Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Agresywny pies wbił kły w twarz młodej kobiety

Dwoje spacerowiczów zostało w ubiegłą niedzielę pogryzionych przez dwa psy w Sartowicach (gmina Świecie). Obydwa nie miały aktualnych szczepień przeciwko wściekliźnie.

Udostępnij
pies_4

REKLAMA

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas spaceru, w którym uczestniczyły trzy osoby, dziewczyna lat 15 oraz kobieta i mężczyzna w wieku 21 i 22 lat. Wybrali się na niedzielną przechadzkę po Sartowicach. Spacerowali w pobliżu lasu razem z psem na smyczy.  

Reklama
Reklama

W pewnym momencie podbiegły do nich dwa psy. Najpierw jamnik, a później, znacznie większy, groźnie wyglądający w typie wyżła. Od razu było widać, że nie są przyjaźnie nastawione. Najpierw zaatakowały 21-latkę, a później mężczyznę. Zajście okazało się szczególnie traumatyczne dla kobiety, której pies rzucił się do twarzy. Ma wyraźne ślady kłów na policzku i uchu. Mężczyzna ma pogryzioną nogę.
REKLAMA

W tym wszystkim zaskakująca okazała się postawa właścicielki psów, która ograniczyła się tylko do ich przywołania. Kompletnie nie zainteresowała się tym, co zrobiły. Nie udzieliła poszkodowanym żadnego wsparcia. Z pomocą przyszli dopiero ratownicy medyczni, którzy zabrali pogryzione osoby do szpitala.  

Reklama
Reklama

Bulwersującą sprawą zajęła się już policja.
REKLAMA

- Prowadzimy postępowanie z artykułu 77 kodeksu wykroczeń - wyjaśnia Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Grozi za to kara do 1000 zł. Odpowiednie procedury wdrożył też powiatowy lekarz weterynarii.

Reklama
Reklama

Okazuje się, że oba psy były niezaszczepione. W tej chwili trafiły na obserwację. Ich właściciele mają być ukarani mandatem. Jego maksymalna wysokość to 500 zł. 

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

 Mieszkania na osiedlu Marianki. Sprawdź ofertę Apartado Development [wideo]

Udostępnij

Komentarze (47)

 1. Priest

  24 stycznia 2022 12:05

  Na wychowanie do piwnicy by

  Na wychowanie do piwnicy by jom jeszcze wziąl

  • Fritzl_Josef

   24 stycznia 2022 12:45

   🙂

   🙂

   • Halina

    24 stycznia 2022 18:25

    Po co do piwnicy ??? Syf masz

    Po co do piwnicy ??? Syf masz w mieszkaniu,że do piwnicy ???

  • Anonim

   25 stycznia 2022 01:55

   A ja Pana/Panią na lekcje

   A ja Pana/Panią na lekcje Polskiego 🙂 

 2. Martyna

  24 stycznia 2022 12:14

  Jamnik i wyzel, a na zdjęciu

  Jamnik i wyzel, a na zdjęciu oczywiście „rasa agresywna”…bo inne to jak widać nie potrzebują odpowiedniego prowadzenia…

  • Patrycja

   24 stycznia 2022 14:02

   Oczywiście ma Pani rację ! 

   Oczywiście ma Pani rację ! 

 3. Jaki

  24 stycznia 2022 12:21

  Myśle że w tej sytuacji 1000

  Myśle że w tej sytuacji 1000 zł mandatu to kpina skoro wg nowego taryfikatora drogowego kierujacy z wymaganym obowiązkiem jazdy w okularach za ich brak dostanie 1500 zł to w tym przypadku powinni być 5000 zł albo sprawa do Sądu

 4. Apratado

  24 stycznia 2022 12:52

  Jak ja widzę ta rasę ze

  Jak ja widzę ta rasę ze zdjecia bez kaganca na dworze to bym chetnie zaraz jej łapy łamał. Ta rasa to jedno wielkie niebezpieczne ustrojstwo. Przeważnie w posiadaniu głupich ludzi typu łobuzy a co za tym idzie pies zachowuje sie podobnie do nich. Jest mała liczba osób normalnych z takim psem te osoby wiedza ze to coś musi mieć ma pysku kaganiec na spacerze. Jak ja widze ze nie ma to robię zdjecia i ślę na policje juz 2 osoby tak mandat przytuliły i się nauczyły. Polecam wszystkim mieszkancom robić tak samo.

  • Agnieszka

   24 stycznia 2022 13:24

   Czy Ty wiesz, że ataku

   Czy Ty wiesz, że ataku dokonał jamnik, czy reprezentujesz sobą równie wysoki poziom jak właściciele tych psów i komentujesz bez czytania? Swoją drogą- super z Cidnie czlowiek. Zamiast najpierw uprzedzić właściciela, że zgłosisz na policję jeśli się nie dostosuje do przepisów, pogadać jak człowiek z człowiekiem, to zaraz lecisz skarżyć i donosić. Brawo, normalnie wzorowy obytawyel. Ktoś Cie w ogóle lubi?

   • ha

    24 stycznia 2022 13:43

    Z dilerem narkotyków też

    Z dilerem narkotyków też pewnie rozmawiasz o szkodliwości, a co na to przepisy:”Na terenach otwartych i o małym natężeniu ruchu pieszych, pies nie musi być prowadzony przy nodze, ale wtedy musi mieć kaganiec”

   • Nero

    25 stycznia 2022 16:12

    Bardzo dobrze robi że zgłasza

    Bardzo dobrze robi że zgłasza od razu na policje też to będe robić. A niebezpieczbe rasy psów powinno się zaprzestać rozmnażać. Nikomu one do szczęścia potrzebne nie są!!!

   • Anonim

    25 stycznia 2022 17:11

    Zapomniałaś o wyżle idiotko.

    Zapomniałaś o wyżle idiotko. jak się chwalisz taki czytaniem ze zroumieniem. Jamnik poszczekał i tyle, wyżeł to spory pies i to on pogryzł po twarzy dzoiewczynę. Poiszesz tylko o jamniku bo tak ci wygodnie. Każdy większy pies może być groźny czy to wyżeł czy amstaf jeśli własciciel źle go traktuje i nie pilnuje. 80 procent ludzi nawet nie wie co to za pies na fotce  a ty zamiast współczuć ludziom spuszczasz się bo amstafka ci wstawili zamiast ratlerka. Głupia baba.

  • pfff

   24 stycznia 2022 13:39

   Możesz sobie najwyżej swoje

   Możesz sobie najwyżej swoje łapy połamać, na śliskich schodach przed komendą 😀 Ja tak chodzę z psem, bez kagańca i puszczam go luzem kiedy nie ma ludzi dookoła, bo jest wychowany. Robię tak od lat i jeszcze nigdy mój pies nie dobiegł do kogoś czy do innego psa, za to regularnie przybiegają do nas niewychowane psy ras wszelakich i kundli : )

  • .....

   24 stycznia 2022 13:39

   Z tego co wiem american

   Z tego co wiem american staffordshire czyli amstaff nie jest uważany w Polsce za rasę agresywną. Poza tym jak widać po artykule to nawet jamnik może być niebezpieczny o ile właściciel to kretyn. 

  • Stella

   24 stycznia 2022 16:35

   Niebezpieczny to ty jesteś i

   Niebezpieczny to ty jesteś i sobie kaganiec na ryj ubierz bo za dużo szczekasz 

  • Odpowiedzialny właściciel

   24 stycznia 2022 18:12

   Z czytania za dobry widać Pan

   Z czytania za dobry widać Pan nie był, edukacja skończona na etapie pokoloruj obrazek, czy wskaż na zdjęciu pieska. Łapki to możesz sobie połamać, psy czują takich ludzi jak Ty na odległość. Jakbyś nie miał świadomości to na znęcanie się nad zwierzętami też jest paragraf. Biedni Ci Twoi sąsiedzi kapusiu. Kaganiec załóż sobie , a najlepiej nie wychodź z domu bo jesteś toksyczny i niebezpiecznie śmieszny.

  • Swieciak

   24 stycznia 2022 19:21

   Właściciel  psa który  buduje

   Właściciel  psa który  buduje ośrodek  w Decznie ma takiego  psa ,który lata gdzie chce bez kagańca.Czekamy na pogryzienia  czy może coś z tym robimy?

   • Ciekawe rzeczy

    25 stycznia 2022 06:51

    Pies co buduje? Hehe

    Pies co buduje? Hehe

  • Anonim

   25 stycznia 2022 02:00

   Skoro uważa Pan/Pani, że pies

   Skoro uważa Pan/Pani, że pies przejmuje zachowanie właściciela, to może działa to również w odwrotną strone? Pan/Pani zaprezentował sobą wychowanie po prawdziej dzikiej malpie! Takich jak Pan/Pani zamyka się w klatkach w zoo jako  przykład osoby niedoedukowanej 🙂 

 5. Pan Lotto

  24 stycznia 2022 13:14

  Niedawno takiego psa jak na

  Niedawno takiego psa jak na zdjęciu widziałem biegającego w okolicy toru crossowego w Sulnówku. Biegało paskudne pisko bez kagańca. Dopiero po jakimś czasie wyłoniła się zadowolona z siebie paniusia, która potem wsiadła do swojego audi i odejchała. Wszystko nagrałem. Prześlę filmik na policję. Jak zapłaci z tysiaka kary, to drugi raz nie puści psa luzem.    

  • Przepisy

   24 stycznia 2022 13:39

   Nic nie zrobią. Nie ma

   Nic nie zrobią. Nie ma przepisu, który mówi że pies ma być na smyczy. Jest jedynie taki który mówi że właściciel ma panować nad psem ale można to również robić głosem czyli pies ma reagować na przywołanie. Nie oceniam czy to dobrze czy źle mówię tylko jak jest. Proszę sobie sprawdzić w Google. 

  • Anonim

   24 stycznia 2022 19:25

   Nie rozumiem rasa ze zdjęcia

   Nie rozumiem rasa ze zdjęcia ?A co to za rasa jeśli można zapytać?

 6. Pan P.

  24 stycznia 2022 13:23

  Zdjęcie byście inne wstawili,

  Zdjęcie byście inne wstawili, a nie amstaffki w złym świetle stawiacie. 

  • Xz

   24 stycznia 2022 14:10

   Dokładnie jestem za !

   Dokładnie jestem za !

 7. Chibi

  24 stycznia 2022 14:15

  Jak ktoś pogryzł to od razu

  Jak ktoś pogryzł to od razu Jamnik? Gorsze od nas są ratlerki,szpice i chiwawa! Te to dopiero wścieklizna na 100g psa 90% agresji. Jeszcze jak Cię ukąsi to taka Pańcia mówi do swojego pupila…chodź Dżekuś bo się spocisz.

 8. Biegacz

  24 stycznia 2022 14:44

  Trzeba nosić przy sobie gaz i

  Trzeba nosić przy sobie gaz i traktować odpowiednio takie psy, jeśli trzeba. Wczoraj miałem podobną sytuację. Celowo nie będę podawał nazwy miejscowości, w jakiej spotkała mnie ta sytuacja, aby nie szykanować właściciela, który dość mocno się przestraszył. Biegałem po lesie, przebiegałem obok zabudowań i z otwartego podwórza ruszył na mnie duży, kundlowaty pies. Tylko dzięki temu, że dość szybko wyjąłem z kieszeni gaz i go użyłem pies mnie nie ugryzł. Kilka razy zdażyło mi się, że psy puszczone luzem po lesie (np. w okolicy motocrossu) próbowały mnie zaatakować.
  Noście przy sobie gaz i ćwiczcie swoją reakcję. Pozdrawiam!

 9. Antek

  24 stycznia 2022 16:04

  Dlatego worzę gaz na

  Dlatego worzę gaz na agresywne psy latające luzem i na przejażdżkach rowerowych i pieszych. Drugi większy mam przy sobie na agresywnego właściciela Sebixa lub Karynę.

  • Sebix

   24 stycznia 2022 16:49

   Polecam wozić również słownik

   Polecam wozić również słownik ortograficzny

   • Antek

    25 stycznia 2022 06:55

    Niech moja ortografia Cię nie

    Niech moja ortografia Cię nie boli. Pilnuj lepiej psa i do Karyny idź bo gazem po oczach dostaniesz.

 10. Pan Y

  24 stycznia 2022 16:28

  Zgadzam się, że pies musi być

  Zgadzam się, że pies musi być ułożony i jak właściciel pozwala tak pies chodzi. Dotyczy wszystkich ras. Natomiast skutki pogryziemia przez psa rasy małej, przysłowiowy ratlerek są niewspółmiernie małe do efektów jakie poczynić moze pies tzw. ras agresywnych. Nie słyszałem o śmiertelnym skutku w wyniku pogryzienia przez jamnika, co innego przez amstaffa czy pitbulla. Ale to pewnie patologia do tego dopuściła.

 11. Ojciec

  24 stycznia 2022 16:33

  Sory ale jak widzę 60kg

  Sory ale jak widzę 60kg faceta lub kobitke która ma na smyczy potężnego psa to sie nie czuje bezpiecznie.

  Jamnik jak zaatakuje dostanie kopa i po problemie w przypadku dużego psa juz nie jest tak prosto. 

  Dlatego zwierzeta ktore maja możliwość zrobienia krzywdy człowiekowi powinny być w kagancu w miejscach publicznych. I mam w d tłumaczenie właścicieli ze on jest dobrze wychowany. Zalosni jestescie.

 12. Normalny

  24 stycznia 2022 16:55

  Amstaffy posiada tylko

  Amstaffy posiada tylko patologia, normalny człowiek takiego potwora pod dach nie weźmie 

  • Anonim

   24 stycznia 2022 17:27

   Co ty opowiadzasz czlowieku

   Co ty opowiadzasz czlowieku pies jak pies i Amstaff i Rottwailer może być lagodny i posłuszny wszystko zależy od czlowieka a nie od zwierzaka 

  • Anonim

   25 stycznia 2022 02:03

   Czyli rozumiem, że teraz

   Czyli rozumiem, że teraz dzielimy ludzi na kategorie poprzez razy psów? Taki niedoedukowanu cyrk tylko w Polsce! 😉 

 13. Pan Adam

  24 stycznia 2022 16:59

  To akurat się zgadza. Te

  To akurat się zgadza. Te durne psy upodobała sobie bardzo określona grupa ludzi. I tylko czekam jak mi ktoś ktoś wyjdzie z tekstem, że to stereotyp. Żaden sterotyp. Widuję tych pajaców codziennie na osiedlu.  

 14. Nikoś

  24 stycznia 2022 18:08

  10 tyś. mandatu to minimum

  10 tyś. mandatu to minimum plus koszty leczenia.

 15. Anonim

  24 stycznia 2022 18:36

  Ludzie coście się tak

  Ludzie coście się tak uczepili amstaffa,  przecież to zdjęcie ilustracyjne,  napisane jest jak byk że pies w typie wyżła był,  to raz, a dwa uważam że te mandaty to kpina , 1000 zł  ??? śmiech na sali, właściciel powinien dodatkowo pokryć koszty leczenia. 

 16. Mieszkaniec gminy

  24 stycznia 2022 19:34

  Te komentarze najlepiej

  Te komentarze najlepiej pokazują zidiocenie naszego społeczeństwa. Psy dotkliwie pogryzly dwie osoby a dyskusja toczy się temat psa na obrazku 

  • Tytus

   26 stycznia 2022 01:42

   Dokładnie, nie dosc, że psy

   Dokładnie, nie dosc, że psy pogryzły ludzi, to jeszcze mamy naganna postawę Właścicielki i absolutnie nikt tego nie komentuje. Nie dość, że psy były spuszczone  że smyczy i niezaszczepione, to panisko nawet nie zainteresowało się tym , czy coś komuś zrobiły. Naprawdę żenada! Babsko powinno dostać odpowiednia karę. Co więcej, podejrzewam, że z takim podejściem do sprawy, to pieski są niewytresowane, robią co chcą i tego mamy efekt. Dobrze wytresowany i umiejętnie prowadzony pies nie zaatakował by od tak sobie. Tacy ludzie powinni mieć odebrane zwierzę i zakaz posiadania lub przymusowe (i dodatkowe płatna z własnej kieszeni) skierowanie do behawiorysty i na szkolenie pupila, w wypadku jeśli chce zwierzę jednak posiadać.

   Niech babsko teraz poniesie karę i odpowiedzialność.

 17. Anonim

  24 stycznia 2022 19:39

  W parku przy Ogrodowej biega

  W parku przy Ogrodowej biega duży czarny pies bez kagańca luzem , nieraz całe dni. przechodzi dóżo dzieci do szkoły i nikt tego nie widzi , może się okazać ,że jest tragedia.

 18. Na działkach

  24 stycznia 2022 19:47

  Młodzi ludzie puszczają luzem

  Młodzi ludzie puszczają luzem bez kagańca mieszańca haskiego od samej bramy do działki, tylko czekać aż coś się stanie, bo groźby i prośby nie działają… Piesek podobno łagodny… Wysokie kary dla pato właścicieli 

 19. Riu Han jin

  24 stycznia 2022 20:14

  Prosze mnie dać te psi na

  Prosze mnie dać te psi na gryla !!!

 20. Tola

  25 stycznia 2022 06:18

  Czas zmienić zdjęcie,bo w

  Czas zmienić zdjęcie,bo w ostatnim artykule o pogryzieniu to samo było,szkoda że redaktorowi nie chce się pojechać zrobić zdjęć ,a nie jak zwykle byle było.

 21. Han

  25 stycznia 2022 06:25

  Co roku przed Sylwestrem

  Co roku przed Sylwestrem wszystkie psiarki apelują by nie używać petard i nie stresować piesków…za to oni cały rok szczekają tymi psami pod oknami lub na klatkach schodowych…

  • Pań Z

   25 stycznia 2022 18:37

   Lubię to

   Lubię to

 22. Laboratorium Dextra

  25 stycznia 2022 11:46

  Państwo nie wiedzą ,że ten

  Państwo nie wiedzą ,że ten jamnik był genetycznie modyfikowany. Tzn to skrzyżowanie jamnika z drutem kolczastym. Niema się co dziwić.

 23. Tytus

  25 stycznia 2022 17:51

  Nie ważne, jaką rasa. Za

  Nie ważne, jaką rasa. Za większość zachowań i tresurę psa odpowiadają właściciele. Jeśli ktoś traktuje pieska, jak zabawkę, ozdobę czy pokazanie „prestizu” to, co się dziwicie….albo nie ma żadnej konsekwencji w prowadzeniu charakteru zwierzęcia. Wtedy się dzieją cuda na kiju i nawet te małe szczurołapy, typu york, maltańczyk zamienią się w agresywne potwory.  Część ludzi nie powinna mieć ani zwierząt,  ani dzieci, niestety nie mamy na to wpływu 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Obraz autorstwa freepik Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Wiadomości

Kolejne narkotyki zostały ujawnione przez policjantów z komendy w Świeciu. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy podczas kontroli drogowej.

Wiadomości

23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. O tym, jak ją rozpoznać, dlaczego nie warto jej lekceważyć i w jaki sposób leczyć, rozmawiamy...

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Osoba, która 21 lutego postanowiła spróbować szczęścia w zdrapce Lotto i odwiedziła kolekturę w powiecie świeckim, długo będzie pamiętać ten dzień.

Wiadomości

Dziś, po blisko trzech latach, zapadł w końcu wyrok w sprawie kasjerek Urzędu Miejskiego w Świeciu. Były oskarżone o przywłaszczenie sobie w ciągu 13...

Wiadomości

Mieszkanka Nowego zaalarmowała służby ratownicze, prosząc o pomoc dla jej miesięcznego dziecka. Niemowlę nagle zrobiło się sine. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR.

Wiadomości

Komendant powiatowy policji i burmistrz Świecia podziękowali Agnieszce Smakulskej i jej 15-letniej córce Zuzannie za pomoc udzieloną mężczyźnie, który chciał targnąć się na życie.

Wiadomości

W środę po południu doszło do potrącenia pieszej na przejściu koło ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Kościuszki i Słowackiego w Świeciu. Kobieta trafiła do...

Wiadomości

Na pocztę elektroniczną komendanta powiatowego policji w Świeciu wpłynął niecodzienny e-mail.

Wiadomości

Praca w urzędach w powszechnym mniemaniu uchodzi za atrakcyjną. Na ile mogą liczyć inspektor i referent? I czy prawdą jest, że tak trudno o...

Obraz autorstwa freepik

Wiadomości

Gwałtownie spada liczba narodzin w gminie Świecie, która tym samym wpisuje się pod tym względem w trend ogólnokrajowy. Między 2016 a 2022 r. odnotowano...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama