Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Świecki "klasztorek" uroczyście rozpoczął obchody trzystulecia [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
27 października, 09:53

Wtorkowa msza pod przewodnictwem ks. biskupa Ryszarda Kasyny oraz otwarcie wystawy okolicznościowej odbyły się dokładnie w trzechsetną rocznicę konsekracji kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Świeciu.   

Uroczystą mszę św. uświetnił chór Parati Semper
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Uroczyste nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 17.00. W tej wyjątkowej mszy, oprócz parafian i licznej delegacji księży, widoczną reprezentację mieli także lokalni samorządowcy.

Jednym z materialnych przejawów obchodów stały się wyjątkowe bombki, których wyprodukowano tylko 300. Trzy z nich ks. Leszek Grzela, proboszcz parafii, wręczył biskupowi, staroście Barbarze Studzińskiej oraz burmistrzowi Świecia Krzysztofowi Kułakowskiemu. 
REKLAMA

Natomiast dobrym słowem proboszcz nagrodził sponsorów obchodów, dzięki wsparciu których m.in. wydano minialbum o "klasztorku" oraz zorganizowano wystawę i poczęstunek dla gości.

Po części oficjalnej wszyscy przenieśli się do krużganków, gdzie podzielono jubileuszowy tort.
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl   

Komentarze (16)

Knapik w drugim rzędzię... jaki pokorny i świętoje**iwy

Wstydu Pan nie masz

Buhahahaha

Odpowiedzi: 4

Wstyd to wypowiedź p. Wójcika.. zamiast życzeń to przechwałki ile to urząd nie daje pieniążków na Klasztorek zwany " zabytkiem ". Jak dla mnie to szkoda że w  większości słowa nie pokrywają się z czynami ale to już nie mi oceniać  :)

Szkoda że p. Burmistrz nie pofatygował się żeby powiedzieć słów kilka - w końcu przecież UM jest na terenie Klasztorka jak zauważyl p. Wójcik  :) przynajmniej byli obecni - jedno dobre :)

Msza i cały jubileusz był piekny i przygotowany rewelacyjnie  :)

Odpowiedzi: 0

I jeszcze bez maseczki. Nie dba o rodzinę i nikogo wokół 

Odpowiedzi: 0

A p,Studzinska nie sie lepiej modli za grzech sprzeniewierzenia naszego szpitala i osoby,ktore tam skrzywdzono...

Odpowiedzi: 0

Z tego co wiem to nic mu nie udowodniono. A to że trochę pokrzyczal na żonę też mi wielką sprawa. Nadal jest jedną z najważniejszych osób w powiecie. Może nawet ważniejszy od starosty

Odpowiedzi: 1

Poczucie humoru ci Piter dopisuje. To widać ze to przemocowiec

Odpowiedzi: 0

Wstyd i hańba! A gdzie był kś.ROMAN ZIELIŃSKI? I kś. Arkadiusz Kalinowski? Ze Złotowa nie mają daleko ale uważam że to właśnie były proboszcz kś.Roman powinien siedzieć w pierwszym rzędzie. Wiemy że nie podobał się kś.dyrektorowi katolika i jego następcy ale by wypadało.... za jego wkład i zaangażowanie w remonty. Jakoś on na wakacje na Florydę nie jeździ na golfa.... 

Odpowiedzi: 1

Każdy dostał zaproszenie. Nie każdy przybył - z różnych powodów. Ks. Zieliński na pewno dostał zaproszenie jako były proboszcz.

Odpowiedzi: 0

Jaśnie obcny proboszcz dopiero wrócił z południa Włoch.nie ma to jak odpoczywać w ciepłym słoneczku

Odpowiedzi: 1

A gdzie miał odpoczywać nad polskim morzem? W październiku jak jest 8 stopni, zarabia to jeździ.

Odpowiedzi: 0

Faktycznie to wstyd że nie zaproszono księdza Zielińskiego, którego parafianie bardzo szanowali. Ale wiemy też że nie był ulubieńcem biskupa. Ale to to jest w polskim kościele, człowiek niewiele się liczy 

Odpowiedzi: 0

Po komentarzach widać jacy naprawdę są katolicy... Zwisc, szukanie belki w oku innych ludzi zawsze najważniejsze. 

Odpowiedzi: 0

W pełni zgadzam się i popieram opinię wyrażoną przez Parafianina.ks.Roman powinien być i siedzieć w  pierwszej ławce,wniósł wiele ,był lubiany i koniec.

Odpowiedzi: 0

Ks. Zieliński był zaproszony, jest chory, podziękował za zaproszenie. Ks. Kalinowski miał inne sprawy, też był zaproszony. Parafia zaprosiła wszystkich księży którzy tu pracowali i tych którzy z tej parafii pochodzą.

Odpowiedzi: 1

To ciekawe...może i zaprosili ale prosili Boga aby nie przyjechał... zresztą jak on by się tu czuł... jak owca w stadzie wilków... a co z kś.Sławomirem Ossowickim?  Bardzo by było mi się z nimi spotkać i uścisnąć ich dłonie. Szczęść Boże. 

Odpowiedzi: 0

A kto powiedział, że ks. Zieliński nie był zaproszony?  Może po prostu nie mógł być. Myślcie ludzie 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz