Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

W amfiteatrze z dnia na dzień robi się coraz bardziej kolorowo [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
12 maja, 09:29

Trwają prace nad wielkoformatowym malowidłem, które będzie zdobiło amfiteatr w Świeciu. Niebawem na widowni zrobi się pomarańczowo, żółto i niebiesko. Nie są to jedyne zmiany.

Tak prezentował się stan prac 10 maja
Fot. Sebastian Glaziński
REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, wczesną wiosną przeprowadzono remont murków, do których przymocowane są siedziska na widowni świeckiego amfiteatru.

Murki zyskały nowy kolor i zostały zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych. Z kolei drewniane klepki starych siedzisk, które częściowo spróchniały, zastąpiły brązowe deski kompozytowe.

To jednak dopiero pierwszy etap zmian w amfiteatrze.

REKLAMA
REKLAMA

Na widowni powstaje właśnie wielkoformatowe malowidło o powierzchni 1200 m kw.

Realizację powierzono świeciance Agnieszce Jarosz, absolwentce Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która opracowała projekty graficzne oraz odpowiada za wykonanie. Przy realizacji muralu artystkę będzie wspierać ekipa wolontariuszy, studentów uczelni artystycznych.

Wcześniej zaprezentowano publicznie trzy projekty. Ostatecznego wyboru dokonali mieszkańcy w głosowaniu internetowym.

REKLAMA
REKLAMA

- Projekty graficzne powstały z uwzględnieniem wytycznych firmy Mondi. Kolor i kształt nawiązują do abstrakcyjnych form identyfikacji wizualnej firmy lub są nimi inspirowane, współgrając z nowoczesną polityką firmy - powiedziała Extra Świecie Agnieszka Jarosz.

Firma Mondi nie jest wymieniana tu przypadkowo. To ona wyłożyła 100 tys. zł na remonty murków, wymianę siedzisk i wykonanie malowidła (dodatkowe 30 tys. dała gmina Świecie i 20 tys. zł OKSiR).

Prace nad projektem artystycznym w amfiteatrze potrwają do końca maja.

REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia Sebastian Glaziński

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

Bardzo mi się podoba pomysł i dobór kolorów. Trochę jak w szpitalu na oddziale dziecięcym. Tak trzymać 

Odpowiedzi: 0

I teraz tylko postawić tam bardzo dużego kloca

Odpowiedzi: 1

Sam jesteś klocem, a bardziej bezrozumnym klockiem.

Odpowiedzi: 0

Szalu nie ma.  Ogolnie caly czas wyglada to jak ruina. 

Odpowiedzi: 0

Imprez brakuje, a obiekt ma potencjał.

Tylko żadnego debilnego pomysły typu koncert dla ukraińców.

Jest nowa kierowniczka OKSiR, więc niech się wykazuje.

Odpowiedzi: 0

Super pomysł! Nie mogę doczekać się efektu końcowego. Kolory wniosą trochę radości!!! Dziwię się komentującym, którzy potrafią tylko krytykować a nie biorą pod uwagę wysiłków Mondi, lokalnej społeczności i miasta, żeby upiększyć nasze otoczenie. Łatwo komentować, trudniej zrobić coś samemu i dać od siebie.....

Odpowiedzi: 0

Pomysł dobry troszkę mało imprez a Mondi na zewnątrz to dobry wujek dla swoich pracowników to już gorzej 

Odpowiedzi: 0

W końcu ktoś nadaje koloru temu miastu ! Brawo Aga ! Będzie pięknie !

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz