Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Ależ oni potrafią zabiegać o pieniądze. Na co tym razem Bukowiec dostał dotację?

Prawie pół miliona złotych pozyskała gmina Bukowiec na modernizację gminnego parku. Inwestycję zrealizuje firma ze Świecia.  

Udostępnij
prawie-pol-miliona-_wojt-adam-licznerski-i-skarbnik-honorata-surma-kochanska-podczas-podpisania-umowy

Podpisanie umów na dofinansowanie projektów mających na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni odbyło się w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. O wsparcie przedsięwzięć mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich, w ramach dofinansowania ze środków unijnych PROW na lata 2014-2020. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Bukowiec.

- Pół roku temu ogłosiliśmy wśród mieszkańców naszej gminy plebiscyt, w którym poprosiliśmy o wyłonienie koncepcji modernizacji parku gminnego w Bukowcu - mówi Adam Licznerski, wójt Bukowca.  - W głosowaniu zwyciężył projekt zakładający budowę nowego placu zabaw na sztucznej nawierzchni, zestawu urządzeń do ćwiczeń i wypoczynku dla seniorów, nową fontannę i ławeczki, a także skatepark i ślizg linowy.

Gmina podpisała już umowę z  wyłonioną w przetargu firmą Konar ze Świecia, która ma kilkanaście tygodni na wykonanie wszystkich elementów. Inwestycja będzie kosztowała 670 tysięcy, a marszałkowskie dofinansowanie to aż 470 tysięcy złotych.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Marcelina

  26 sierpnia 2021 23:21

  Szkoda że nie wchodzą w

  Szkoda że nie wchodzą w projekty proekologiczne i dofinansowania czystego powietrza jak to robi Świecie czy chociażby Drzycim

 2. Osiak

  27 sierpnia 2021 00:41

  Osie niech się uczy…

  Osie niech się uczy… Gratulacje Bukowiec…

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama