Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Wirus nadal groźny. Oddział dziecięcy Nowego Szpitala pełen jest małych pacjentów

Andrzej Pudrzyński
4 maja 2022, 09:06

W całym kraju odnotowuje się wzrost infekcji u dzieci wywołanych wirusem RSV. Widać to również po liczbie małych pacjentów przebywających w Nowym Szpitalu w Świeciu.

zdjęcie ilustracyjne / 123RF
REKLAMA
REKLAMA

Wirus RSV wywołuje zakażenia górnych dróg oddechowych. Najczęściej atakuje niemowlęta i kilkumiesięczne dzieci. Nie jest to jednak reguła, bo powoduje zakażenia także u kilkulatków, a nawet, ale zdecydowanie rzadziej, u dorosłych.

Jednym z charakterystycznych objawów infekcji jest zwiększona ilość wydzieliny śluzowej wokół ust. Kolejne objawy RSV to kaszel, katar i ból gardła. Są podobne do zwykłego przeziębienia, co może wielu rodziców wprowadzić w błąd. Dlatego warto zawczasu zasięgnąć porady lekarskiej.

REKLAMA
REKLAMA

Na oddziale pediatrii Nowego Szpitala w Świeciu pod koniec ubiegłego tygodnia przebywało 15 dzieci. Zajęte były wszystkie łóżka, m.in. z powodu wirusa RSV.  W środę liczba hospitalizowanych spadła do 10. Na razie trudno spekulować, czy to trwały trend i czy za kilka dni liczba pacjentów znowu nie wzrośnie.

- Dzieci wymagają leczenia szpitalnego najczęściej z powodu biegunek, zapalenia płuc, duszności wywołanych alergiami oddechowymi. Zdarzają się też inne, typowe dla wieku dziecięcego dolegliwości, np. bóle brzucha czy omdlenia – wyjaśnia Marta Pióro, rzecznik Nowego Szpitala w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Jak dodaje Marta Pióro, pocieszające jest to, że liczba pacjentów z wirusem RSV systematycznie maleje. Nie znaczy to jednak, że należy lekceważyć zagrożenie.

Większość infekcji spowodowanych przez wirusa ma dość łagodny przebieg. W cięższych przypadkach powoduje duszności, bezdechy, zapalnie lub nawet uszkodzenie płuc.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

taki wirus nie istnieje, te dzieci udają, wymyślono go sobie żeby zarabiać na lekach i żeby zniewolić niemowlaki. Pewnie podczas leczenia wszczepia im się czipy bla bla bla :D

Odpowiedzi: 1

Haha najlepszy! 

Odpowiedzi: 0

to chyba zle dane, w zeszłym tygodniu leżałam na oddziele i najwiecej pacjentów na dziecięcym było z jelitowka 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz