Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

W 25 minut ze Świecia do Bydgoszczy. Sprawdzamy, kiedy to będzie możliwe

Andrzej Pudrzyński
14 stycznia, 09:01

Pokonanie tego odcinka w takim krótkim czasie, to marzenie kierowców, którzy teraz potrzebują na to 1-1,5 godz. w zależności od utrudnień na drodze i natężenia ruchu.

Trasa S5 zdecydowanie poprawi komunikację w naszym regionie
Fot. GDDKiA

REKLAMA

Wszyscy wiemy, że podróż między Świeciem a Bydgoszczą nie należy ani do szybkich, ani do przyjemnych. Tak było jeszcze przed rozpoczęciem budowy trasy ekspresowej S5.

W związku z ograniczeniami związnymi z prowadzonymi robotami i w połączeniu z natężeniem ruchu, aby dostać się obecnie na obrzeża Bydgoszczy trzeba liczyć się z co najmniej godzinną jazdą, a bywa, że i dłuższą.

Oddanie do użytku trasy S5 skróci ten czas średnio o 2/3. Wyruszając z węzła Świecie Zachód na obwodnicy miasta, dotrzemy do Aleksandrowa na węźle Bydgoszcz Północ w 15-20 minut.
REKLAMA

Stanowi on północny kraniec obwodnicy Bydgoszczy. Dzięki dogodnym zjazdom z tej obwodnicy w ciagu następnych kilku, kilkunastu minut dojedziemy do różnych części Bydgoszczy. W sumie więc zajmie nam to około 25-30 minut.

Oczywiście szybciej dotrzemy do rejonów miasta położonych bliżej obwodnicy niż tych dalszych, wymagających przebicia się przez pół czy całą Bydgoszcz, co może zająć więcej czasu niż jazda ze Świecia drogą S5.

Wjazdy i zjazdy dla kierowców z okolic Świecia i podróżnych z innych rejonów kraju będą też m.in. w Nowych Marzach, Morsku czy Dworzysku.

Brzmi jak marzenie? Na razie tak, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że wkrótce będzie to realne.
REKLAMA

Fragment drogi ekspresowej S5 przebiegający przez powiat świecki obejmuje odcinek Nowe Marzy-Świecie Południe (Dworzysko) o długości nieco ponad 23 km oraz ponad 22-kilometrowy odcinek Świecie Południe-Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo).

Na koniec grudnia ubiegłego roku zaawansowanie prac na pierwszym z nich wynosiło 64,4 proc, a na drugim 58,5 proc.

Obecnie na budowie trwa przerwa zimowa do 15 marca, ale nie znaczy to, że nic się tam nie będzie działo przez cały ten czas.

- Jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwalają, prowadzone są prace, które nie są objęte reżimem technologicznym – wyjaśnia Kinga Puchowska, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

GDDKiA zapewnia, że inwestycja zostanie zakończona najpóźniej do końca września tego roku.

Zakładając nawet kilkutygodniowe opóźnienia i czas potrzebny na dokonanie odbioru, oznacza to, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia pomkniemy ekspresową "piątką" przez powiat świecki w kierunku Bydgoszczy i dalej.

Oczywiście pod warunkiem, że w międzyczasie nie pojawią się trudności, które opóźnią oddanie trasy do użytku.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Komentarze (27)

Przez Osielsko się jedzie do 15 min odkąd włączyli nowe światła i korek jest od świateł do świateł.

Odpowiedzi: 0

Do Gdańska szybciej się dojedzie 

Odpowiedzi: 1

No nie sądzę. Poza tym nie każdy pracuje w Gdańsku :-)

Odpowiedzi: 0

W zasadzie można by szybciej tylko taryfikator mandatowy podskoczył jak inflacja ostro w górę!

Odpowiedzi: 1

Dzięki temu pensje też pójdą do góry, bo i tak już wszystko mamy wiele droższe niż na zachodzie

Odpowiedzi: 0

Pamiętam jak 15 lat temu trase csw -cb robiło się w 25min, potem zrobili lewoskręty, mase ograniczeń i fotoradary.. czyli dzięki  s5 możemy wrócić  do stanu sprzed 15 lat:)

Odpowiedzi: 2

Potwierdzam, i wcale to nie było ałdi czy inny wieśwagen

Odpowiedzi: 0

Pewnie w 1990 roku można było dostać sie w 20 minut. Tylko, że:

1990 rok 9 mln zarejestrowanych pojazdów

2006 rok 18 mln zarejestrowanych pojazdów

2021 rok 31 mln zarejestrowanych pojazdów 

Odpowiedzi: 0

No teraz jak będzie droga można pracować w Bydgoszczy i codziennie do niej jeżdzić

Odpowiedzi: 0

JJak ktoś pracuje w bydgoszczy to może niech sie tam przeprowadzi nie chcemy was tu. 

Odpowiedzi: 1

Zazdrościsz? Tam są wypłaty i wiem za za co pracuje  a w tym Świeciu PKP nie ma PKS u nie ma, apteki zamknięte w weekendy taka duża wioska z Burmistrzem i znikającą kasą z urzędu

Odpowiedzi: 1

W punkt. Brawo

Odpowiedzi: 0

A ja tam chcę Bydgoszczaków. Część kasy (38%) z  pitów zarobionych wchodzi do kasy naszej gminy. Jeśli ktoś nie rozumie to powrót do szkoły wskazany.

Odpowiedzi: 1

Już wie wejdzie ani złotówka z pitu. Od nowego roku wszystko będzie szło do naszego żydowsko-ruskiego Mateuszka i on będzie rozdzielał kase na samorządy. 

Odpowiedzi: 0

Ukonczenie tej trasy mozna uznac za niewatpliwy sukces a nawet cud.Ale 7 lat ktore potrzebne bylo na realizacje to nie wyglada najlepiej

Odpowiedzi: 0

Pewnie  dużo  ludzi  z Bydgoszczy  będzie  chciało pracować w Mondi

Odpowiedzi: 2

Odwrotnie, z Mondi uciekną do Bydgoszczy i Grudziądza. 

Jak ktoś chce na odwrót to niecha pamięta.... wszedzie w Mondi byle nie na EC ! 

Odpowiedzi: 0

Chwalcie się podwyżkami w Mondi ... mają szokować w tym roku.

Odpowiedzi: 0

Mondi traci renome na rynku  płaci marne grosze i ma własną konstytucje na ternie zakładu no a BHP owiec jest tam Bogiem i Carem parodia

Odpowiedzi: 2

I słusznie.

Odpowiedzi: 0

Wy to tam mata nawet dyrektora od bhp

Odpowiedzi: 0

w bydgoszczy to wiadomo cywilizacja i w ogóle, warto tam pracować nawet jak się dojeżdża, wszystkiego jest tam więcej, nawet liter w nazwie miasta mają więcej

Odpowiedzi: 0

Mondi szokuje w tym roku podwyżkami??? Ktoś, coś???

Odpowiedzi: 1

Chyba dla dyrektorków i reszty lizidup

Odpowiedzi: 1

Nie ma już palaczy, tylko operatorzy od wszystkiego za psie grosze, sam wiesz

Odpowiedzi: 1

Prawda jest taka że w tym zakładzie jeden jest głupszy od drugiego i tak w całej hierarchii i historii tego obozu.

Odpowiedzi: 0

Lepiej napiszcie co się dzieje na rondzie na wyjeździe na Grudziądz. Brak oznakowania objazdów 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz