Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Wójt gminy Drzycim dostał od prezydenta Dudy odznaczenie za wybitne zasługi [wideo]

Andrzej Pudrzyński
26 maja 2023, 08:22

W związku z przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego, prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia państwowe zasłużonym samorządowcom. Wśród nich, jako jedyny z powiatu świeckiego, znalazł się także Marian Krywald, wójt gminy Drzycim.

Marian Krywald, wójt gminy Drzycim
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w czwartek 25 maja w Pałacu Prezydenckim w Warszawie z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.

- Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślał Andrzej Duda.

Podczas uroczystości prezydent wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego.

REKLAMA
REKLAMA

Wśród uhonorowanych był także Marian Krywald, wójt gminy Drzycim, jako jedyny z powiatu świeckiego i jeden z kilku w województwie kujawsko-pomorskim. Został odznaczony przez prezydenta Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Według ustawy z 1992 r., Krzyż Zasługi (złoty, srebrny lub brązowy) nadawany jest osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom.

Przyznawany jest też za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.

REKLAMA
REKLAMA

Marian Krywald jest wójtem gminy Drzycim pierwszą kadencję, od 2018 r. Kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej przez jedną kadencję był radnym gminnym.

Zanim został wójtem pracował przez prawie 25 lat w służbie więziennej.

W informacji na oficjalnej stronie prezydenta RP nie podano uzasadnienia nadania Krzyży Zasługi. Nie wiadomo więc, jakie konkretnie osiągnięcia wójta Mariana Krywalda zdecydowały o przyznaniu mu odznaczenia.

Zobacz poniżej materiał wideo.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (69)

Interesuje mnie tylko jedno ilu wśród odznaczonych było wójtów i burmistrzów z PO i lewicy?

Odpowiedzi: 1

Żaden 

Odpowiedzi: 0

Widać jakie wójt miał zasługi - przynależność partyjną PIS.

Hasło PIS: Polska dla swoich.

Śmiech.

Odpowiedzi: 0

Mamy wójtów, którzy dobrze kierują swoimi gminami od kilkudziesiu lat, ale PIS nagrody daje tylko swoimi przydupnikom. Pieniądze na inwestycje przyznawane są tak samo. Dzieła nasze państwo i psują każdego dnia.

Odpowiedzi: 0

Tylko w PIS swoim dają i odznaczają jak za czasów PRL. Taką zawładnięta przez aparatczyków PIS mamy Polskę. Odznaczenia i pieniadze, stanowiska dają swoim ludziom.

Odpowiedzi: 0

Brawo dla wójta Drzycim tak trzymać .Szacun.

Odpowiedzi: 2

Z Pisu naprwno się nie wypisze, także spoko 

Odpowiedzi: 0

Szacun za co? Za odebranie odznaczenia od kolegi z partii? Wielki mi coś...

Odpowiedzi: 0

Te odznaczenie nic nie znaczy. Ludzie beda pamietac, iz te odznaczenie jest za przynaleznosc partyjna, a nie za ciezka prace wojta.

Odpowiedzi: 0

A co z biblioteką coś grunt niestabilny i firma zeszła z prac !!!

Odpowiedzi: 0

Nie rozumiem dlaczego Prezydent ma się tłumaczyć jakiejś gazecie dlaczego przyznał komuś odznaczenie? Chciał to przyznał. 

Odpowiedzi: 2

Gazeta poinformowała o przyznaniu odznaczenia, z czego wnosisz, że gazeta prosi6o tłumaczenie. Czytanie ze zrozumieniem się klania5

Odpowiedzi: 0

Nie dokońca bo np.order orła białego otrzymał (na pewno za wcześnie)Ukrański Prezydent Załenski ale trzeba sobie prawdę powiedzieć że order orła białego otrzymali Gering !!! Musolinii !!! od polskiego rządu i to krótko przed II wojną. Można poszukać np.w googlach

Odpowiedzi: 0

Burmistrz Pruszcza za to zachęcanie by 4 czerwca jechać do Warszawy raczej nie ma co liczyć na uznanie prezydenta czy nawet wojewody 

Odpowiedzi: 0

Zasługi... Śmiech na sali .. partyjny medal . 

Odpowiedzi: 0

PIS idzie w kierunku Putina ...tak trzymać ! Potem będzie płacz.

Odpowiedzi: 1

Love PiS 

Odpowiedzi: 1

Wieczorem kąpiel i o godz. 19.30 exstaza

Odpowiedzi: 0

Pieski szczekają  A karawana jedzie dalej spokojnie.Brawa dla wojta

Odpowiedzi: 1

Lepiej teraz szczekać, niż później wyć...... 

Odpowiedzi: 1

Ty mańka wyjedź teraz I będziesz wyć jesienią 

Odpowiedzi: 0

Podobno spędzają poglowie na czerwca są jeszcze wolne miejsca.

Odpowiedzi: 1

A co miesiąc jest spęd smoleński. Byłeś choć raz ...nyto.

Odpowiedzi: 1

Nie masz pojęcia o  Smoleńsku  kopaczu na metr w głąb ,kopała kopała i wykopała takiego dzięcioła

Odpowiedzi: 1

Ty niby jakie masz pojęcie o Smoleńsku? 

Odpowiedzi: 0

Widzę jak bardzo doopa boli przeciwników Pana Wójta, jego działalność jest mega widoczna w całej gminie, przez 4 lata zrobił o wiele więcej niż dwaj poprzedni przez wszystkie lata. Poprzednik zostawił po sobie tylko szambo w gminnych kranach, a teraz gra obrońcę demokracji. Przypominam, że jego ciężka praca i to co zrobił nie ma loga PiSu ani PO tylko służy ludziom, a ci co biadolą, że dostaje tylko od swoich to chciałbym zauważyć, że gmina otrzymuje duże dofinansowania z urzędu Marszałkowskiego, a Pan marszałek jest z PO czyli tak zwanej opozycji do Pana Mariana i tutaj też powiecie, że dostaje po układach? Stuknijcie się trochę, bo lepszego wójta ta gmina nie miała i długo nie będzie mieć. Gratuluję Panu Wójtowi, dla mnie zasłużył Pan na 10 takich odznaczeń. Życzę dużo uśmiechu dla wszystkich. 

Odpowiedzi: 1

To, że marszałek z PO dotuje wszystkie gminy to nie dziwota, uczciwie. Chodzi o to, że nikt inny nie zasłużył na wyróżnienie  przez prezydenta w powiecie, tylko jeden wójt, przypadkiem z pisu

Odpowiedzi: 1

Tylko dziwne, że zawsze po dotacjach tylko ta jedna gmina z powiatu ma multum kontroli z urzędu Marszałkowskiego... Uczciwość powiadasz .

Odpowiedzi: 1

Tego nie wiem, ale mowa była o przyznaniu pieniędzy. 

Odpowiedzi: 0

W tych regionach gdzie rządzą LEMINGI jest s-f kìła i 5 metrów mułu  lemingowego.

Odpowiedzi: 0

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz