Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Elwira, Diana, Helena
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  31°C / 18°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  32°C / 17°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Pojutrze:
  33°C / 19°C
REKLAMA

W kogo chce napier...ać radny Adam Knapik? W rozmowie z Andrzejem Kowalskim zapomniał, że to się nagrywa

Andrzej Bartniak
26 lipca, 17:32

Adam Knapik, przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego, w rozmowie z wiceprzewodniczącym rady Andrzejem Kowalskim w niewybredny sposób żartowali o zmianie wicestarosty. Działo się to na chwilę przed rozpoczęciem sesji. Nie wiedzieli, że mikrofony są włączone, a całe nagranie jest rejestrowane.  

Adam Knapik, przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Włączone mikrofony, o których zapomniano, były powodem problemów wielu już polityków. Często przy takich okazjach padały słowa, do których publicznie by się raczej nie przyznali. I tak też zapewne jest w tym przypadku.

Niedawno po raz drugi dał się na to złapać Adam Knapik, przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego.Sporo osób oglądających retransmisję sesji z sierpnia 2019 r. było oburzonych wulgaryzmami padającymi kilkakrotnie z jego ust. One również pojawiły się na dwie minuty przed oficjalnym początkiem obrad rady.

Soczysty język to chyba u Adama Knapika norma.
REKLAMA

Radny zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem na czerwcowej sesji Rady Powiatu Świeckiego.

Sprawa jest nieco bardziej drażliwa. Przewodniczący rady Adam Knapik i wiceprzewodniczący Andrzej Kowalski w mało elegancki sposób planowali zmiany w zarządzie powiatu. Zasiadają w nim m.in. wicestarosta Franciszek Koszowski i Józef Gawrych, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w starostwie).

Nie wiedzieli jednak, że są włączone mikrofony, a ich rozmowę nagrywa kamera (sesje są rejestrowane i można je ogladać w internecie).
REKLAMA
Adam Knapik: Zmienimy tego... wicestarostę to będzie kasa. Ale nie, bo kurde (składkę?) muszę zapłacić. Emerytalną, to jest trzy w budżetówce, co? No, ale zobacz, Gawrych i tak ciągnie całą robotę, zrobimy jego wicestarostą. Zaczniemy wtedy napier...ć w niego. On ci nie zagrozi, bo będziemy mieli...

Andrzej Kowalski: Ale nie było nowych wyborów...

Adam Knapik: No nie było, no to zrobimy nowe.

Andrzej Kowalski: Ty coś z PiS-em kombinujesz.

Adam Knapik: Nie. Z PiS-em to Woźniak w radzie miejskiej. Nawet kluby mają wspólne.   
REKLAMA

Z pewnością w kuluarach można by usłyszeć jeszcze śmielsze scenariusze pisane przez lokalnych polityków, ale są to prywatne opnie, które nie wychodzą poza pewien krąg. Gdy jednak stają się częścią oficjalnego materiału z obrad rady, sprawa nabiera nieco innego charakteru.

Jutro przedstawimy stanowiska wicestarosty oraz radnych Adama Knapika i Andrzeja Kowalskiego. O ile oczywiście zechcą odnieść się do tego, co powiedzieli podczas sesji 30 czerwca.

Retransmisję z sesji Rady Powiatu Świeckiego z rozmową Adama Knapika i Andrzeja Kowalskiego można obejrzeć tutaj (od 4 minuty nagrania).

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (79)

Polityka jest brudna!

Odpowiedzi: 1

Polityka jest jak pieniądze. Nie jest dobra ani zła. Wszystko zależy od tego czy używa się jej godziwie czy też nie. Można mieć niechęć do polityki. Pytanie czy chcemy się nią trochę pobrudzić czy przelewać krew na barykadach.

Odpowiedzi: 0

Woźniak się dogadał z PiS? Wcale mnie to nie dziwi. Pewnie razem z pisiorami chce wziać władze w Świeciu. A Knapik... szkoda gadać. O Kowalskim też miałem inne zdanie.

Odpowiedzi: 1

No bo najbardziej to jest kontrowersyjne w artykule. Knapik sugerujący że Woźniak z PiSem coś kombinuje.  Pewnie z Jarkiem planują hotel dla kotów  ;)

Odpowiedzi: 0

Wszyscy sie podniecaja sesjami rady miejskiej a na powiatu tez zapadaja decyzje dotyczace nas! W koncu troche uwagi na reszte o ktorej nikt nie ma pojecia.Brawo.zeby czlonek rady nic nie wiedzial o Swieciu. Pan Kowalski-strasznie slabo 

Odpowiedzi: 0

Gadanie jak gadanie, taka jest polityka, pewnie każdego z nich by się dało nagrać na podobnych rzeczach, a akurat trafiło na tych panów. Jakoś mnie to nie dziwi.

Odpowiedzi: 0

czy aby to niejest sprawa dla prokuratora ?

Odpowiedzi: 1

Nie tylko to. Wystarczy zapytać kto komu porponował uwalenie T. Pogody. Jest tego całe mnóstwo. Na wszystko przyjdzie czas. Będą wyprowadzani w kajdankach.

Odpowiedzi: 2

Nie sądzę ten knapik ma układy i jak to w Polsce politycy są ponad prawem

Odpowiedzi: 0

Nie sądzę ten knapik ma układy i jak to w Polsce politycy są ponad prawem

Odpowiedzi: 0

Wstyd panie Kowalski. Taki się pan pewny już czuje ??? Oby się pan nie zdziwił jak za chwilę wyleci.

Odpowiedzi: 1

glosowal kiedys za przekazaniem szpital spolce ze Szczecina i przez te wszystkie lata wystawia swoja kandydature i ludzie go wybieraja...podobnie jak p.Studzinska

Odpowiedzi: 0

A myśleliście, że jak wyglądają rozmowy polityków? Dokładnie tak jak rozmowy wielu a pewnie nawet większości z naszych rodaków. 

Odpowiedzi: 1

Dokładnie takie podejście do wszystkiego ma banda Tuska. Bezideowi Perfidni Oszuści. Polskość to nienormalność. Dbają jedynie o własne tyłki mając w gdzieś sprawy obywateli.

Odpowiedzi: 0

AK jest znany z robienia ludziom gnoju, łamać kariery, takich polityków to do gnoju sztaplowania 

Odpowiedzi: 0

Calą Rade odwolac!!!

Patologiczni sa ci ludzie...

Odpowiedzi: 1

Tego akurat zrobić nie można 

Odpowiedzi: 0

to ten damski bokser? jakis cudem go nie wywalili? patologia w tej radzie

Odpowiedzi: 1

Dokładnie kto na takie osoby głosował? Ja się pytam

Wywalić z rady natentychmiast

Odpowiedzi: 0

Co na to reszta rady? Czy nie należałoby tych cym**łów wy3.14****lić na zbity pysk?

Odpowiedzi: 0

Knapik do wylotu z rady. 

Odpowiedzi: 0

Czyli panie Knapik      do widzenia 

Odpowiedzi: 0

Knapik to jedyny konkret.

Odpowiedzi: 1

konkretny dzban - pełna zgoda.

Odpowiedzi: 0

Jaka partia takie elyty!

Odpowiedzi: 0

Podaj  sie gościu do dymisji i nie baw sie w politykowanie tylko weż sie za robote bo bratu do pięt nie dorastasz wstyd!!

Odpowiedzi: 0

Jaki Pan taki Kram

Odpowiedzi: 0

A co na to Knapika wyborcy? Ktoś go tam wybrał!!

Odpowiedzi: 1

Wybrali go takie samej maści i mentalności jak on, buraki.

Odpowiedzi: 0

Szok! czy to są poważni ludzie,których wybraliśmy ,by nas reprezentowali? nie wierzę,co słyszę! Na życzenie p. knapika, należy odwołać tych panów i zrobić ponowne wybory . Panowie- wstyd..............

Odpowiedzi: 1

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz