Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

W tym miejscu ma powstać największa galeria handlowa

Andrzej Pudrzyński
25 listopada 2019, 07:54

Coraz bardziej realnych kształtów nabiera budowa galerii w pobliżu Bricomarché i Tesco.

Now galeria powstanie koło Bricomarche między ulicami Wodną i Arrmii Krajowej
Fot. Andrzej Bartniak

Na sesji 27 listopada radni podejmą uchwałę w sprawie przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru między ulicami Wodną i Armii Krajowej.

- Będzie on zezwalał na budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2 tys. m kw. – wyjaśnia Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Bez tego ani rusz, bo nowa galeria ma być znacznie większa niż wszystkie dotychczas istniejące w Świeciu. O planowanej inwestycji portal Extra Świecie pisał jako pierwszy w lipcu tego roku zobacz.

Uchwalenie planu pozwoli inwestorowi, firmie Arka Bud Invest spod Wejherowa, na sfinalizowanie zakupu terenu od Bricomarché (w kierunku ul. Wodnej) i opracowanie projektu przyszłej galerii.

Dzięki planowanej przez miasto budowie połączenia ulic Wodnej i Cukrowników, galeria zyska dogodny dojazd. Wystarczy tylko dobudować krótką nitkę, łączącą parking z nową ulicą.

Parterowy budynek będzie miał 6-8 tys. m kw. powierzchni. Nawet uwzględniając, że część zajmą magazyny i pomieszczenia socjalne, to i tak galeria będzie dysponowała ogromną, jak na lokalne warunki, powierzchnią handlową. Dla porównania, Multibox ma około 5 tys. m kw., a Kaufland i Tesco poniżej 2 tys. powierzchni sprzedaży.

Nowa galeria ma mieć zwartą bryłę architektoniczną. Część sklepów znajdzie się wewnątrz i będzie do nich prowadziło jedno główne wejście, a część zostanie ulokowana po zewnętrznej stronie budynku z drzwiami „od podwórza”, jak w Multiboksie.

Na razie nie jest jeszcze przesądzone, jakie sklepy znajdą się w nowej galerii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że między innymi Carrefour i Deichmann. Ale oprócz tego powstanie szereg mniejszych lokali, sklepów i butików.

Kiedy można spodziewać się, że pierwsi klienci zrobią tam zakupy?

- Przygotowanie projektu zajmie inwestorowi kilka miesięcy, kolejne pół roku trzeba liczyć na budowę. Myślę, że otwarcie pod koniec 2020 r., ale jeszcze przed świętami, to bardzo realny termin – prognozuje Wiesław Ratkowski.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (22)

galeria przy galeri, a śródmieście nie ma normalnego sklepu spożywczego, kto ma w tym interes

Odpowiedzi: 1

Inwestor.

Odpowiedzi: 0

W żadnym wypadku władze miasta nie powinny się na to zgodzić, to dobije lokalnych handlowców, mało mamy marketów i galerii w Świeciu, czasem odnoszę takie wrażenie, że nasi radni miejscowych, rodowitych małych przedsiębiorców wręcz nie cierpią i robią wszystko, aby im uprzykrzyć życie. Takie molochy stawia się na obrzeżasz miast aby mogli funkcjonować jedni i drudzy.

Odpowiedzi: 3

Z tym się nie zgadzam. Budowanie takich molochów poza miastami to największa głupota. Życie ludzi i handel powinny koncentrować się w mieście, a nie poza nim. Dobijanie małych sprzedawców, to już inna sprawa, ale taki jest przywilej wolnego rynku.

Odpowiedzi: 0

A co powinno znajdować się w centrum miast?

Odpowiedzi: 3

"A co powinno znajdować się w centrum miast?"

Odpowiadam: park

Odpowiedzi: 1

Dobry pomysł

Odpowiedzi: 0

Punkt PTTK

Odpowiedzi: 0

Przystań żeglarska albo kajakowa

Odpowiedzi: 0

Takie jest prawo wolnego rynku i ci mali sklepikarze robią zakupy w tych molochach a jak się nie podoba to zamknąć sklepiki i do pracy. Prywaciarze wszystko drogo mają i się dziwią że obrotu nie mają precz z nimi 

Odpowiedzi: 0

To super pomysł. Właśnie powinna postać duża, nowa galeria handlowa. I to miejsce jest idealne. 

Odpowiedzi: 0

Bardzo dobra decyzja oby więcej takich świeżych pomysłów.

Odpowiedzi: 0

W jednym Tusk miał rację , polacy są nienormalni , każdy kraj ,gmina , miasto , w europie dba o swoich lokalnych przedsiębiorców , a tu nasze Polskie piekiełko , taka małośc i brak dalekowroczności . 

Odpowiedzi: 0

A miał powstać tam basen odkryty że zjeżdżalniami i wokoło dużo zieleni !!!! A tam powstanie największa galeria handlowa ooo jejjj !!!!!! 

Odpowiedzi: 0

Kompletny brak patriotyzmu lokalnego u włodarzy miasta!

Odpowiedzi: 0

Mam nadzieję że będzie to co najmniej takie jak Alfa w Grudziądzu. Bo dwie pseudogalerie już mamy.

Odpowiedzi: 0

Podejrzewam, że Ci wszyscy, którzy tak lamentują nad lokalnym biznesem - który zaopatruje się w towary w dużych marketach - i tak większość swoich zakupów robią w Kauflandzie, Lidlu, Biedronce czy w Polo. 

Odpowiedzi: 1

Sławek masz całkowitą rację. nawet pracownicy osiedlowych sklepików robią zakupy w tych dużych marketach, wiem bo widziałem jak kupowali nawet podstawowe produkty w Biedronce. A ceny w sklepikach nic mniejsze, więc o co taki lament nad lokalnym biznesem

Odpowiedzi: 0

A jakby było fajnie jakby tam w jednym miejscu zrobili "centrum sportowe", z halą, aquaparkiem, boiskami, kortami, parkingiem itp.....ehhhhhhhh...gdyby tylko gmina wykupiła ten teren po cukrowni...

Odpowiedzi: 1

Pomysł ciekawy. Tylko kto miał by to zrealizować? Gmina nie ma takich prolegatyw. Musisz znaleść inwestora. Tak po ludzku prywaciarza (kapitalistę), który by chciał spełnić twoje pomysły.

Odpowiedzi: 0

Czym się zachwycać?Jestem mieszkanką górnych Marianek,osobą starszą i będę tam bywać raz na dwa lata.Przydałby się taki obiekt właśnie w tej części Marianek,a nie tylko byle dwa Polo.

Odpowiedzi: 1

Tym, że będzie nowe CH. Ja się bardzo cieszę. Awa. Proponuję napisać do władz miasta, aby usprawnili dla Was komunikację miejską. Ewentualnie porozumieć się z którym deweloperem który inwestuje w twojej okolicy, może zasugeruję się twoją opinią i wybuduje na górnych Mariankach piękne centrum handlowe z dużym parkingiem, a może i da się postawić basen dla młodzieży.

Przepraszam za sarkazm.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz