Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Woda lała się przez dziesięć godzin. "Przejaw skrajnej głupoty" [wideo]

Andrzej Pudrzyński
1 marca 2023, 21:44

Złodziej albo "dowcipniś" dobrał się do hydrantu przeciwpożarowego w gminie Dragacz. W efekcie nie tylko zalał całą drogę, ale doprowadził do gigantycznego wycieku wody.

zdjęcie ilustracyjne / Pixabay
REKLAMA
REKLAMA

W nocy z soboty na niedzielę w Michalu (gmina Dragacz), w okolicy zabudowań nr 21 i 22, ktoś specjalnym kluczem otworzył nasadę wylotową hydrantu przeciwpożarowego.

Woda z uszkodzonego hydrantu lała się przez dziesięć godzin, od około 22.00 w sobotę do 8.00 rano w niedzielę.

- Prawdopodobnie była to albo nieudana próba kradzieży, albo przejaw skrajnej głupoty - nie ukrywa irytacji Dorota Krezymon, wójt gminy Dragacz. - Wyciekło prawie 300 tysięcy litrów wody, czyli tyle, ile potrzeba do zatankowania 60 wozów strażackich. Niestety, my wszyscy jako mieszkańcy, płacąc za wodę, poniesiemy koszty tego incydentu.

REKLAMA
REKLAMA

Sprawa została zgłoszona na policję.

Wójt gminy Dragacz prosi o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia.

- Zapewniam anonimowość - zaznacza. - Można również powiadomić bezpośrednio policję - dodaje wójt.

Z wójt Dorotą Krezymon można kontaktować się przez jej oficjalny profil na Facebooku.

Zobacz poniżej nagranie udostępnione przez wójt gminy Dragacz.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

I wodociągi nie zauważyli na monitorach duży pobór wody dziwne .widać wszystko działa ale byle jak.Czyli jak pierdolnie rura w ciężkim terenie to będzie też leciało i leciało ?

Odpowiedzi: 3

I tu się zgodzę z panem żadnej odpowiedzialności nikt nie bierze tylko mają płacić mieszkańcy przecież mieszkańcy płacą a niemaja wglądu do zegarów gminnych i to powinni mieszkańcy złoży zawiadomienie do prokuratury o przestępstwo gminy za brak kontroli ! najlepiej z biednego brać 

Odpowiedzi: 1

Dokładnie. Wójtowa łosi szuka którzy zapłacą. 

Odpowiedzi: 1

"Wójtowa" nie szuka łosi. Każdy na wsi czy w mieście na rachunku za wodę ma doliczona opłatę za takie sytuacje, czy to np. Uszkodzony hydrant czy awaria rury. Niestety.

Odpowiedzi: 1

pierwsze słysze.. na jakieś wsi mieszkasz, że masz jakieś dodatkowe opłaty za sieć?

Odpowiedzi: 0

o ile Gmina Dragacz ma taką technologie

Odpowiedzi: 0

"Mądrość promieniuje" od samej "góry".

Lekko przyszło, lekko poszło.

Odpowiedzi: 0

Policja to nawet nie potrafi odnaleźć osób które kradną w sklepach bo proszą o kontakt ludzi przez udostępnienie zdjęcia. By się sami za robotę wzięli. A druga sprawa że widać na co dzień że ludzie są coraz głupsi i bezmyślni... 

Odpowiedzi: 0

Spali w wodociągach! Bo nie rozumiem jak można dopuścić takie cos

Odpowiedzi: 1

najpierw  spytaj się czy w Gminie Dragacz monitorują sieć z obsługą 24h. a pewnie narzekający nawet nie mieszka w gminie Dragacz

Odpowiedzi: 0

Film nagrany chyba najnowszym Siemensem. Widać tą jakość ultra haj definiszyn. POLSKA

Odpowiedzi: 0

Tak źle placa w mondi że już na telefony ich nie stać?

Odpowiedzi: 1

Służbowymi CAT'ami nagrywają.

Odpowiedzi: 0

10 godzin? To nikt w tych posesjachnie widział bądź nie miał klucza jakiegoś nastawnego by zakręcić?

Odpowiedzi: 0

To aż 300 metrów sześciennych strata nie przekroczy 2000 zł kiedyś to nazywano w branży czyszczeniem rur najtańszy sposób pozbycia się bakterii coli

Odpowiedzi: 0

tak nikt niezauwazył spadku cisnienia przez tyle godzin ludzie od czgo oni tam sa? czy moze tam nikt nie siedzi i nie pilnuje zegarów i wody która pija wszyscy czytelnik ma racje do proroka z tym niestety sa oderwani juz od rzeczywistosci ,zbyt długie siedzenie na stołku

Odpowiedzi: 1

a jesteś pewny, że Gmina Dragacz monitoruje takie coś 24h tak jak w większych gminach typu Świecie?

Odpowiedzi: 0

Odnosząc sie do poniższych wpisów informuję, że stacja uzdatniania wody w Górnej Grupie posiada całodobowy system monitorowania. Odczyty są przeprowadzane cyklicznie, w sposób automatyczny. W przypadku większego ubytku wody następuje spadek poziomu wody w zbiornikach i automatycznie załącza się alarm powiadamiający o awarii. Reakcja pracowników ZUK na taki alarm jest natychmiastowa - bez względu na porę dnia czy nocy. W przypadku incydentu uszkodzenia hydrantu ubytek wody wynosił 300 metrów sześciennych w ciągu 10 godzin, co w skali całej gminy nie stanowi dużego ubytku wody w ciągu godziny. Po raporcie całodobowym możemy tylko stwierdzić, że jest większe zużycie wody niż zazwyczaj. Mówiąc obrazowo takie zużycie może mieć miejsce w okresie letnim przy zwiększonym zapotrzebowaniu na wodę. Niestety każde zużycie wody ma wpływ na jej cenę. To, że za napełnianie wozów strażackich płaci urząd gminy, to nie znaczy że płaci pieniędzmi "znikąd". Wszystkie środki którymi dysponujemy pochodzą z naszych wspólnych podatków, więc koszty zarówno napełniania wozów strażackich, przepłukiwania sieci wodociągowej w celu dbałości o dobrą jakość wody jak i koszty takich bezmyślnych wybryków ponosimy wszyscy. Poza tym Szanowni Państwo tu nie chodzi tylko o pieniądze, ale chodzi o wodę. Przy każdej awarii odbieram telefony Mieszkańców, którzy jednogłośnie mówią, jak trudno jest żyć bez wody. Więc ją szanujmy.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz