Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  22°C / 10°C
REKLAMA

W piątek rusza budowa wiaduktu w Terespolu. Mapy objazdów

Andrzej Bartniak
28 marca 2023, 10:26

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w najbliższy piątek ruszą prace przy przebudowie wiaduktu w Terespolu Pomorskim na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Warto się z nimi zapoznać, aby nie błądzić. Publikujemy mapki.

Prace mają zakończyć się latem 2024 roku
Fot. ZDW
REKLAMA
REKLAMA

Wykonawca wykorzystał okres zimowy do przygotowania tymczasowej organizacji ruchu. Zakłada ona wytyczenie kilku objazdów:

 • pojazdy o masie do 3,5 tony będą kierowane od węzła Świecie Zachód odcinkiem drogi ekspresowej S5 do węzła Gruczno, a następnie drogami powiatowymi przez Poledno do drogi wojewódzkiej nr 240 w okolice Plewna;
 • pojazdy ciężarowe będą kierowane na objazd przebiegający drogami krajowymi i wojewódzkimi od węzła Świecie Zachód drogą ekspresową S5 do węzła Bydgoszcz Opławiec, a następnie drogą krajową nr 25 do Sępólna Krajeńskiego i drogą wojewódzką nr 241 do Tucholi;
 • dodatkowe tablice zalecające objazd ustawione zostaną także na autostradzie A1 na węźle w Warlubiu. Będą one zalecały dojazd do Chojnic z pominięciem drogi wojewódzkiej nr 240 przez objazd wytyczony drogą wojewódzką nr 214 przez Skórcz do Zblewa i dalej drogą krajową nr 22 do Chojnic.
REKLAMA
REKLAMA

Dla pojazdów transportu publicznego funkcjonować będzie objazd z wykorzystaniem dróg gminnych przebiegających przez Terespol Pomorski i przejazd kolejowy (ulice Szkolna i Dworcowa).

Wykonawca na realizację robót ma 15 miesięcy, do których nie wlicza się okresu zimowego (15 grudnia-15 marca). Po odbiorach będą objęte siedmioletnią gwarancją. Wykonawcą jest spółka Marbro z Gdańska.

Zobaczcie poniżej mapki objazdów.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

Trasa Skórcz Zblewo wiadukt jest.

Odpowiedzi: 0

Brawo, po 3 latach tej udręki w końcu się coś ruszy. ale nie wyobrażam sobie tych objazdów, będą zajebiste korki w najbliższych miesiącach .

Odpowiedzi: 1

Jak ktoś jest z terenów powiatu świeckiego Świecie Jeżewo i okoliczne miejscowości  itd to przejedzie osobówką przez Terespol Pomorski

Odpowiedzi: 1

Terespol nie jest przygotowany na taki ruch samochodowy. Po drodze jest szkoła bez świateł będziemy walczyć o kontrole policyjne i więcej progów zwalniajacych

Odpowiedzi: 1

Terespol nie jest przygotowany ? te a w zeszłym roku gdzie byłeś jak tiry 80 ton ul.Dworcową masakrowały kilka set na dobę domy pękały a gościu z złodziejewa szacun

Odpowiedzi: 2

A co tam gabaryty jeździły? :O

Odpowiedzi: 0

Gościu popłynołeś i to ostro kilkaset na dobę ,niewierz o czym piszesz zestawy 80 ton ,komentarz roku gratulacje.Brawo ty.

Odpowiedzi: 0

Dobrze ze będzie objazd. Przejezdni już nie zobaczą Miasteczka, na pewno wyjdzie im to na dobre

Odpowiedzi: 1

Na Miasteczku jak w lesie KUHWA, NIE na Miasteczku jak w CHLEWIE

Odpowiedzi: 0

Wy macie swoje dyplomy, ja mam pieniądze. Wy możecie sobie nimi d!@# podetrzeć, a ja mam kuhwa życie ustawione już na całe życie

Odpowiedzi: 1

Trzy słowa do ojca prowadzącego...

Odpowiedzi: 0

W piątek rusza prace , zostanie wytyczony objazd rozkopią drogę i potem 6 miesięcy nic nie będzie się działo .Okaże sie że mieszka tam czmieli spartakusbiałypospolitus i cały misterny plan w piz gu.

Odpowiedzi: 0

Już widzę jak wszystko przez Sulnówko i wyrwę będzie się pchało do konopatu... 

Odpowiedzi: 1

Terespolem najszybciej i najkrócej objechać :) 

Odpowiedzi: 0

Tak i tak wszystko przez terespol pojedzie 

Odpowiedzi: 0

Ludzie 15 miesięcy? Zobaczcie na youtube jak w 24h pod autostradą budowali drogę w Niemczech. Przywieźli  odlane prefabrykaty poskładali i gotowe. Kuźwa mamy XXI wiek a u nas jak za króla Świeczka.

Odpowiedzi: 2

Piszę plus zimowa przerwa i polskie realia to 3 lat budowa i objazdy.

Odpowiedzi: 0

Ale Polska to nie niemcy u nas czas wykonania licz x4 albo prościej cały Boży tydzień wystarczy spojrzeć jak długo pierdolą się z kawałkiem asfaltu do chełmna DK91 albo z remontem w przechowie jeden robi a 10 podpiera łopaty.

Odpowiedzi: 0

Hahaha nie wiem kto te skróty projektował ale cały transport będzie leciał przez Terespol Dworcową, Szkolną i wyjazd przy Dino. 

Odpowiedzi: 0

Myślicie że firmy transportowe z okolic powiatu będą jeździły wyznaczonymi trasami tak pewnie już to widzę wszyscy będą jeździć albo wyrwa albo Poledno albo Bukowiec 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz