Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Piotr, Sylwester, Wacław

Rusza nabór do przedszkoli. Wkrótce okaże się, które są najbardziej oblegane

red
26 lutego, 16:32

Elektroniczny nabór dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkoli, rozpocznie się w gminie Świecie we wtorek 2 marca.

Fot. 123RF / zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

Rekrutacja na rok szkolny 2021/22 ruszyła już 23 lutego. Tego dnia rozpoczęły się zapisy dla dzieciaktualnie uczęszczających do przedszkoli. Ich rodzice mogą zgłaszać chęć kontynuacji do 1 marca 2021 r.

W przypadku dzieci zapisywanych po raz pierwszy, rekrutację podzielono na etapy w tych przedszkolach, w których liczba kandydatów przewyższy liczbę wolnych miejsc. To bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka aż w trzech przedszkolach.

- W takim wypadku w pierwszym etapie rekrutacyjnym rozpatrywane będą tylko wnioski spełniające tzw.  kryteria ustawowe. Pozostałe wnioski przechodzą automatycznie do drugiego etapu rekrutacyjnego. W drugim etapie przewidujemy składanie wniosków przez tych wszystkich rodziców i opiekunów prawnych, którzy nie złożyli ich w pierwszym etapie - wyjaśnia Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu.
REKLAMA

Kryteria ustawowe to m.in. wielodzietność rodziny, niepełnosprawność lub gdy jeden z rodziców wychowuje dziecko samodzielnie.

W składanym wniosku rodzice mogą wybrać trzy przedszkola publiczne i szkoły podstawowe z oddziałami przedszkolnymi. Na pierwszym miejscu należy wpisać tę placówkę, na której najbardziej rodzicom zależy (przedszkole pierwszego wyboru).

Wniosek należy:
1. wypełnić w wersji elektronicznej dostępnej na portalu dla rodziców www.swiecie.formico.pl wydrukować, podpisać i złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru (formularz będzie dostępny na stronie internetowej od 2 marca);
2. w przypadku braku dostępu do internetu można otrzymać go w przedszkolu, wypełnić, podpisać i złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.
REKLAMA

W procesie rekrutacji będą brały udział tylko te dzieci, których wniosek zostanie wypełniony w wersji elektronicznej lub papierowej i dostarczony w terminie: od 2 do 23 marca do godz. 14.00 (I etap) lub od 9 kwietnia do 7 maja do  godz. 14.00  (II etap).

Dodatkowe informacje na stronie Ośrodka Oświaty i Wychowania w Świeciu.

źródło: swiecie.eu
REKLAMA


Komentarze (2)

i co do motylka znow nie bedzie mozna sie dostac bo patola ma pierwszenstwo... 

Odpowiedzi: 0

Rejestracja przez internet oczywiście nie działa. Wstyd.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz