Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Realizacja projektu „Kociewskie tradycje” trwa w najlepsze!

Reklama
15 czerwca, 20:36

W związku z powstaniem grupy inicjatywnej, w skład której wchodzi Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości- lider, Gminny Ośrodek Kultury w Górnej Grupie i Dorota Dembińska Lider PAFW od początku stycznia 2021 w gminie Dragacz realizujemy projekt „Kociewskie tradycje”.

Projekt, realizowany jest w ramach Programu Lokalne Partnerstwa PAFW, a jego dobrem wspólnym są tradycje związane z regionem Kociewia. Działania cieszą się większym zainteresowaniem niż planowano, co nas niezwykle cieszy.

W warsztatach malowania wzorów kociewskich pierwotnie miało uczestniczyć 60 osób, jednakże, ku naszej radości otrzymaliśmy aż 87 formularzy zgłoszeniowych - dzięki temu, że do projektu włączyli się nowi partnerzy wszyscy mogli uczestniczyć w projekcie. Niestety, ze względu na panujące obostrzenia zajęcia przeniesiono na platformę online, a materiały zostały rozdane uczestnikom do domów, jednakże nie zraziło to nikogo i nadal chętnie poszerzali swoją wiedzę na temat wzorów kociewskich.

Gdzie są kum i kuma?

W związku z prowadzonymi warsztatami ogłosiliśmy konkurs - uczestnicy mieli za zadanie nadesłać zdjęcia wykonanych przez siebie prac. W odpowiedzi na konkurs wpłynęły aż 42 prace, a każda z nich była piękna i wyjątkowa. Komisja Konkursowa stanęła przed niełatwym wyborem wytypowania 3 zwycięzców i nagrodzenia ich.

Ponadto 22 maja br. pod hasłem „Gdzie jest Kum i Kuma, czyli w poszukiwaniu Młodej Pary” odbył się pierwszy rajd rowerowy rozpoczynający cykl wycieczek rowerowych po gminie. Uczestnicy rajdu wyruszyli po godzinie 9.00 z Urzędu gminy w Dragaczu.

Trasa jaką przebyli to: Dragacz, Dolna Grupa, Górna Grupa, Mniszek i Grupa powrót do Dragacza. Były postoje na chwilę odpoczynku i nowe znajomości. W Mniszku na świetlicy wiejskiej czekało ognisko przygotowane przez OSP z Górnej Grupy, na którym piekliśmy kiełbaski. Mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały.

Zapisy na rajd

Kolejny rajd odbędzie się już w najbliższą niedzielę (tj. 20.06.2021) o godz.9:30, (miejsce zbiórki GOKSIR Górna Grupa) a zaplanowana trasa przebiega przez Górną Grupę, Michale i Dolną Grupę. Dodatkową atrakcją będzie prelekcja specjalisty ds. topografii regionu gminy Dragacz.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc na rajd obowiązują zapisy pod numerem: 661 0226 16 lub 665 025 455.

Gra terenowa w Mniszku

Ponadto w najbliższy piątej tj. (18.06.2021) o godz. 17:00 w Mniszku odbędzie się pierwsza z gier terenowych pod nazwą przygotowania do oczepin. Pierwsza gra będzie rozgrywana za pomocą GPS i pytań umieszczonych w aplikacji, natomiast druga gra stworzona będzie w tradycyjnej formie. Poprzez gry terenowe mieszkańcy poznają bajki, zwyczaje i walory Kociewia. Osoby zainteresowane grami proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem 667756145.

Więcej informacji o realizowanych działaniach znajduje się na stronie www.inkubator.com.pl oraz na naszym Facebooku.

Wszystkie te działania realizowane są dzięki wsparciu finansowemu ze środków Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.