Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Adam K. nie jest już przewodniczącym rady powiatu. Ma prokuratorskie zarzuty

W poniedziałek Adam K. złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Świeckiego. Decyzja ma ścisły związek z zarzutami stawianymi mu przez prokuraturę.

Udostępnij
adam-k2

- Adam K. złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Świeckiego - potwierdza Barbara Studzińska, starosta świecki. - Nadal pozostaje jednak radnym i zamierza normalnie współpracować z radą.

Ta zaskakująca decyzja, całkowicie sprzeczna z dotychczasowymi ambicjami Adama K., ma związek z pismem, które trafiło do Rady Powiatu Świeckiego.

Prokuratura Rejonowa w Świeciu zawiadamia w nim o wszczęciu postępowania przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu Adamowi K.

Reklama
Reklama

Na początku listopada postawiono mu zarzuty popełnienia umyślnego przestępstwa ściganego z oskarżenia publicznego.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty z czterech artykułów kodeksu karnego. Są to: fałszywe zeznania, fałszywe oskarżenia, fałszerstwo intelektualne i używanie dokumentów poświadczających nieprawdę - zawierających fałszerstwo intelektualne.

Obecne problemy, byłego już przewodniczącego rady powiatu, są w ścisłym związku z jego rozwodem.

Reklama
Reklama

Był on poprzedzony sprawą karną o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną. Sąd uznał Adama K. winnym znęcania się nad żoną, ale postępowanie karne warunkowo umorzono na trzyletni okres próbny (o sprawie pisaliśmy w Extra Świecie).

Przy okazji wyszły jednak na jaw sprawy, których efektem były ostatnie prokuratorskie zarzuty.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Sam zrezygnował więc ok,

Sam zrezygnował więc ok, zarzuty może mieć każdy to nie oznacza winy.

Już dawno był na tego Pana

Już dawno był na tego Pana czas.

Bez honoru. Dopiero teraz jak

Bez honoru. Dopiero teraz jak zarzuty 

Reklama

To jest polityka. Koledzy

To jest polityka. Koledzy pomogą zostać przy korycie 

Spokojnie wybroni się. Ma

Spokojnie wybroni się. Ma kasę weźmie dobrego prawnika i mogą mu nagwizdac. Każdy na działalności kombinuję. 

Oto człowiek PO a więc

Oto człowiek PO a więc wiadomo że te akcje nakręca PiS 

Reklama

Knapik to znany pieniacz,

K. to znany pieniacz, czlowiek o watpliwej reputacji, dlugo trzymal sie stolka, takiego sobie wybraliscie matoly

W końcu ! Honoru nie ma że

W końcu ! Honoru nie ma że pcha sie na urzędy. Robi szkodę całej opozycji. Przez takich jak on wygrywa PiS 

Widzę. Ps. Jestem za Panem

Widzę. Ps. Jestem za Panem K. ale z rady miejskiej. Pan w-ce burmistrz. Mam nadzieję że burmistrz. W następnej kadencji.. 

Reklama

Koedy mija miłość a człowiek

Koedy mija miłość a człowiek wziął ślub. Dziwię się że ktoś komuś jeszcze ufa na tym swiecie

Do sądu idzie się po wyrok ,a

Do sądu idzie się po wyrok ,a nie sprawiedliwość 

Sąd umorzył postępowanie na

Sąd umorzył postępowanie na okres próbny. Nieźle to załatwili

Reklama

Przykre, że nieporozumienia

Przykre, że nieporozumienia małżeńskie prowadzą do takich sytuacji. Przez 20 lat małżeństwa wiemy o sobie przeważnie wszystko, dobre i złe rzeczy. Potem łatwo to wykorzystać przeciwko byłemu małżonkowi w sądzie i prokuraturze, a prokuratura udaje, że złapała przestępcę, podczas gdy prawdziwi przestępcy chodzą po ulicach i często to koledzy panów policjantów i prokuratorów. Ten kraj jest tak skonstruowany żeby zawsze można było znaleźć na kogoś haka kiedy będzie trzeba. Obojętnie, czy będzie PiS, czy PO. Najbezpieczniej nie robić nic. Brać 500 plus, bony i kupony od władzy i być pokornym, ślepym niewolnikiem.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo