Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Trzy zgony za zamkniętymi drzwiami

Andrzej Bartniak
1 grudnia, 14:49

W ciągu zaledwie czterech dni trzykrotnie wzywano strażaków do otwarcia mieszkania. Za każdym razem znajdowano wewnątrz martwą osobę. Najmłodsza z nich miała 44 lata.

Fot. Andrzej Bartniak / zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

Pierwsze z serii wezwań miało miejsce we wtorek 24 listopada. O godz. 11.30 wezwano straż pożarną do budynku wielorodzinnego przy ul. Wojska Polskiego w Świeciu. Alarm wszczął jeden z sąsiadów, którego zaniepokoiła cisza w sąsiednim mieszkaniu. Starszy mężczyzna nie odpowiadał od kilku dni, wewnątrz było słychać dzwoniący telefon.

Wezwano policję. Strażacy wyważyli drzwi za pomocą tzw. „hooligana”. W środku zastano leżącego na podłodze mężczyznę. Lekarz stwierdził zgon 72-latka.  

Tego samego dnia o godz. 22.25 policja prosiła o wsparcie w otarciu zaryglowanych drzwi w kamienicy przy ul. Klasztornej w Świeciu. Mieszkająca tam 44-letnia kobieta nie odpowiadała oraz nie odbierała telefonu od kilku dni. Tak jak poprzednio, lekarz stwierdził zgon leżącej na podłodze kobiety.
REKLAMA

W miniony piątek po raz trzeci strażacy musieli używać specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, aby dostać się do mieszkania.

Tym razem zgłoszenie dotyczyło Gródka (gmina Drzycim). Starsza kobieta mieszkająca przy ul. Spacerowej nie reagowała na próby nawiązania z nią kontaktu. Wezwanie okazało się jak najbardziej zasadne. 90-latka nie żyła już od kilku dni.

We wszystkich trzech przypadkach wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Apartado Development buduje kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. Zapraszamy do obejrzenia filmu. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na www.apartado.pl


Komentarze (5)

OMG o tej 44 letniej słyszałem ,nie znałem  ale współczuję córce 

Odpowiedzi: 1

corka ma sie dobrze jazda bez trzymanki

Odpowiedzi: 0

Na tych przykładach doskonale widać, jak działa ta tzw. ochrona seniorów poprzez ich izolowanie od otoczenia. Umierają samotnie, zestresowani, przerażeni, pozbawieni słońca, powietrza, leczenia i kontaktu z innymi ludźmi. Jednak telefon wszystkiego nie załatwi, prawda? Brawo wy, wspaniali rządzący, na czele z prezesem.

Odpowiedzi: 2

Coraz więcej samobójstw, coraz więcej samotnych śmierci. Na to liczą Ci którzy nam urządzili ten świat. Świadome ludobójstwo rządzących, wydających absurdalne zarządzenia. Propaganda strachu, epatowanie śmiercią i tragediami i mamy to go mamy

Odpowiedzi: 0

Tam na Wiejskiej w stolicy ich to nie obchodzi, poza statystykami i czubkiem swojego nosa.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz