Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jakub, Stefan, Zdzisław

Wrzucił koktajl Mołotowa do mieszkania rodziny z dwójką małych dzieci

Andrzej Pudrzyński
22 listopada, 17:25

Wczoraj pisaliśmy o pożarze mieszkania w budynku socjalnym w Wiągu. Wiele wskazuje na to, że potwierdzają się początkowe podejrzenia i jednak było to podpalenie.

Fot. 123RF / zdjęcie ilustracyjne

REKLAMA

Przypomnijmy. W sobotę o godz. 22.39 strażacy dostali wezwanie do Wiąga (gmina Świecie). Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze budynku socjalnego.

Nikt nie odniósł obrażeń. Jedna osoba uskarżała się na duszności i zawroty głowy z powodu przebywania w zadymionym pomieszczeniu. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy, a potem przekazali pogotowiu. Nie wymagała jednak pobytu w szpitalu.

Z mieszkania wyniesiono dwie butle z gazem, odłączono prąd i ugaszono palące się wyposażenie. Zniszczeniu uległy meble, sprzęt AGD i RTV.
REKLAMA

Spłonęły także ubrania lokatorów, w tym dwójki małych dzieci – jeden z chłopców ma 15 miesięcy, a drugi 3 lata. Straty oszacowano wstępnie na 20 tys. zł, ale prawdopodobnie będą większe.

Jak już informowaliśmy, straż pożarna podejrzewała, że było to podpalenie. Wszystko wskazuje na to, że ktoś w nocy wybił szybę w mieszkaniu i wrzucił do środka koktajl Mołotowa, czyli zapaloną szmatę zamoczoną w butelce z benzyną.

To prawdopodobnie efekt sąsiedzkiego konfliktu. Na szczęście lokatorów w tym czasie nie było w mieszkaniu.
REKLAMA

Policja na razie nie potwierdza tych informacji.

- Prowadzimy w tej sprawie postępowanie. Na tym etapie nie mogę nic więcej powiedzieć. Prawdopodobnie za kilka dni będziemy dysponowali pełniejszymi informacjami – ucina sież. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Pogorzelcy dostali lokal zastępczy w tym samym budynku. Ośrodek Pomocy Społecznej uruchomił zbiórkę potrzebnych rzeczy.

- Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o pomoc w formie bezpłatnego przekazania rzeczy rodzinie, która w wyniku pożaru utraciła dorobek życia – apeluje OPS w Świeciu. - Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.
REKLAMA

Na stronie OPS podano wykaz potrzebnych rzeczy:

 • meblościanka
 • pościel
 • ręczniki
 • koce
 • telewizor
 • kołdry, poduszki
 • odzież
 • zabawki dla dzieci
 • łóżeczko jednoosobowe dla dziecka lat 3
 • łóżeczko turystyczne
 • stolik i krzesełko dla dziecka lat 3
 • wózek dla dziecka 1 rok i 3 miesiące
 • żyrandol
 • lampka nocna

REKLAMA

Kobieta: rozmiar ubrań M, butów 38, mężczyzna: ubrania L/XL, buty 43, chłopiec 3 lata: rozmiar ubrań 122/128, butów 22, chłopiec 1 rok i 3 miesiące: ubrania  86/92, buty 20.

Wszystkich, którzy chcą pomóc Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu prosi o kontakt pod nr tel. 788 500 934.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (21)

Uroki życia w socjalu 

Odpowiedzi: 1

Zazdrościsz im tych socjali ? Najlepiej wszystkich wrzucić do jednego wora bo czemu by nie, żałosny jesteś czlowieku.  ci to chyba nie przyznali tego socjalu że majaczysz tu coś 

Odpowiedzi: 0

Co tam się dzieje, klutnia sąsiedzka na koktajle Mołotowa. Pamiętajmy szanuj sąsiada swego. Bo męża i żonę zmienisz, ale sąsiad zawsze będzie sąsiadem i może być gorąco.

Odpowiedzi: 1

Kłótni * 

Lepiej się zapisz spowrotem na język polski jak chcesz się wypowiadać na jaki kolwiej temat bo wstyd w Polsce mieszkać i takie błędy robić w pisaniu 

Odpowiedzi: 4

Kolwiek *

Odpowiedzi: 0

Z powrotem

Odpowiedzi: 0

Jakikolwiek

Odpowiedzi: 0

Cudownie się czyta, kiedy jeden nieuk poprawia drugiego. 

Odpowiedzi: 1

Dokładnie...

Odpowiedzi: 0

W czaplach ostatnio samochód sie palił pod blokiem 

Odpowiedzi: 1

A co mają Czaple wspólnego w Wiągiem xD

Odpowiedzi: 0

Gdyby nie dawali mieszkań byle komu nie byłoby takich sytuacji, tam co druga rodzina to alkoholicy więc nie ma się co dziwić. Szkoda tylko że niewinna rodzina na tym cierpi.

Odpowiedzi: 2

Skąd wiesz ze niewinna ?

Odpowiedzi: 0

Alkoholik to byle kto? Chyba cos Ci sie miesza czlowieczku

Odpowiedzi: 0

Damy Apartamet od Kwieciucha co wy na to??

Odpowiedzi: 0

Tam się dzieje w tym kurniku .W cale się nie dziwie ale temu winne tylko i wyłącznie władze 

Odpowiedzi: 0

Dej bo mnie się należy 

Odpowiedzi: 0

Jest tu jakiś admin? Jak tak czytam, to widzę że ten portal spadł na poziom komentarzy. Redaktorzy, miejcie na tyle honoru i zablokujcie wszelkie komentarze do swoich artykułów. Tak będzie lepiej. 

Odpowiedzi: 0

To może podajcie imię i nazwisko ulży co niektórym czytając te beznadziejne komentarze,mało mają nieszczęścia

Odpowiedzi: 0

Żeby Polak Polakowi? Jedźcie na granicę w obronie kraju walczyć, a nie między sobą! Wstydźcie się! A gdyby coś stało się tym maluszkom? Pomyślał ten ktoś?!! Nie, bo zamroczony nienawiścią działał jak szaleniec, mam nadzieję, że dostanie wysoką karę. Taki patologiczny sąsiad to piekło na ziemii, współczuję 

Odpowiedzi: 0

Komentarze zablokowane z powodu naruszania regulaminu portalu i fali wulgarnych wpisów.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz