Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Miłosz, Paweł, Tatiana

Zaczęło się. Rząd wprowadza obostrzenia w związku z koronawirusem

bart
29 listopada, 15:51

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas dzisiejszej konferencji przedstawił ograniczenia, z którymi już od środy będą musieli się liczyć Polacy. Dotyczą one nie tylko podróży, ale też obłożenia w lokalach gastronomicznych, instytucjach kultury czy kościołach.

Obostrzenia obejma miedzy innymi kościoły
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Nowym powodem do niepokoju jest zmutowana wersja COVID-19 o nazwie Omikron. Na razie nie wiadomo czy stosowane do tej pory szczepionki zapewniają ochronę przed tym wirusem.  

- Jesteśmy w apogeum czwartej fali pandemii - powiedział dziś Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się jednak nowa mutacja koronawirus nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią.
REKLAMA

I właśnie dlatego został wydany zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich: RPA, Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Nambii, Zimbabwe. Ponadto osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. 

Przyjeżdżający do Polski z krajów spoza grupy Schengen również muszą się liczyć z dwutygodniową kwarantanną. Zwolnienie z niej może nastąpić od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR.

We wszystkich przypadkach, w których mamy do czynienia z powrotem z krajów ryzyka, ma być przeprowadzony bardzo szczegółowy wywiad epidemiologiczny z listą kontaktów.
REKLAMA

Z pewnością jednak dla przeciętnego Polaka istotniejsze są obostrzenia związane z limitem osób w obiektach zamkniętych. Limit w wysokości 75 proc. zmienia się na 50 proc.  i dotyczy m.in. instytucji kultury, kościołów, hoteli i lokali gastronomicznych.

Na zgromadzeniach i uroczystościach może być maksymalnie 100 osób. Na razie nie mówi się nic o supermarketach i galeriach handlowych.

Nowe zasady będą obowiązywały od 1 do 17 grudnia. Potem mogą być zniesione lub jeszcze bardziej zaostrzone. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (35)

Muszą zniszczyć wszystko, wtedy może spasują.

Odpowiedzi: 2

Kiedyś dobrze się rządziło pijanym narodem. Dzisiaj wystarczy zastraszyć straszną chorobą, (przed którą o dziwo zamkli się lekarze), i wprowadzić segregację szczepionkową, resztę stado zrobi samo.

Odpowiedzi: 1

Napiszę krótko. y*bnij się swój pusty dzban i dołącz do niekumatej trzody chlewnej.

Odpowiedzi: 0

Jacy oni??? Co chcą zniszczyć?

Odpowiedzi: 1

Dowiedz się sam(a)!

Odpowiedzi: 0

Też mi obostrzenia...a zaszczepieni dalej nie testowani i nie podlegający kwarantannie. Za taką kasę Panie Niedzielski powinno się myśleć logicznie.Czas na Pana.

Odpowiedzi: 1

Paradoks polega na tym że zaszczepiony chory ma izolację a zaszczepiony współdomownik śmiało porusza się po wszystkich obiektach. Ciekawe czy taki roznosi czy nie? 

Odpowiedzi: 0

Ale w sklepach może być 200 ludzi tam wirusa nie ma ? Na imprezach polityków też nie ma ? W dupe niech sobie wsadzą szczepionki i obostrzenia. Tak nalegali na szczepienia że takie potrzebne a potem się okazało że g*** potrzebne bo nie działają..

Odpowiedzi: 1

Ale dzięki nim żyjesz i żyją twoi najbliżsi.Przejdziesz łagodniej.Są potrzebne,działają.Trochę opamiętania.

Odpowiedzi: 0

nie rozumiem pewnej grupy zaszczepionych... sterują wami tak żebyście czuli się tymi lepszymi, sami chcecie surowych restrykcji, bo myślicie, że będziecie mieć w 100% wolności haha, posegregowani z dodatkowi przywilejami "wolności"..., a kod QR czy paszport będzie przepustką do wypicia kawy na mieście haha, fajna wolność, nie ma to jak samemu pozwalać sobie odbierać wolność żeby zaszkodzić tym niezaszczepionym haha. a co was obchodzi czy ktoś zaszczepiony czy nie? zaszczepiony też roznosi wirusa. Po prostu podobno ma mniejsze objawy choroby. Będziemy dostawać tą igłą co pół roku. Jesteś zaszczepiony? świetnie! podobno jesteś bezpieczny, ciesz się i od"SZ"czep się od innych. Przykład skoczków narciarskich, wszyscy zaszczepieni, a i tak muszą się non stop testować, a jak wykryją covida tak jak u Murańki czy tego japończyka, nawet bezobjawowego to kwarantanna

Odpowiedzi: 1

myślę, że przeciętnego Polaka nie obchodzi to, czy osoba niezaszczepiona sama sobie robi krzywdę, chodzi o to, że taka osoba naraża służbę zdrowia na niepotrzebne koszta i działania, tak jak z antyszczepionkowcem z Austrii, któemu chcieli pomóc, a ten pił wybielacz i tak się wybielil, ze zmarl. Dobre chociaz to, ze zmarl jak chcial, ale przedtem go długo hospitalizowano na koszt podatnikow

Odpowiedzi: 1

Co to ma być? Jesteś człowiekiem czy durniem? Tak samo możnaby powiedziec o tych co zmarli po szczypawie, a jest ich sporo , tylko nie wolno o tym mówić. Niestety byli zbyt ufni wobec tych, którym nie należy nigdy ufać i zawsze patrzeć na ręce, bo nas sprzedali. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku! Dopóki ludzie tego nie zrozumieją mogą nami manipulowć i nas zastraszać.

Odpowiedzi: 1

Jaka "szczypawa"? 

Odpowiedzi: 1

Preparat genowy o nie do końca poznanym składzie inaczej szpryca, bo szczepionka to nie jest. Nie spełnia kryteriów takowej.

Odpowiedzi: 0

Pamiętajmy jeśli pracodawca cię przymusza do szczepienia a ty dostaniesz reakcji niepożądanych masz prawo sądzić firmę o odszkodowanie. Odszkodowania w milionach złotych.

Odpowiedzi: 2

Firmy są tak sprytne że na papier nic nie dadzą a strach przed pośradniakiem spowoduje że i 5 razy jeden z drugim się kujnie.

Odpowiedzi: 0

Jeśli szybciej Cię nie zakopią. Sprawy w sądach i innych instytucjach wiemy jak wyglądają, tylko na cmentarz bez problemu dzisiaj zmarł jutro może być chowany.

Odpowiedzi: 0

Irlandia, GB, Izrael i masa innych wyszczepipnych krajow ma teraz najwieksze problemy. Owce sie poszczepily i teraz padaja jak muchy. Teraz te same owce daly sobie wmowic ze potrzebna im kolejna dawka co 5 miesiecy...Jak mozna byc tak tempym i nie zauwazyc ze ta szczepionka bardziej szkodzi niz pomaga. 

Odpowiedzi: 0

Przypominam lokalnym władzom, że te działania są niezgodne z prawem, a wprowadzanie ich to współudział w przestępstwie.

Odpowiedzi: 0

Objawy to: zmęczenie, ból głowy, ból ciała, drapanie w gardle... serio? Ciekawe co dalej wymyślą 

Odpowiedzi: 1

Kiedys to sie grypa nazywalo ale janusza jak slysza omikron to czuja strach i leca po igle. Mam znajomych po szczepieniu czesc po covidzie w szpitalu czesc z sercem zaczela miec problemy a czesci nic sie nie dzieje. Podobnie jak u tych ktorzy sie nie szczepili. A jak nie widac roznicy to po co sie szczepic. Oczywiscie nie ma co patrzyc na te zaklamane statystyki ktore robia pod to aby zarobic.

Odpowiedzi: 0

Podstawa prawna na Twitterze czy na prezentacji w PowerPoint? Bo od tych wałów to już się pogubiłem 

Odpowiedzi: 0

Nigdy Rząd nie martwił się o Wasze zdrowie a teraz myślicie, że nagle znalazł pieniądze i do tego w pezencie martwi się o to zdrowie - no na serio dobre! Gratulacje za wybór - życzę zdrowia.

Odpowiedzi: 0

Dziwne to wszystko,od ponad roku nikt nie pyta co z wirusem w kraju z którego pochodzi.

Nikogo to nie dziwi że Chińczycy już dawno powrócili do normalności i ich gospodarka pędzi do przodu.

A ta zjebana unia europejska sra po nogach i wmawia ludziom ciemnotę.

Odpowiedzi: 0

Jestem tak oburzony tym, że aż popuściłem! Jeżeli rząd zmusi mnie do szczepienia to zapowiadam, że dokonam samospalenia na rynku w Świeciu albo na Mariankach bo bliżej. Dokonam tego już wkrótce przed południem albo lepiej po południu bo na rano do roboty do kombinatu. Ale zobaczycie! Nie dajmy się zaszczepić, z tego są tylko różne choroby i śmierć. Wczoraj mój kolega zginął bo oglądał film o szczepieniach i załapał tego covida! Szok! I najlepszy przykład! Lewandowski się zaszczepił i co??? Nie wygrał złotej piłki!!!

Odpowiedzi: 1

To choć coś pozytywnego w życiu zrobisz :-))

Odpowiedzi: 0

No wreszcie! Dobre i to a i tak trzeba było czekać długo na takie decyzje w tym kraju. 500 ludzi dziennie na to umiera

Odpowiedzi: 1

Dla równowagi sprawdź ilu ludzi umiera na raka i choroby sercowo- naczyniowe czy ginie w wypadkach samochodowych. Polecam GUS i danie z MZ.

Odpowiedzi: 1

Wiem ile ludzi umiera w Polsce na inne choroby. Piszę tylko ze 500 dziennie umiera niepotrzebnie na tą konkretną chorobę i gdyby udało się ją opanować wcześniej, to by prawdopodobnie dalej żyli. 

Odpowiedzi: 0

Sami profesorowie medycyny się tu wypowiadają. Pewnie po  studiach w internecie..........

Odpowiedzi: 2

Strony

Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz