Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Agatki” przeprowadzają już dzieci do szkoły. Tak będzie przez cały czas trwania remontu

Od poniedziałku nad bezpieczeństwem dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 5 w Przechowie czuwają tzw. "agatki". Pomagają też przechodzić dorosłym i przedszkolakom.

Udostępnij
agatka-2

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, gmina chce w ten sposób poprawić bezpieczeństwo dzieci, które muszą przechodzić przez odcinek ul. Wojska Polskiego, na którym trwa właśnie remont.

Reklama
Reklama

Pracownicy ubrani w charakterystyczne kamizelki i wyposażeni w planszę znaku "stop" mają ułatwiać uczniom przechodzenie przez ruchliwą jezdnię. Gmina uznała, że w związku z remontem ul. Wojska Polskiego w obrębie dojścia do Szkoły Podstawowej nr 5 w Przechowie, znacząco pogorszyło się bezpieczeństwo. Zlikwidowano sygnalizację świetlą, a wyznaczone tymczasowe przejścia są słabo widoczne.
REKLAMA

Dwie "agatki” przeprowadzają przechodniów przez tymczasowe przejścia w pobliżu mostu na Wdzie i ronda przy stacji paliw. Pomagają też w przejściu dzieciom z pobliskiego przedszkola udającym się na spacer. Obydwie osoby przeszły szkolenie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

- Wprawdzie przebudowę ul. Wojska Polskiego przeprowadza powiat, ale szkoła podlega gminie. Nie możemy dopuścić, aby komukolwiek coś się stało – mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

Jak już pisaliśmy, po zakończeniu remontu, koło szkoły w Przechowie powstanie odpowiednio oznakowane przejście z wysepką dla pieszych. Zostanie też wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km.
REKLAMA

Nie pojawi się tam jednak ponownie sygnalizacja świetlna.

Reklama
Reklama

- W sytuacji, gdy z obu stron ruch spowalniać będą ronda, kolejne spowolnienie w postaci sygnalizacji wpływałoby niekorzystnie na płynność ruchu. Nowe rozwiązanie będzie bezpieczne i funkcjonalne, zarówno dla pieszych, jak i kierowców - argumentuje Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (11)

 1. Tom

  4 października 2021 20:51

  „Jacek i Agatka”. Widziałem i

  „Jacek i Agatka”. Widziałem i jak najbardziej jestem za. Szczególnie Pan jest charyzmatyczny. Szkoda tylko że rajcy zareagowali dopiero po skargach. Było tyle czasu. Proszę nie pisać że gmina uznała. To był ich obowiązek. Do tej pory się dziwię ze nie było jeszcze poważnego wypadku na tym placu budowy. Chyba tylko dzięki temu że nie idzie się tam rozpędzić. Pamiętajmy również że dzień to i się coraz krótszy a dzieci będą ludzie będą chodzili tamtędy również po zmroku. Zadbajcie o siebie i noście odblaski. Może akcja policji i straży miejskiej w tamtym miejscu z rozdawaniem kamizelek?

  • Anonim

   4 października 2021 20:57

   Nie przesadzaj z tym „mieli

   Nie przesadzaj z tym „mieli tyle czasu. Remont zaczął sie bodaj w kwietniu. Do czerwca dzieciaki i tak były na zdalnym nauczaniu. zaraz potem były 2 miesiące wakacji. O ile można narzekac to na to ze „agatki” powinny być miesiąc wcześniej, czyli od poczatku września a nie października.

 2. Anonim

  4 października 2021 21:09

  gdyby to nie były „agatki”, a

  gdyby to nie były „agatki”, a np. „jacki” i pracowałyby kobiety to lewica w sejmie gadałaby, że to dyskryminacja kobiet.. Nie można napisać normalnie po polsku nazwe tej pracy/zawodu żeby nie dyskryminować panów?

  • Trzeci oficer

   5 października 2021 07:19

   Ale na drugim przejściu

   Ale na drugim przejściu pracuje kobieta

 3. Olisadebe z Marianek

  4 października 2021 23:10

  Bardzo dobrze, że ktoś

  Bardzo dobrze, że ktoś pomyślał o bezpieczeństwie dzieciaków (lepiej późno, niż wcale). Dobrze by było zadbać o bezpieczeństwo na bocznych ulicach, przez które prowadzi objazd.

 4. Przechodzień

  5 października 2021 07:56

  Przechodząc wczoraj widziałam

  Przechodząc wczoraj widziałam jak dzieci wyzywały tego pana obrażały go i przezywały tylko czekać aż zaczną rzucać w niego kamieniami brak wychowania i gdzie są rodzice? Trauma dla niego czy on to wytrzyma? Po całym dniu to on potrzebuje wsparcia psychologa ewentualnie wódki się napić.  

  • Robb01

   5 października 2021 10:52

   wodke to on lubi

   wodke to on lubi

 5. Matel

  5 października 2021 09:02

  Takie kochane bąbelki teraz

  Takie kochane bąbelki teraz nam rosną , nasza przyszłość.Od małego brak poszanowania dla ludzi uczciwie pracujących.

 6. I

  5 października 2021 11:31

  Jeden lubi wódkę drogi

  Jeden lubi wódkę drogi herbatke ważne że ten pan tam jest i bezpiecznie przeprowadza dzieci a co robi po pracy to jego sprawa i nie wiem po co ktoś obraża pomawia tego pana no chyba że chce go wygryźć z tego stanowiska pracy pozdrowienia dla Mack.. zawsze uśmiechnięty . 

  • Ja byłem pierwszy

   5 października 2021 21:58

   Może to on wygryzł kogoś

   Może to on wygryzł kogoś innego?Żurek na rozmowie kwalifikacyjnej mówił że to robota bez perspektyw a osoba zatrudniona na tym etacie to pracownik gospodarczy i od czasu do czasu ma tylko przeprowadzać a tak w ogóle to głównie zamiatać podwórze szkoły od 7-15 . Na dodatek to praca w robotach publicznych i płacą 1.530 PLN na rękę.Ktoś kto się tego podjął to szacunek, bo za te pieniądze się nie da przeżyć nawet skromnie.Do tego te uszczypliwości .Smutne!

   • Agatka

    6 października 2021 12:31

    Piszesz głupoty o

    Piszesz głupoty o wyngrodzeniu na robotach publicznych ! Wypłacana jest najniższa krajowa

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama