Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Rowery od mieszkańców pojechały do domu w Bąkowie. "Radość dzieci to najlepsza zapłata" [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
9 czerwca, 09:31

Zakończyła się, trwająca od lutego akcja, podczas której mieszkańcy Świecia i okolic przekazywali rowery dla Domu Dziecka w Bąkowie. Jednoślady dotarły już na miejsce.

Wkrótce po tym, jak rowery trafiły do Bąkowa, dzieci oczywiście je wypróbowały. Było wiele radości
Fot. Rowe-Rowe

REKLAMA

Zbiórkę rowerów, z których wyrosły już nasze pociechy, a które zalegają piwnice, garaże i strychy, zainicjowało Stowarzyszenie Rowe-Rowe Świecie. Do akcji włączyły się również starostwo oraz sklep i serwis rowerowy Ciclo Sport J-Bike Jana Chudzińskiego w Świeciu (o akcji pisaliśmy kilkakrotnie na naszym portalu).

- Akcja miała charakter charytatywny, a zapłatą za nią niech będzie uśmiech i radość obdarowanych dzieci – powiedział portalowi Extra Świecie Ryszard Kowalski, przedstawiciel stowarzyszenia Rowe-Rowe, znanego z organizacji rajdów rowerowych i innych imprez dla miłośników dwóch kółek.

REKLAMA

Rowery przekazane przez mieszkańców dla podopiecznych Domu Dziecka w Bąkowie (gmina Warlubie) trafiały najpierw do sklepu i serwisu rowerowego przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Zanim zostały przekazane dzieciom, każdy z nich przeszedł gruntowny przegląd, aby mieć pewność, że jest bezpieczny i w najbliższym czasie nie sprawi przykrej niespodzianki.

- Rowery były w bardzo różnym stanie - mówi Jan Chudziński, właściciel sklepu i partner akcji. – Od takich, które niemal nie posiadają widocznych śladów używania po takie, które nadają się tylko na części.

Nikomu z darczyńców jednak nie odmawiano. W ubiegły poniedziałek 17 rowerów trafiło do Domu Dziecka w Bąkowie.
REKLAMA


W sile 5 osób ruszyliśmy o 16.30 do Bąkowa. Na miejscu, po rozładunku rowerów, przekazaliśmy je oczekującym dzieciom, które nie omieszkały wypróbować otrzymanego sprzętu. Zadowolenie było widoczne na twarzach dzieci, co udzieliło się i nam. Dzieci przygotowały słodki poczęstunek (m.in. pyszny tort lodowo-bezowy z truskawkami) oraz piękne podziękowanie, które nas miło zaskoczyło
– informacja przekazana przez stowarzyszenie Rowe-Rowe jest chyba najlepszym dowodem na to, jak wiele radości ofiarodawcy rowerów sprawili podopiecznym domu dziecka.


REKLAMA

REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (2)

Wspaniała sprawa! Radość osób obdarowanych to najlepsza zapłata. Brawo za pomysł i jego realizację.

Pięknie jest sobie pomagać. Oby więcej było takich chwil....

Odpowiedzi: 0

Brawo, brawo, brawo !!! Rowe Rowe, Starostwo... Ciclo Sport J-Bike (chyba?). Charytatywność 2 pierwszych bezdyskusyjna, ale jeśli p. Chudziński skasował za naprawę, to "charytatywnie" już nie było. Jeśli nie, przepraszam, chylę czoła.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz