Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

W nocy wyciągnięto z jeziora mężczyznę. Nie udało się go uratować

Andrzej Pudrzyński
22 listopada, 06:54

Nocny dramat nad jeziorem. Mężczyznę próbowali ratować strażacy i zespół ratownictwa medycznego. Reanimacja trwała przez kilkadziesiąt minut. Niestety, nie powiodła się.

zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA
REKLAMA

Artykuł aktualizowany

W poniedziałek o godz. 23.15 wpłynęło zawiadomienie o mężczyźnie, który prawdopodobnie utopił się w jeziorze Łąkosz (gmina Nowe).

Informacja do komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu nadeszła z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.

REKLAMA
REKLAMA

Zawiadomienie złożyła rodzina mężczyzny, która zadzwoniła pod numer alarmowy 112.

Na miejsce skierowano zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego i Warlubia, z komendy powiatowej w Świeciu i grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Bydgoszczy.

REKLAMA
REKLAMA

- Jezioro Łąkosz pokrywała cienka warstwa lodu, który załamywał się zaraz po wejściu. Akwen jest dość płytki, co ułatwiało poszukiwania. Około północy strażacy odnaleźli mężczyznę 15-20 m od brzegu - relacjonuje bryg. Paweł Puchowski z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Mężczyzna dawał jeszcze oznaki życia. Strażacy i ekipa pogotowia reanimowali go przez kilkadziesiąt minut, m.in. przy użyciu defibrylatora. Bezskutecznie.

- Niestety, 45-latka nie udało się uratować - mówi Paweł Puchowski.

REKLAMA
REKLAMA

Okoliczności tragedii ustala policja pod nadzorem prokuratora.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, nie można wykluczyć samobójstwa. 45-latek mieszkał w jednej z wsi kilka kilometrów od jeziora Łąkosz.

Do sprawy wrócimy.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

Strażacy widać w dalszym ciągu zamiast pomagać to pierwsze co to kaska i artykuł do gazety. 

Odpowiedzi: 7

Głupiś.

Odpowiedzi: 0

Może najpierw czytaj dokładnie,pod zdjęciem jest napisane: zdjęcie ilustracyjne! Poza tym...ciesz się, że jeszcze nie potrzebowałeś pomocy ze strony strażaków....Warto czasami trochę pomyśleć zamiast pisać głupiutkie komentarze .

Odpowiedzi: 0

Stary, a głupi. 

Odpowiedzi: 0

Po pierwsze to komenda wojewodzka dała info. Nawet to w artykule jest napisane. 

Odpowiedzi: 0

Szary człowiek, a nie "półtorydebilek"?

Odpowiedzi: 0

Joo i na te kibaby na bombach jado

Odpowiedzi: 0

Ten komentarz jest nie na miejscu. 

Zdjęcie jest dodane "ilustracyjnie" 

Dla strażaka to jest ciężkie wyciągnięcie człowieka z wody tak zwanego "topielca''. Nie myśli wtedy aby zrobić zdjęcia i że jedzie zarobić. On naraża swoje życie aby uratować życie kogoś zupełnie obcego bądź kogoś bliskiego. 

Praca strażaka nie polega na robieniu zdjęć i dostawaniu "kasy" tak jak to Pan ujął. 

On dostaje wezwanie , leci do straży w taka pogodę,  oblodzone drogi sam swoje życie poświęca aby uratować czyjeś.  Nie życzę Panu aby kiedykolwiek Pan potrzebował pomocy strażaka. 

A jeśli Pan jest taki mądry to zapraszamy serdecznie do jednostki "OSP" żeby przekonał się Pan na własnej skórze jak wygląda życie strażaka ile strażak poświęca aby kogoś uratować.  Nie pozdrawiam.  

A rodzinie tej że tragedii składam serdeczne kondolencje. 

Odpowiedzi: 0

Ciekawe co robił i 22 nad jeziorem...

Odpowiedzi: 1

To jest najdurniejszy komentarz jaki można pod takim artykułem napisać 

Odpowiedzi: 0

Wyrazy współczucia dla całej rodziny 

Znałem Artura osobiście to był dobry sumienny i pracowity człowiek wielka tragedia i z powodu choroby i z powodu śmierci

Najszczersze kondolencje dla rodziny 

Odpowiedzi: 0

Nie wiemy, co w takiej sytuacji zrobilibyśmy....żyć w takim cierpieniu, wyrazy współczucia dla rodziny 

Odpowiedzi: 0

No dawajta hejtery jestem pojemny !!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

W dzień czy w nocy znaleziono denata bo nie napisaliśta ?

Odpowiedzi: 1

Jakbyś czytał ze zrozumieniem byś wiedział. Ale widać po komentarzach, że słoma z butów wychodzi a język Polski za trudny 

Odpowiedzi: 0

Wyrazy współczucia dla rodziny, 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz