Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Wójtowie Osia i Świekatowa z podwyżkami. Ich pensje będą jednak niższe niż w innych gminach

Andrzej Bartniak
30 grudnia, 18:12

W ostatnich dniach ustalono także wynagrodzenia wójtów gmin Osie i Świekatowo.

Michał Grabski, wójt Osia (po lewej) i Marek Topoliński, wójt Świekatowa
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA


Po podwyżkach są one jednymi z niższych wśród wójtów i burmistrzów z powiatu świeckiego. Może to nieco zaskakiwać, zwłaszcza w przypadku zamożnego Osia.

Michał Grabski, wójt gminy Osie, do tej pory zarabiał 10 180 zł brutto. Po obowiązkowej podwyżce jego wynagrodzenie wzrasta do 17 010 zł brutto.

Co ciekawe, w Osiu na razie nie będzie też zmiany wysokości diet radnych.
REKLAMA

Więcej otrzyma tylko przewodniczący Rady Gminy w Osiu. Zamiast 1 342 zł na jego konto gmina będzie przelewać co miesiąc 2 147 zł. Różnica wynosi więc 805 zł.

Projekt uchwały dotyczący zarobków wójta gminy Świekatowo zakładał, że jego pobory urosną do 17 140 zł brutto. Jednak podczas wczorajszej sesji, na prośbę wójta Marka Topolińskiego, obniżono tę sumę do minimum, które wynosi 15 576 zł.

Maksymalne wynagrodzenie wójtów i burmistrzów może wynieść nieco ponad 20 tys. zł brutto.
REKLAMA

O podwyżkach pensji włodarzy i diet radnych pisaliśmy kilka dni temu (patrz poniżej). Wtedy nie była jeszcze znana podwyżka dla wójta gminy Osie, bo radni pracowali dopiero nad projektem uchwały.

Z kolei wynagrodzenie wójta gminy Świekatowo okazało się ostatecznie niże niż podawaliśmy na podstawie projektu uchwały, który miał trafić pod obrady rady gminy.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (13)

Moje gratulacje. Ale chyba się troszeczkę sfrajerowali, przynajmniej względem Wójta gminy Drzycim. Mimo wszystko szacun, widać można.

Odpowiedzi: 0

To jest podwyżka. Ich  inflacja nie obchodzi. 10 tys. Podwyżki każdy by chciał. 

Odpowiedzi: 0

Najlepiej zarabiają w Osiu w Okk, zero premii na święta i nadgodziny 50% za soboty. Pozdrowienia dla pana Krzysia od wdzięcznych pracowników. 

Odpowiedzi: 3

Szef ma pracowników głęboko gdzieś, wierzy w ofermy ze wschodu. Nawet osobiście się nie pofatygował żeby złożyć życzenia świąteczne czy noworoczne. 

Odpowiedzi: 1

No a co Ty myślałeś, że będzie gorszy od Mirka? Już nadszedł czas by dołączyć do panów i nie bratać się z plebsem. Jeszcze kto fotę strzeli.

Odpowiedzi: 1

Na plebsie się dorobił. Zamiast zrobić coś dla ludzi pracujących na hali, latem w temperaturze 48 stopni, co zrobił? Założył na całym zakładzie ok. 40 nowych kamer. 

Odpowiedzi: 0

Nie sprzedał p.Krzysztof przed świętami audi za ok 600 tyś zł ( sprzedaje ponieważ niewygodnie mu się siedzi :))  ) to nie było dla pracowników na święta..

Odpowiedzi: 0

Jak się nie podoba to się zwolnijcie, na Wasze stanowisko jest 10 nowych osób czeka za bramą. 

Odpowiedzi: 0

Tak, tak, żeby nasze pensje zwykłych ludzi szło w górę w takim szybkim tempie to by się lepiej czytało..  Teraz w tych czasach jak nie jesteś ani Wojtem ani radnym to możesz pomarzyć o jakiej kolwiek podwyżce... Jeszcze więcej Ci zabiorą..., a tym co prowadzą własne działalności gospodarczej tym bardziej.. Szkoda słów i nerwów, ale niestety w tej Polsce już lepiej nie będzie tylko gorzej...

Odpowiedzi: 1

Co za pesymizm. Nie damy się, będzie lepiej.

Bo gożej to już chyba nie może być:(

Odpowiedzi: 1

Będzie gorzej. Ludzie są nie świadomi, że zbliża się wielkimi kryzys. Ale globalistom o to chodzi. Dążą do pozbycia się gotówki i wprowadzenie pieniądza elektronicznego.

Wspomnicie te słowa za 5-8 lat ;-)

Odpowiedzi: 0

Podwyżka za co jak nawet nie potrafi zadbać aby ludzie mogli bezpiecznie dojechać do pracy ani dróg odśnieżyć co łaska posypać piaskiem lub solą pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Najbardziej przyzwoici wójtowie to Wójtowie Gmin Lniano, Świekatowo i Warlubie. Poprzestali na minimum bo ono i tak jest ogromne w stosunku do dochodów mieszkańców. A Drzycim... no cóż. To gmina prawie taka, jak Świecie i problemów podobnych ma pewnie tyle samo... Śmieszne.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz