Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Tykająca bomba pod Świeciem. Tysiące ton nielegalnych odpadów groziło gigantycznym pożarem

Andrzej Pudrzyński
24 lutego, 10:24

Co najmniej 2 tys. ton odpadów składowano na terenie jednej firm w pobliżu Świecia.

Firma nie miała pozwolenia na składowanie śmieci, które tu trafiły w ciągu ostatniego miesiąca
Fot. UM Świecie

REKLAMA

W poniedziałek 22 lutego policja, straż pożarna oraz przedstawiciele gminy Świecie i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zabezpieczyli weszli na teren nielegalnego składowiska odpadów. Znajdowało się ono w strefie inwestycyjnej Vistula Park I w Wielkim Konopacie (gmina Świecie).

W ciągu ostatniego miesiąca na teren firmy, działającej bez wymaganego pozwolenia, dostarczono ponad 2 tys. ton odpadów.
REKLAMA

- Zbieranie odpadów zawierających frakcję palną bez zezwolenia i określenia warunków ochrony przeciwpożarowej grozi ryzykiem wystąpienia pożaru – informuje Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia. - obiekt został zabezpieczony przed dostępem osób nieupoważnionych oraz odpowiednio oznakowany. Teren jest na bieżąco monitorowany. Trwa postępowanie wyjaśniające.

Ze względu na skalę prowadzonej działalności oraz ryzyko wystąpienia znacznej szkody w  środowisku, gmina Świecie złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby działające w imieniu firmy zajmującej się nielegalnym zbieraniem odpadów. Do sprawy wrócimy.
REKLAMA

Nielegalnym składowiskiem zajęła się prokuratura

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (25)

Ze śmieciową mafią trzeba działać zdecydowanie, bo później lewe wysypiska kończą historię pożarem jak w Raciniewie. 

Odpowiedzi: 0

Przecież na jednym ze zdjęć widać czerwone covid'owskie worki...

Odpowiedzi: 2

To samo pomyślałam... Jak to możliwe? Szok

Odpowiedzi: 0

Czerwony kolor maja też worki inne tzw. normalne. Mozna je kupić w sklepach w Swieciu nie pamiętam tylko pojemności. Covidowe są specjalnie dodatkowo oznakowane. 

Odpowiedzi: 2

To są podstawowe kolory na papier szkło plastik i bio, czerwony zawsze był covidowy... 

Odpowiedzi: 1

Debil jestes i tyle. Czerwone worki uzywane sa rowniez do puszek alu, po konserwach i nakretkach jak i w niektorych branzach (szpital, kosmetyka) wyrzucane sa smieci o nazwie 'skażone'. Widac ze nawet podstawowki nie skonczyles. 'Czerwony zawsze byl covidowy' fakt bo covida mamy od 20lat hahahaha NO DEBIL PROSZE PANSTWA.

Odpowiedzi: 1

Widać komuś się grunt pod nogami pali... Skoro odpad skażony to co tam robił, czyż nie v powinien być zutylizowany? Już tym zajmie się prokurator a on raczej debilem nie jest jak twierdzisz... Pożyjemy zobaczymy

Odpowiedzi: 0

Bzdura, tam często jeździ firma Wiązar

Odpowiedzi: 0

Tysiące ton odpadów zmagazynowane w miesiąc?To przynajmniej 30 ton dziennie.Dziwne że dopiero teraz to zauważono.Szczegolnie że to miejsce jest wśród wielu firm tam istniejących.Worki Covidove,substancje łatwopalne i wiele innych. Widać tak działają w Świeciu instytucje odpowiedzialne za zagrożenia.Informacja o składowaniu podobno była już 2 tygodnie temu jak to jeszcze było przywożone , ale ołowiane dupy urzędników muszą się podnieść już po fakcie.Teraz będzie miesiąc na odszukanie właściciela,wezwanie do usunięcia a po całej przepychance administracyjnej jak to wszystko nie spłonie to na koszt gminy zostanie usunięte.Brawo dzielni urzędnicy.Spisaliście się na medal.Teraz można znów siedzieć dalej w wygodnych fotelach i puszczać bąki.

Odpowiedzi: 1

....puszczać bąki....i podnosić ceny użytkownikom indywidualnym

Odpowiedzi: 1

Kretyn to nie urzednik podnosi ceny tylko radni gminy i burmistrz. Urzednik ma guw...do gadania.

Odpowiedzi: 0

Właściciel tego budelu to cwaniak i zapewne będzie palił głupa że nie wie o co chodzi. Nic mu nie zrobią. Co innego gdyby z Biedronki ukradł piwo za 5 zł albo otworzył restaurację. Wtedy to nie przelewki.

Odpowiedzi: 0

W całej Polsce takie miejsca zapełniają w szybkim tempie i palą pod osłoną nocy, u nas wszystkie służby zdążyły zadziałać zanim doszło do pożaru, a tobie jeszcze coś nie pasuje? Słyszałeś gdzieś o podobnej akcji? Ja tylko pamiętam informacje o wielkich pożarach.

Odpowiedzi: 0

Coraz więcej takich cwaniaczków w naszej wiosce. Najgorsze, że klepią się po plecach z urzędasami. Smutne.

Odpowiedzi: 0

Brawa dla policji. Wpakować cwaniaków do więzienia i ściągnąć z majątku pieniądze. Dość niszczenia środowiska.

Odpowiedzi: 0

Najpierw vat teraz smieci to jest zycie.panstwo w panstwie

Odpowiedzi: 0

Przeciez te smieci tam sa od dawna a nie od miesiąca

Odpowiedzi: 1

Tak, tylko, że wcześniej miał na to zezwolenie, a potem zezwolenie stracił a nadal składował odpady.

Odpowiedzi: 0

dlaczego dopiero teraz,czy ktos poniesie kare.kilka lat temu zawoziłem tam osobówka makulature to ledwo przejechałem,tak napakowali tego szajsu.to jest sprawa dla prokuratora

Odpowiedzi: 0

Zebyscie nie wymyslali bzdur ze czerwony to covid. Kolor czerwony worka oznacza ze wrzucamy do niego puszki po konserwach, aluminiowe puszki, kapsle plastik. W roznych branzach typu szpital/kosmetyka kolor czerwony jest uzywany do odpadow o nazwie 'skazone' czyli nie covid jak myslicie a zakrwawione reczniki, papiery, bandaze, strzykawki, igly itp !

Odpowiedzi: 1

To odpady medyczne więc też covidowe

Odpowiedzi: 1

Ty masz leb covidowy. Wy ludzie juz wszedzie covid widzicie. Odejdzcie od tej telewizji bo macie mozgi wypalone.

Odpowiedzi: 0

Niemiec płakał jak sprzedawał. 

Odpowiedzi: 0

może zajmie się ktoś tymi śmieciuchami na starym mieście o 6:00 o 16:00 Świętopełka, Mały rynek, pełno jest takich miejsc a służby udają że nie widzą.codziennie widze.Drona sobie kupcie jak nie widzicie

Odpowiedzi: 0

transport od niemca przyjechał???? i...co nie wiadomo kto to sprowadził? biedaki i nieudaczniki nie wiedzą?

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz