Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Amunicja, narkotyki i alkohol. To był dla policjantów bardzo pracowity czwartek

To była pracowita doba dla świeckich policjantów. Zatrzymali pięć osób, które weszły w konflikt z prawem. Dwie miały narkotyki, a trzy kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

Udostępnij
dragi-dargi-34

Pierwszy z zatrzymanych to 51-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, którego 12 maja o godz. 10.55 zatrzymali policjanci z posterunku w Bukowcu, który jechał motorowerem w Stażkach (gmina Świekatowo).

- Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Został poddany badaniu i wydmuchał 0,86 promila. Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, mężczyzna kierował również pojazdem pomimo sądowego zakazu - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego doszło tej samej doby około godz. 15.00.Policjanci z posterunku w Nowem zatrzymali do konroli drogowej w Wielkim Komorsku (gmina Warlubie) volkswagena passata. Od 41-letniego kierowcy również wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Reklama
Reklama

Wśród zatrzymanych znalazł się również 61-letni motorowerzysta. Mundurowi z Osia interweniowali w Werach (gmina Drzycim) w związku ze zgłoszeniem kolizji drogowej.

- Na miejscu zastali mieszkańca powiatu świeckiego, który mówił bełkotliwie. W rozmowie z policjantami przyznał, że jechał pojazdem i stracił nad nim panowanie. Mężczyźnie została pobrana krew. Jeśli badanie potwierdzi zawartość alkoholu w organizmie, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości - mówi Joanna Tarkowska.

Wszystkim zatrzymanym, za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania nawet do 15 lat. 51-latek zatrzymany w Stążkach dodatkowo odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 5 lat więzienia.

Reklama
Reklama

Jeszcze tej samej doby około godziny 20.00 jednocześnie interweniowali „patrolowcy” i kryminalni ze Świecia. Ci pierwsi patrolując ulice Gruczna (gmina Świecie) zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy nerwowo zachowywali się na widok radiowozu.

- Przy jednym z nich, 18-letnim mieszkańcu Świecia, funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W kieszeni kurtki schowany miał plastikowy pojemnik, a w nim dwa woreczki z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana - relacjonuje rzeczniczka świeckiej policji.

To nie koniec problemów 18-latka, bo w jego mieszkaniu znaleziono kolejne narkotyki. W sumie zabezpieczono blisko 20 gramów zabronionych środków. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

Reklama
Reklama

Z kolei policjanci wydziału kryminalnego od pewnego czasu interesowali się 30-letnim mieszkańcem Grupy (gmina Dragacz). Podejrzewali, że może posiadać narkotyki i przechowywać je w domu.

- Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 37 gramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście sztuk amunicji. Oprócz tego okazało się, że 30-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek policjanci przedstawili mu  zarzut. Wkrótce stanie przed obliczem sądu - zapowiada Joanna Tarkowska.

Zarówno 18-latkowi zatrzymanemu w Grucznie, jak i 30-latkowi z Grupy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

https://www.youtube.com/watch?v=F2fcpvwHwug
Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama