Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

W lipcu wiadukt zostanie zamknięty. Jak teraz dostaniemy się do Deczna?

Andrzej Bartniak
23 czerwca, 09:33

Przez co najmniej miesiąc wiadukt w Sulnówku (gmina Świecie) będzie zamknięty. To niezbyt dobra wiadomość nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale też dla osób korzystających z kąpieliska w Decznie. Remont jest jednak konieczny i podobno lepszego terminu nie było. 

Na początku lipca ruch samochodowy na wiadukcie zostanie całkowicie wstrzymany
Fot. Google Street View
REKLAMA
REKLAMA

Remont wiaduktu w Sulnówku znajdującego się w ciągu drogi powiatowej nr 1242C jest ściśle związany z budową, biegnącej pod nim, drogi ekspresowej S5.

- Obiekt jest już w nie najlepszym stanie i jego remont stał się koniecznością, z którą nie można było dłużej zwlekać - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Prace mają rozpocząć się na początku lipca. To, jak długo potrwają w dużej mierze będzie uzależnione od tego, co drogowcy znajdą pod warstwą asfaltu.

- Zakładamy, że obiekt będzie wyłączony z ruchu przez cztery tygodnie - tłumaczy Adam Meller. - Chyba, że okaże się, że wymiany wymaga także dylatacja. Wtedy remont nieco się przedłuży.

Co z kierowcami i użytkownikami kąpieliska w ośrodku nad jeziorem Deczno, w tym także dziećmi i młodzieżą, którzy będą chcieli cieszyć się wakacjami na wodą?

REKLAMA
REKLAMA

W przypadku tych ostatnich sprawa nie wygląda źle. Pozostali będą musieli nieco nadłożyć drogi.

- Postawiliśmy wykonawcy warunek, że ruch pieszy i rowerowy ma być na wiadukcie utrzymany - zaznacza dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg. - Co do zmotoryzowanych, pozostaje objazd przez Sulnowo. To dodatkowo około 2 km, nie jest więc najgorzej.  

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze (24)

Tutaj albo z Laskowickiej zrobić wjazd na S5 i byłoby super...

Odpowiedzi: 0

Nie ma problemu tylko 2 km, oczywiście paliwo bardzo tanie więc co tam narzekać.

Odpowiedzi: 1

A jak mieliby to zrobić? Chcesz to przeleć nad wiaduktem beż nadrabiania tych 2 km

Odpowiedzi: 0

Moim zdaniem to kolejny przykład działania na ostatni moment. Takie prace można zaplanować odpowiednio wcześniej przy odpowiednim monitorowaniu stanu infrastruktury drogowej. Ktoś zaniedbał to i potem mamy takie "niespodzianki" w środku sezonu wakacyjnego na kluczowej w tym okresie drodze. Brawo !!!

Odpowiedzi: 0

Oj znowu będzie biadolenie, że nie można dojechać furą na plaże. Czas wziąć swoje cztery litery i przejść się pieszo lub pojechać rowerem zapewniam to nie boli i wyjdzie na zdrowie. 

Odpowiedzi: 1

Jak nie boli ? A d*** od siodełka to co ? W końcu to daaaaaleeeeekie 2 km  :-)

Odpowiedzi: 1

To bez siodełka jedz pajacu

Odpowiedzi: 0

Rower pod dupę i jechane

Odpowiedzi: 1

Chamski wpis. Nie każdy może jeździć rowerem ze względu na stan zdrowia. Inwalidzi też korzystają z Deczna

Odpowiedzi: 1

No przepraszam to na wózki 

Odpowiedzi: 0

Gdyby był już gotowy przejazd pod obwodnicą można byłoby chodzić i jeździć polnymi drogami ale niestety,  tak już jest że wszystko na raz musi być rozgrzebane.  

Odpowiedzi: 0

Ładnie jest kasa trzepana na tych przetargach... za chwilę zostaną oddane nowe ronda do użytku, a za dwa lata wymyślą, żeby je zrobić od nowa, bo są w fatalnym stanie. 

Odpowiedzi: 0

Co za debile można to było zrobić przed lub po wakacjach  

Odpowiedzi: 0

Ja tak nie powiedziałem

Odpowiedzi: 0

My kompiem sie we fontannie na rynku i gitara.

Odpowiedzi: 1

Wy może tak, ale co teraz zrobi LEPSZY SORT z nowego BLOKOWISKA na KREDYT ? Przez cztery tygodnie w żaden sposób nie dostaną się na plażę dla niepalących hehe. Zostaje jedynie basen z zaszczaną wodą przy fabryce hehe

Odpowiedzi: 0

Jak na taką budowlę to stosunkowo niedawno był wybudowany, takie budowle są w dobrym stanie po dziesiątkac lat. Dziwne!

Odpowiedzi: 1

Tak, masz rację, też węszę tu jakiś spisek. Najpewniej chodzi o to aby tylu ludzi nie odwiedzało Deczna.

Odpowiedzi: 0

Nie mogom zrobic tego zimom? jak teras dostane siem na plarze? Co bendem robila w goronce dnie? Od rana w domu mam siedziec? Zenada to jakas jest.

Odpowiedzi: 1

Nie mogom gdysz zaras bendziesz pytalić dlaszego espjenć tak siem przeciongo. 

Odpowiedzi: 0

Jak zawsze ,,od dupy strony,,

Odpowiedzi: 0

celowe utrudnienie dojazdu do deczna. bo jak mozna inaczej to nazwac kiedy robi sie to w okresie letnim. ktos tu ladnie posmarowal. kulak bedzie mial na kolejny przeszczep wlosow

Odpowiedzi: 0

Szczyt  qrestva w lipcu takie coś odyebać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!¡!!!!

Odpowiedzi: 0

Rozumiem gdyby to PIS rządził tym miastem ale Ci nasi debeściaki i znowu kolejna wtopa no ale przecież wszystko się wybaczy gdyż liczy się nowoczesne podejście i absolutny krytycyzm wobec aktualnej opozycji rządzącej.

Zróbmy paradę równości na pohybel heteroseksualistów tylko co na to nasz Włodarz? A tak w ogóle to kto rządzi w tym Świeciu?.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz