Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Wieżowce na świeckim „Manhattanie”. Koncepcja już jest [wizualizacje]

Andrzej Pudrzyński
26 stycznia, 16:49

„Manhattan” to oczywiście określenie mocno na wyrost i użyte z przymrużeniem oka. Jednak wiele wskazuje na to, że za kilka lat na Mariankach może wyrosnąć osiedle z najwyższymi budynkami w mieście.

Jeden z deweloperów chce postawić trzy 8-piętrowe budynki przy ul. Kazimierza Wielkiego
wizualizacja

REKLAMA

W listopadzie ubiegłego roku informowaliśmy, że prywatni deweloperzy chcą zbudować na górnych Mariankach dwa wieżowce. Teraz okazuje się, że mają znacznie ambitniejsze plany.

- Jeden z deweloperów chciałby postawić docelowo aż trzy budynki. Ma już kupioną działkę. Drugi również deklaruje chęć budowy, na początek jednego, ale kto wie czy nie będzie ich więcej – wyjaśnia Wiesław Ratkowski, kierownik wydziału budownictwa i architektury Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Jeden z potencjalnych inwestorów przedstawił już w urzędzie koncepcję zagospodarowania działki przy ul. Kazimierza Wielkiego (nie jest to ostateczny projekt). To tam miałaby rozpocząć się budowa pierwszego wieżowca, a jeśli mieszkania znajdą nabywców – kolejnych dwóch.
REKLAMA

Strzałką zaznaczono lokalizację trzech „wysokościowców” / wizualizacja

REKLAMA

W porównaniu z pierwotnymi deklaracjami, w koncepcji „obcięto” dwa piętra. Zamiast 10, ma ich być nie więcej niż 8. W sumie wszystkie trzy budynki mieściłyby około 320 mieszkań o powierzchni od 30 do 60 m kw. Pod nimi znajdowałoby się 180 garaży podziemnych, a obok 140 naziemnych miejsc postojowych.

Z kolei drugi deweloper chce postawić w bliskim sąsiedztwie 7-piętrowy budynek. Na razie nie ma wizualizacji zawierającej również opis inwestycji.

Jest jednak jedno „ale”, które dotyczy obydwu potencjalnych inwestorów. Plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje na tym terenie zabudowy wyższej niż 4-piętrowa.
REKLAMA

- Do końca roku opracujemy nowy plan zagospodarowania, dopuszczający na zabudowę powyżej czterech pięter – mówi Wiesław Ratkowski.

Potem zajmą się nim radni. To od ich decyzji będzie zależało czy wyrażą zgodę na inwestycję, a jeśli tak, to jaką maksymalną liczbę pięter ustalą – siedem, osiem, a może dziesięć?

Do rozpoczęcia budowy jest jeszcze daleka droga. Jeśli radni dadzą inwestorom pod koniec roku zielone światło, to trzeba doliczyć kolejny rok na załatwienie wszelkich formalności. Oznacza to, że maszyny wjadą na plac budowy nie wcześniej niż pod koniec 2022 lub na początku 2023 r.
REKLAMA

REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA
Budujemy kolejny blok na osiedlu Nowe Marianki w Świeciu. ZOBACZ FILM. Wizualizacje mieszkań i dodatkowe informacje na Otworzy się w nowym okniewww.apartado.pl

Komentarze (32)

Czy tych miejsc parkingowych nie za mało,  gdzie w rodzinie jest 1 auto a co z przyjeżdżającymi,  może czas narzucić deweloperom zwiększenie parkingów 

Odpowiedzi: 1

Mam takie same przemyślenia. Za mało miejsca żeby budować niskie bloki, ale nikt nie myśli o tym, że im więcej pięter tym więcej aut...

Odpowiedzi: 1

Ilość miejsc parkingowych określają przepisy. Przy wysokich blokach bez hali garażowej nie da rady, wystarczy wyklikać w wyszukiwarce zamiast wypisywać.

Odpowiedzi: 1

akurat pani agata ma racje bo jesli w bloku sa srednio 24 mieszkania co moze dawac 24 rodziny.zakladajac ze kazda rodzina ma teraz po 2 lub 3 samochody to ile powinno byc miejsc parkingowych? 24?.sa jescze znajomi rodzina ktorzy moga wpasc w gosci .developer ma w dupie ludzi kupic dzialke napchac mieszkan a ludzie nie maja gdzie nogi wcisnac szlaban i pozamykac jak psy.

Odpowiedzi: 0

Gdy pytalem urzad o zmiane planu zagospodarowania przestrzennego ,a byla to zmiana na potrzeby wlasnych warunkow bytowych do ktorych powinnem miec prawo to uslyszalem ze taki zabieg trwa 10-15lat.Coz wyglada na to ze zwykly Kowalski przy deweloperze znaczy dla miasta tyle co nic

Odpowiedzi: 1

Zgadza się, samemu nic nie ugrasz. Jak masz grubą kopertę to można wszystko.

Odpowiedzi: 0

no i to sie ceni , a ludzie ze starych blokow do chelmna w swieciu tylko wyzsza liga z developerki. 

kto ma kredyt ten przegryw.

Odpowiedzi: 0

Smiech smiechem ale duzo moich kolezanek patrzy na to gdzie chlopak mieszka... faceci co mieszkaja w nowych blokach z gory sa brani jako lepszy sort. Na stare blokowiska az strach chodzic gorsze dziewczyny tam ida

Odpowiedzi: 1

Skarbie zapraszam na rzemieślniczą tu są domki po 150m3 i biedy nie ma.Jesli dobrze świadczysz usługi to pożyjesz dobrze!

Odpowiedzi: 0

Te komentarze to chyba jakaś patologia pisze. Nawet nie wiadomo co chcą przekazać w tych wymiocinach. Jak dziewczyna patrzy na blok to jest ója warta. Nawet nie warto w coś takiego inwestować bo prędzej czy później ktoś z lepszego bloku ją wy dyma. 

Odpowiedzi: 0

I już wiadomo gdzie będzie mieszkać finansową elita Świecia kierownicy z Mondi nauczyciele urzednicy

Odpowiedzi: 2

Omg. Serio nauczyciele to elita ? Chyba nie orientujesz się ile zarabiają. Zarobki nieadekwatne do wykonywanej pracy i męczarni z patologiczna młodzieżą. 

Odpowiedzi: 1

warto dodac ze nauczyciel to nie bezmozg od wychowania fizycznego. Gdzie w pokoju nauczycielskim nauczyciel wuefu jest na rowni z woznym. A po osiedlach chodza i sie napinaja ze jest nauczycielem..

Odpowiedzi: 0

Mondi mieszka już  w domkach 

Odpowiedzi: 0

Tez tam kupie, ludzie z nowym blokow nawet ladniej pachna

Odpowiedzi: 1

Lepiej pachnie niż Ci co ładnie pachną.Do tego mam siana dla Ciebie Skarbie 20 razy więcej!

Odpowiedzi: 0

A co Maja wspolnego nasze piekne Mlode i szybkie Malolatki.

Do tego tematu ? 

Odpowiedzi: 0

Już rok temu pisałem, że w Świeciu powinny powstać takie właśnie "mini-punktowce" 6-8 piętrowe. W wielu mniejszych polskich miastach już takie istnieją i nie psują ładu ptrzestrzennego, a wręcz przeciwnie - dodają prestiżu miastu. W dużych miastach jest podobnie, np. w Warszawie, gdzie wiele nowych osiedli jest opartych o takie 6-8 piętrowe budownictwo. Z pozytywnym skutkiem dla estetyki... :)

Odpowiedzi: 0

Powinni zrobić tak wysoki wieżowiec aby można mieszkać ponad tym zasmrodzonym miastem. Gdzie nie pójdziesz tam ebie. Przechowo szambem i paszą, marianki starymi ludźmi, stare miasto moczem i psią kupą a nowe blokowiska i osiedla walą słoma wystającą z butów "ludzi z wyższych sfer". A przydało by się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak pochwa mieście :-D

Odpowiedzi: 1

Monti ty taki łazik jesteś bezdomny,sam wybrałeś swòj los

Odpowiedzi: 1

Ja mieszkam tam gdzie wali szambem. Na samym dnie tam gdzie gęste 

Odpowiedzi: 1

Twòj wybòr twoje środowisko demokracja.......

Odpowiedzi: 1

Kiedyś tam byl bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała. A potem komuna upadła i mamy co mamy ;-) 

Odpowiedzi: 1

Mickiewiczem powiało, jeszcze się wyprostujesz

Odpowiedzi: 0

budować. ceny kupna/wynajmu mieszkań w Świeciu jest wyższy niż w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu czy nawet Chełmna. Im więcej mieszkań tym może ceny będą niższe. Ludzie po zmarłych babciach i mieszkania w stylu retro-komuna wołają po minimum 1500 zł + opłaty

Odpowiedzi: 0

Ahahhahahaahahahahhahahahahaahahahahahjahaahah

Odpowiedzi: 0

8 pięter i już wieżowiec.... buahahah to nic innego jak blok z 8 piętrami. Widzieliście kiedyś prawdziwie wieżowce? 

Odpowiedzi: 1

Życzę szrokiej drogi do Nowego Jorku, Chickago, Dubaju - bo chyba masz na myśli te miasta. Oprócz tego dobra sugestia dla deweloperów niech biorą przykład z wielkiego świata.

Odpowiedzi: 0

Patrząc na ewentualną lokalizację (wizualizacja) to dość ciekawe położenie. Mieszkania dla około 1300 osób, co do aut należałoby się zastanowić co jest lepsze, beton wokół budynku i żar latem, a zimą ślizgawka. Może ci którzy cenią sobie rekreację i korzystają z różnych amatorskich sposobów na poprawę samopoczucia nie są w grupie walczącej o parking przy wejściu do klatki schodowej lub windy. Prócz wygodnictwa zacznijmy cenić własne zdrowie, spacer rano na parking lub popołudniu z parkingu chyba nikogo jeszcze nie zabił. Wjazd z zakupami lub dostawa do domu kupinego sprzętu pod wejście do klatki to nie przestępstwo tylko trzeba pamietać o odstawieniu auta na parking

Odpowiedzi: 0

Developer kupił to teraz plan będą zmieniać żeby dev mógł więcej kasy natrzaskac. Jak zmienią to w planie nie powinno być ŻADNYCH parkingów w okolicy. Chce firma budować 300 mieszkań to niech zapewni miejsca a nie miasto później ma budować. Albo na rowerze do wieżowców.

Odpowiedzi: 0

Strony

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz