Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Strażacy zostali zaopatrzeni w tabletki z jodkiem potasu dla mieszkańców w razie skażenia

Andrzej Pudrzyński
19 września, 18:29

Świecie nie jest wyjątkiem. Jak informuje resort spraw wewnętrznych i administracji, tabletki zawierające jodek potasu trafiły do wszystkich komend powiatowych straży pożarnej w kraju.

Fot. 123RF
REKLAMA
REKLAMA

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uspokaja, że to standardowa procedura i na razie nie ma powodów do niepokoju. Ma to związek z walkami w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. 

Jak podaje ukraiński operator elektrowni nuklearnych, Rosjanie w nocy z 18 na 19 września ponownie ostrzelali zaporoską elektrownię, która należy do największych w Europie. Wcześniej pracownicy zdążyli wyłączyć wszystkie bloki.

REKLAMA
REKLAMA

Tabletki zawierające jodek potasu przekazano do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej w całej Polsce.

Jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego - informuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. - Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Resort podkreśla, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów.

Jodek potasu ma wiele zastosowań w medycynie, m.in. hamuje wnikanie radioaktywnych izotopów do tarczycy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

To tak na wszelki wypadek, po wpadkach adminstracji rządowej z pandemią, a ostatnio z Odrą trudno uwierzyć w uspokajający ton informacji ministerstwa.

Odpowiedzi: 0

Kłamcy boją się utraty władzy to kombinują widzą co się dzieje bieda i okradają człowieka na każdym kroku ludzie na lekarstwa nie mają a te balują i się śmieją. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz