Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Wstęga już przecięta. Dom dziennego pobytu dla seniorów oficjalnie otwarty

red
28 września, 09:58

W Pruszczu dokonano oficjalnego otwarcia Dziennego Domu Pobytu Siesta dla seniorów.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele partnerów projektu
Fot. UMiG Pruszcz
REKLAMA
REKLAMA

Placówka funkcjonuje od początku września w dawnej siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Pruszczu. Budynek został wyremontowany i przystosowany do nowych potrzeb.

Dzienny Dom Pobytu Siesta powstał w ramach programu społecznego. Gmina Pruszcz realizuje go wspólnie z  firmą La Siesta Estremo ze Świekatowa, bydgoskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, gminą Świekatowo oraz z Pracownią Psychoterapii i Rozwoju Osobistego z Bydgoszczy.

REKLAMA
REKLAMA

Całe przedsięwzięcie ma wartość 1,7 mln zł. W całości jest to dofinansowanie unijne.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali przedstawiciele partnerów projektu.

- Jako PTE prowadzimy wiele takich projektów, jednak w gminie Pruszcz spotkało nas coś, co było bardzo miłe. Nie wiem, jak to robicie, ale czuć tu bardzo dobrą atmosferę i to od samego początku – mówił podczas inauguracji Grzegorz Grześkiewicz, prezes PTE.

REKLAMA
REKLAMA

W sumie opieką ma być objętych 19 seniorów: 14 w domu dziennego pobytu i 5 w miejscu zamieszkania.

- Mamy na terenie gminy silną oświatę, dobre zaplecze sportowe oraz aktywny GOKSiR, zatroszczyliśmy się o dzieci i młodzież. Teraz przyszedł czas na seniorów - mówił burmistrz Dariusz Wądołowski - Szukaliśmy rozwiązań na stworzenie odpowiedniego miejsca i znaleźliśmy rozwiązanie. Mamy teraz bardzo ładne miejsce, gdzie nasi aktywni seniorzy mogą się spotykać i rozwijać – podkreślał.

REKLAMA
REKLAMA

Obecnie trwa pierwszy, czteromiesięczny turnus. Jego uczestnicy korzystają z szerokiego wachlarza zajęć. Mają zapewnione wyżywienie oraz wsparcie specjalistów w postaci psychologa, fizjoterapeuty, terapeuty zajęciowego.

- Byliśmy chętni i gotowi do współpracy, ponieważ mamy świadomość, że polityka senioralna w dzisiejszych czasach jest ważna i będzie miała coraz większe znaczenie  – zaznaczył Piotr Radecki, przewodniczący Rady Miejskiej w Pruszczu.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

Komentarze (6)

No jak ładnie, całość finansowana z funduszy UE. Przekażcie to tym baranom, co łbami walą przed pisem, kochają pisowskich aparatczyków, przekażcie pisowskim ciulom, żeby przestali pluć na UE, nie słuchali starego łupieża. 

Odpowiedzi: 2

A skąd UE ma fundusz? Skąd państwo ma fundusz? Akurat i UE i partie działają bardzo podobnie.  Zabawne jest jak ludzie potrafią się cieszyć z tego, że państwo im odda 500 pln z zabranego 1000. A jeszcze bardziej cieszy jak zabiorą innym i im dadzą. To takie sprawiedliwe, bo przecież niesprawiedliwe jest, że ktoś kto jest bardziej zaradny życiowo ma lepiej.

Odpowiedzi: 1

Wiesz, że nic nie wiesz. Akurat Polska mniej daje niż bierze, a że teraz pisowski rząd nie chce przywrócić do pracy nieslusznie zawieszonych sędziów na co się Morawiecki zgodził to na razie nie dostajemy kasy wiadomo jakiej. Dobrze, że gminy mogą korzystać z innych programów unijnych.

Odpowiedzi: 0

NNajwiększym ciulem jesteś ty nicdouku vnia daje ci z twoich a i nawet tych nie kwapi sie dac levacka  szarańcza ale jej dzionki są policzone

Odpowiedzi: 0

TYLKO PO CO TEN ZAKLAD POGRZEBOWY, OBOK W BUDYNKU . BEDZIE BLISKO.

Odpowiedzi: 0

Brawo ,Brawisimo ,lulaj że lulaj ojcze Tadeuszu .Ale się cieszę na moment otwarcia . Będziemy się do że bawić i te pogaduchy i różańce wspólne .Ale się teraz najem dobrych obiadów . Dziękuję 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz