, co zaznaczył na wstępie swojego wystąpienia.

- Przez ostatni rok nie wypowiadałem się na ten temat, ale dzieje się bardzo źle i trzeba o tym powiedzieć - mówił radny.

W przekonaniu, że placówka nie działa tak, jak by tego sobie życzył, utwierdziły go ostatnie doświadczenia. Skarbnik powiatu, jak wielu innych, zaraził się Covid-19. Jak tłumaczył, gdy zorientował, że jest chory, liczył na fachową pomoc w przychodni, ale się zawiódł.

- Pora już skończyć z tymi teleporadami - apelował. - Niech lekarze zaczną wreszcie normalnie leczyć. W szczególności osoby przewlekle chore.
REKLAMA

Przy okazji radny pochwalił wzorową pracę Nowego Szpitala w Świeciu, straży miejskiej i sanepidu, czyli instytucji, z którymi miał kontakt w czasie swojej choroby.

Gdy padały te wszystkie gorzkie słowa, na sali obrad nie było Beaty Sternal-Wolańczyk, dyrektorki Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu. Przebieg sesji śledziła w internecie. Krytyczne uwagi tak ją jednak zabolały, że natychmiast wsiadła do samochodu i krótko po zakończeniu wystąpienia Dariusza Woźniaka była już na miejscu, aby odnieść się do tej miażdżącej krytyki. W jej przekonaniu bezpodstawnej i nieuczciwej.

- W najgorszym czasie, gdy kolejno chorowali lekarze i pielęgniarki, przychodnia nie została zamknięta nawet na jeden dzień - Beata Sternal-Wolańczyk opowiadała łamiącym się głosem o kulisach pracy w czasie pandemii. - Lekarze już w piątej dobie po chorobie udzielali porad ze swoich domów. W czasie, gdy wszystkie gabinety dentystyczne były zamknięte, jako jedyni w województwie pomagaliśmy pacjentom z bólem zęba.
REKLAMA

W efekcie, jak przekonywała, przychodnia straciła na tym 360 tys. zł, bo NFZ nie dołożył nawet złotówki do kosztownych zabezpieczeń.

- A tych w ubiegłym roku dodatkowo brakowało i cieszyliśmy się z każdego kartonika masek. Cała pomoc szła do szpitali. Dla nas nie było nic. Tylko hejt, a pracowaliśmy ponad siły, aby to wszystko jakoś funkcjonowało - argumentowała.

Przy okazji dyrektorka Miejsko-Gminnej Przychodni w Świeciu opowiedziała o tym, jak zostali potraktowani przez Nowy Szpital w Świeciu, zarządzany przez spółkę ze Szczecina. W czasie, gdy była szczepiona tzw. grupa zero, czyli m.in. pracownicy służby zdrowia, okazało się, że dla pracowników świeckiej przychodni nie ma szczepionek.
REKLAMA


- Pomoc zaoferowały nam szpitale z Tucholi, Chełmna i Bydgoszczy - wyliczała z żalem. - Tak wygląda współpraca z Nowym Szpitalem, który widzi tylko biznes.

Tym bardziej mogły zaskakiwać późniejsze prośby Nowego Szpitala, aby personel świeckiej przychodni wsparł go w szczepieniach przeciw Covid-19.

To ubolewanie na brak personelu może by tak nie dziwiło, gdyby nie to, że niedługo potem Nowy Szpital też wyraził chęć wejścia w szczepienia zbiorowe prowadzone w jednej ze szkół, które jednak ostatecznie ma niebawem realizować przychodnia w hali widowiskowo-sportowej. Rząd płaci szpitalom i przychodniom ponad 60 zł za każdą zaszczepioną osobę w masowych punktach. Byłby to więc dla Nowego szpitala dobry interes.
REKLAMA

- Nie chcę, aby nas chwalono, ale by dostrzeżono ciężką pracę, której ogromna część jest niewidoczna - zaznaczała Beata Sternal-Wolańczyk. - Podkreślam, że przez całą pandemię leczyliśmy chorych nie tylko na Covid-19, ale również wszystkie inne choroby, zwłaszcza przewlekle.

Dariusz Woźniak skwitował to uwagą, że w słowach dyrektorki, zwłaszcza w odniesieniu do Nowego Szpital w Świeciu jest wiele nieprawdy.

Radny Woźniak, który jest zarazem skarbnikiem powiatu zna dobrze realia lecznicy, bo z ramienia starostwa zasiada w Radzie Nadzorczej Nowego Szpitala w Świeciu (w 2019 r. otrzymał z tego tytułu prawie 12 tys. zł diety).

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Szukasz atrakcyjnego zawodu? Dobrze trafiłeś! Zobacz wideo i sprawdź ofertę edukacyjną Zespołu Szkół w Grubnie koło Chełmna. Zapraszamy na stronę: www.grubno.pl.

                           

Komentarze (60)

Panie Wożniak jak się zasiada w radzie nadzorczej szpitala i bierze za to kasę to nic dziwnego że pan sobie chwali opiekę w Nowym Szpitalu. Kaska leci a jakoś nie widzę żeby poziom usług się podnosił. Co pan tam właściwie robi w tej radzie poza braniem kasy? Karirowicz.

Odpowiedzi: 2

Oczywiście.

Odpowiedzi: 0

p.Wozniak,kiedy pan w imieniu chorych zadba o lepsze jedzenie z miejscowj kuchni szpitala psychiatrycznego zamiast tego najtanszego przywozonego z przetargu....prosze pana rowniez o wyjasnienie dlaczego po generalnym remoncie oddzialu wewnetrznego w 2016r.bardzo uciazliwym dla chorych(halas,kurz,chodzenie po kartonach....)znowu byl remont i wymiana okien?czy ktokolwiek a przede wszystkim powiat to kontroluje?z wyjasnien p.Knapika,wynika,ze nie.P.Studzinska jako wspolodpowiedzialna za oddanie tego szpitala spolce ze Szczecina wyznaczyla teraz pana ze strony powiatu do chwalenia tego calego nierzadu,a spolka tez ma swoja rzecznik p.Pioro,ktora notorycznie mija sie z prawda o tym szpitalu...coraz wiecej osob przekonalo sie o bylejakosci leczenia tam i wybieraja inne szpitale a i personel tez stad ucieka...

Odpowiedzi: 0

Skoro p. Woźniak tak bardzo chwali zarząd szpitala, to może powie jak został rozdysponowany milion złotych od firmy Mondi, który miał być przeznaczony na zakup środków ochrony osobistej dla personelu. A w tym czasie pracownicy musieli zaopatrywać się we własnym zakresie w maseczki ochronne których w szpitalu brakowało. Odnoszę wrażenie że zarząd szpitala wyprowadza pieniądze do spółki w Szczecinie za nic mając dobro pacjentów i personelu. ZYSK za wszelką cenę.... 

Odpowiedzi: 3

Jeśli tak było, to powinny się tym zainteresować odpowiednie służby. 

Odpowiedzi: 0

Kaska została rozdysponowana na zapłatę poszkodowanym za przegrane sprawy sądowe

Odpowiedzi: 1

niechby wszyscy poszkodowani skladali pozwy do sadu o odszkodowania to moze wreszcie puscili by z torbami spolke ze Szczecina...i wtedy odzyskanym szpitalem zarzadzac tak np w Tucholi czy Chelmnie

Odpowiedzi: 0

Prawda.....tych pieniędzy wogóle nie było poszły dalej.....Szpital w Świeciu to jedna wielka porażka..,wolę osobiście jeździć do innych miejscowości..SOR MASAKRA!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

Ani szpital ani przychodnia nie sprawdziły się. Gdy moja mama miała covid zadzwoniłam po poradę, w zasadzie jej nie uzyskałam. Owszem zadzwoniono, ale nic nie doradzono. Ponadto to Sama przychodnia powinna odezwać się do chorego na covid, a tak nie było. Później też zero zainteresowania.

Odpowiedzi: 0

Co z tą koleją panie Darku. Już tyle czekama i nic

Odpowiedzi: 0

Z całym szacunkiem p.Darku ale w święta Bożego Narodzenia też doświadczyłem jaki wspaniały jest nasz Nowy Szpital . Mogłem liczyć na pomoc jak cholera . Zwłaszcza dzięki rzekomej obecności lekarza na dyżurze którego nie było . A po za tym to jest biznes . Na SOR nie masz covida to do domu . A w domu przeżyjesz lub nie . .. Niestety ale w ten sposób straciłem bliską osobę .  I nic . Ale ważne że płynie kasa od nas podatników .Ważniejsza od ludzkiego zdrowia bądź i nawet życia . Materialiści ...

Odpowiedzi: 0

Nigdy nie miałam o Woźniaku dobrego zdania. Wszystko robi na pokaz, czasami jak teraz pokazuje swoje prawdziwe oblicze i nie jest ono fajne. Nie budzi mojego zaufania.

Odpowiedzi: 0

Tak narzekają lekarze na covid?To przypomnę, że od prawie roku dostają dodatek +100%  za każdą godzinę pracy, a do tego nie muszą przyjmować pacjentów w przychodni. Większość to nic nie warte teleporady. Po co było szczepienie na początku służby zdrowia jak i tak nie przyjmują pacjentów?  Kasjerki w sklepach przez ten czas mają dużo razy więcej kontaktu z ludźmi, a jakoś one nie były w grupie zero do szczepień. Dla lekarzy czas covidu to eldorado. Płacone mają 2x więcej, a nie muszą użerać się z pacjentami face to face.

Odpowiedzi: 3

Bardzo mądre słowa

Odpowiedzi: 0

Popieram wypowiedz, szkoda tylko, że ludzie tak słabo się budzą z tej całej tej plandemi.

Odpowiedzi: 0

Nie wszyscy dostają dodatki. Trzeba o nie walczyć wręcz wydzierać od dyrekcji szpitala i z NFZ.

Odpowiedzi: 0

Extra Świecie przebiło już TVP ;) 

Odpowiedzi: 2

No nie. Tego co w tvp nie da się przebić!!!

Odpowiedzi: 0

tvn tez przebil pisowski debilu

Odpowiedzi: 0

jak się pan Woźniak nie potrafi godnie zachować to już jego sprawa,moze CBŚA sprawdzi pańskie układy ze szczecińską spółką. Panu już dziękujemy. Wracaj do rynsztok i tam sobie szczury tresuj.

Odpowiedzi: 0

No naprawde ten wozny to kupa wstydu,kto go wybrał do rady miasta?... Afera goni aferę. Wyj*** go bo szkodzi menda

Odpowiedzi: 0

A za co tyle diety dostał?raczej w delegacji nie był.30 zł wynosi dzienna dieta dla pracownika.

Odpowiedzi: 0

Co by nie mówić, to Przychodnia w Świeciu jest przynajmniej dostępna dla pacjentów. Można tam fizycznie wejść i chociaż osobiście porozmawiać z personelem, czego nie można niestety często zrobić w wiejskich ośrodkach. Czasem się zastanawiam, co uczyniono lekarzom i pielęgniarkom na początku "pandemii", że zaczęli się zachowywać, jak nieczułe istoty bez ludzkich cech? Że w głębokim poważaniu mają zdrowie, a nierzadko życie pacjentów i na dodatek osobliwie nas zapewniają, że są tak bardzo zapracowani, podczas gdy w żaden sposób nie można się dostać nawet na tzw. teleporadę. Co oni w ogóle w tych przychodniach robią? I dlaczego to wszystko się dzieje, czym ich tak zastraszono bo tylko to przychodzi mi do głowy - zastraszenie. Kogo widzą patrząc co rano w lustro, mając jednocześnie świadomość, że są jedną z przyczyn niespotykanej od wojny śmiertelności Polaków? Bo chyba ją mają? Nie mają żadnych wyrzutów sumienia? Nie do wiary...

Odpowiedzi: 0

Złotówa z powiatu chyba znalazł te informacje o Nowym  szpitali na facebooku

Odpowiedzi: 0

Taki skarbnik i jeszcze zasiada w radzie w nowym szpitalu niech po czyta ostatnią gazetę Nowe świecie o cierpieniu kobiety podczas  rodzenia i teraz musi jeździć przez tych lekarzy z nowego szpitala z synem po lekarzach i rehabilitacje .Przez decyzję lekarza dziecko jest chore i może być niepełnosprawne iż się zaklaszczyło się podczas porodu.Dużo kobiet z moich znajomych miało problem z Nowym szpitalem.Taki gość jak Woźniak nie powinien reprezentować starostwo w nowym szpitalu jak widzi tylko kasę chyba że trzeba być urzędnikiem żeby chodziło jak powinno być dla każdego Kowalskiego.Najlepsde w tym że Nowy szpital umywa ręce.Powinien się ten szpital nazywać zakład udręki psychicznej  ludzi.Liczy się kasa kasa i kasa a nie pacjent.

Odpowiedzi: 0

Fakt taki że lekarze w zielonej jak nie przyjmowali pacjentów to mogli zgłosić się do szpitala do pomocy ! Ilu się zgłosiło , p dyr przychodni mówi że stracili dużo pieniędzy z NFZ , a niech powie jakie pensje mają lekarze w przychodni, to nie jest tajemnicą ?

Odpowiedzi: 0

Wy tu się cieniasy spinacie a pan Dariusz wypoczywa so bie teraz w swoim gdańskim apartamencie za 750 tyś. I śmieje się z tego

Odpowiedzi: 1

i tylko on ma taki apartament a reszta urzednikow ni .ty piswowski oszolomie

Odpowiedzi: 0

Nie narzekajcie na przychodnie w Świeciu, jestem z Jezewa tu jest dopiero eldorado w przychodni a słownictwo i zachowanie Pani doktor, porażka, ale już jest trochę nagrań. No i te niepotrzebne szczepienia służby zdrowia, obsługi w Jezewie więcej niż w Poz pacjentów 5, teleporad 20,5 pielęgniarek 2 asystentki dentysty, księgowa recepcjonistka, cały sztab ludzi pytam się po co? Szczepień jak na lekarstwo, i nikt się tym nie zajmuje. Czyżby Jeżewo nie miało wójta? 

Odpowiedzi: 1

Przychylam się do Pana wypowiedzi , świecianie narzekają na swoją przychodnię , to niech przepiszą się do jeżewskiej to gwarantuję że pacjentom po wizycie w naszej przychodni przybędzie nowych chorób , napewno nerwica i nadciśnienie , mi ostatnio odmówiono szczepień i musiałem się zarejestrować w Świeciu [ poprostu wójt chyba zatrudnił za mało personelu ]

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz