Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Świecie buduje ulicę, na którą nie wyda... ani złotówki

red
14 września, 14:26

Najpóźniej w połowie listopada powinna zakończyć się budowa ulicy, której patronem będzie król Kazimierz Jagiellończyk. Jej powstanie ma ścisły związek z rozwojem w tej części osiedla Marianki budownictwa wielorodzinnego.

Koszty budowy zostaną w całości pokryte z Funduszu Inwestycji Lokalnych
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Ulica Kazimierza Jagiellończyka, odchodząca od ul. Bolesława Chrobrego, ma być najkrótszą z "królewskich" ulic w nowej, szybko rozrastającej się, części osiedla Marianki.

Będzie miała tylko 156 m długości. Oprócz tego powstanie jednostronny, ale za to szeroki na 2 m, chodnik. Ciemności mają rozpraszać cztery lampy. Warto też wspomnieć o kanale technologicznym, który ułatwi m.in. inwestycje telekomunikacyjne.

Wstępny koszt budowy oszacowano na 757 tys. zł. Zainteresowanie tym zadaniem wśród uczestników przetargu było jednak tak duże, że koszty spadły do 542 tys. zł. Co istotne, w całości zostaną one pokryte z rządowej dotacji z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Świecie nie wyda ani złotówki.
REKLAMA

Nowa ulica, która nie będzie się krzyżować z żadną inną oprócz Chrobrego.

- Jej powstanie ma ścisły związek z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi realizowanymi w tym rejonie - tłumaczy Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Będzie ona niejako granicą między budowami realizowanymi przez dwóch różnych deweloperów.

Poniżej na mapce ulice, z których większość powstała w ostatnich latach na górnych Mariankach: Jagiellończyka (kolor fioletowy), Bony (niebieski), Sobieskiego (brązowy), Chrobrego (zielony), Kazimierza Wlk. (czerwony).
REKLAMA

 redakcjaatextraswiecie [dot] pl

źródło: Urząd Miejski w Świeciu
REKLAMA

Komentarze (9)

Na tą inwestycję gmina nie wyda ani złotówki brawo, ale już na usunięcie odpadów z Vistuli wyda 10 mln a może 12 mln oczywiście z pieniędzy podatników z nierzetelnymi firmami gmina wogóle nie powinna rozmawiać a przesłanki takie już były z poprzedniej siedziby firmy w Głogówku gdzie palili kable i akumulatory.

Odpowiedzi: 1

Jeszcze im Stachu sprawę założy za naruszenie mienia.

Odpowiedzi: 0

a kto zapłaci 10-12 mln zł za wyspisko śmieci z Vistuli? Rozumiem, że osoba, która dała pozwolenie na wysypisko na tym terenie weźmie pożyczke od miasta i spłaci podatników?

Odpowiedzi: 0

Stachu ma lepszych prawników.  Nic mu nie zrobią a już na pewno nie ci fachowcy z urzedu

Odpowiedzi: 0

A skąd wiecie, że ktokolwiek dał zgodę na zbieranie śmieci? Nie było takiej możliwości przez ostatnie kilkadziesiąt lat.

Odpowiedzi: 1

Ta góra śmieci nie leży tam tydzień, a już dłuuugi czas, może nawet z rok, dwa? dłużej?. Nawet był już tam co najmniej jeden pożar w wilgotny dzień z samozapłonu.. a było to już bardzo dawno.. i co? i nic.. więc wiedzieli, że tam są składowane śmieci już od długiegoo czasu i dalej pozwoli dzierżawić? Czekali aż inne firme z sąsiedztwa złożą skargi na szczury, robactwo i zapachy? skoro miasto wyda aż 10 czy wedłuf innego źródła 12 mln zł to powinni poinformować mieszkańców od podstaw dlaczego mają stracić tyle pieniędzy na prywatną firme i jak później chcą odzyskać te pieniądze. a nie tylko "nawiózł, uciekł i zostawił".

Odpowiedzi: 1

Pierniczysz zamiast odpowiedzieć skąd wiesz ze ktoś wydał zgodę na wysypisko? Jeśli tylko się coś tobie wydaje to zachowaj to kolejnym razem dla siebie, bo pisanie bdzur po internetach jest słabym zajęciem. 

Odpowiedzi: 0

Prawidłowa nazwa dotacji to Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych...

Odpowiedzi: 0

beton, beton 

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz