Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Awantura w autobusie. Kierowca wezwał policję, bo pasażer nie chciał założyć maseczki [nagranie]

Nie ma pewności czy młody człowiek uznał, że nie będzie nosił maseczki, bo ta nie chroni go w żaden sposób przed zakażeniem koronawirusem, czy po prostu chciał zrobić na złość kierowcy, który postanowił twardo respektować przepisy. Konsekwencją tych dwóch skrajnych postaw była najpierw ostra awantura, a następnego dnia interwencja policji.  

Udostępnij
awantura

REKLAMA

Wyraźnie widoczne lekkie rozluźnienie, związane ze zniesienie wielu dotychczasowych obostrzeń związanych z Covid-19, spowodowało, że część osób nie zakłada maseczek w miejscach, gdzie wciąż jest to wymagane.

Reklama
Reklama

Czy to się komuś podoba czy nie, wciąż obowiązują przepisy nakazujące zasłanianie nosa i ust m.in. w środkach komunikacji publicznej. Nie jest tajemnicą że część kierowców przymyka na to oko i nawet nie próbuje zwracać uwagi pasażerom. Są jednak i tacy, którzy poważnie traktują obecne przepisy. Tak, jak kierowca autobusu w gminie Bukowiec.

Do awantury doszło 4 października w Korytowie, gdy kierowca zablokował wejście do autobusu jednemu z uczniów, który stanowczo odmawiał założenia maseczki. Doszło do przepychanek i ostrej wymiany zdań.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Całe zajście zostało zarejestrowane przez jednego z pasażerów. Z trwającej kilka minut rozmowy można wywnioskować, że to jakiś dłuższy zatarg. W pewnym momencie kierowca mówi do młodego człowieka, że już 30 razy zwracał mu uwagę. W odpowiedzi od ucznia usłyszał, że ten ma to w du...e.

Świadkiem tego incydentu była również matka ucznia. Jej stanowcza postawa sprawiła, że chłopak wszedł do środka i ostatecznie dojechał do szkoły.

Jak informuje portal Rebel24, następnego dnia sytuacja powtórzyła się. Uczeń znowu nie miał maseczki. Tyle, że finał był już nieco inny. Kierowca o zachowaniu młodego człowieka powiadomił policję. Po dotarciu na przystanek końcowy, czekał już na niego patrol policji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Spisano dane kierowcy i ucznia. Ponadto uczeń otrzymał ustne pouczenie od funkcjonariuszy, którzy zwrócili mu uwagę, że narusza przepisy. Są miejsca, gdzie należy nosić maseczkę i należy do nich także autobus - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Policjanci zapowiedzieli, żę następnym razem sprawa zostanie skierowana do sądu.

Reklama
Reklama

Rodzic przesłał nagranie z zajścia w autobusie, do którego doszło 4 października, portalowi Rebel24. Poinformował też, że nie zostawi tak tej sprawy i skontaktował się już z kancelarią prawną oraz z przełożonym kierowcy.

Poniżej nagranie z zajścia w autobusie (niestety obraz nie jest najlepszej jakości).
REKLAMA

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

źródło: Rebel24
REKLAMA

Udostępnij
81 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Miałem taką sytuację, tylko

Miałem taką sytuację, tylko nikt nie nagrywał i kierowca bał się reagować, w Przechowie konkretnie, dzieciak też tak chciał się popisywać, wstałem, wyciągnąłem go za fraki z autobusu i powiedziałem mu, że z niezaszczepionymi brudasami i półgłówkami nie jeździmy. Wszyscy zadowoleni, pełna kultura pojechaliśmy dalej w maseczkach jak biali, zdrowi psychicznie ludzie. Po tej szczepionce jakoś więcej siły mam i odwagi, polecam.

Wyraźnie Prof. Gorban
Wyraźnie Prof. Gorban powiedział ze jeżeli osoba jest zaczezepiona i utrzymuje 1,5 m odległości maski nie trzeba mieć na twarzy nawet z pomieszczeniach zamkniętych . Tak pozatym te maski potrzebne jak dziura w moście

siedziała i nagrywała…

siedziała i nagrywała… żenada. SZACUNEK dla Kierowcy autobusu.

Jeśli od kierowcy autobusu

Jeśli od kierowcy autobusu wymagają żeby respektował noszenie maseczek w autobusie to ciekawe jak Wy byście się zachowali.  Trudna to sytuacja dla wszystkich, więc jeśli jest taki nakaz to ludzie nie utrudniajmy sobie życia na wzajem. Czy ciężko założyć maseczkę nawet tylko zasłaniając  usta i nie prowokować takich sytuacji niezależnie od tego jakie ma kto na ten temat zdanie. 

Reklama

A wielmożny pan kierowca po

A wielmożny pan kierowca po pracy do sklepu bez maseczki… Komedia, nie no szacunku naprawdę 

Myślę że to psychoza. Teraz

Myślę że to psychoza. Teraz ludzie boją się ludzi. Tak nic nie zdziałamy. Komu przeszkadza knap bez maseczki. Ludzie przestańcie szkalować jeden na drugiego. 

Dejta spokoj… kierowca mógł

Dejta spokoj… kierowca mógł sfolgować, a mlody gniewny też postawa buntownika, burak ze wsi co nie rozumie prostych rzeczy.

Brawo dla Kierowcy!!! 

Brawo dla Kierowcy!!! 

Reklama

Brawo dla kierowcy. nie

Brawo dla kierowcy. nie wpuszczać cwaniaczków do autobusu  a matka nic nie lepsza 

jak dywan w bagażniku 

jak dywan w bagażniku 

Od razu sprawa do sądu.

Od razu sprawa do sądu.

nie założę maseczki hehe będę

nie założę maseczki hehe będę fajny hehe

Reklama

Bardzo słuszna reakcja

Bardzo słuszna reakcja kierowcy za zwrócenie uwagi młodemu człowiekowi, lecz czy aby kierowca był również bez winy??…Czy aby nie powinien być zachowany także i dystans społeczny mimo maseczki przecież taki również jest nakaz. Moim zdaniem obaj są winni nie tylko pasażr za brak maseczki ale i kierowca za brak dystansu. Pozdrawiam oboje. 

Wniosek do sądu dla gówniarza

Wniosek do sądu dla gówniarza!!!! 

Bydło nie czai, że to nie

Bydło nie czai, że to nie wymysł kierowcy a jest on zmuszony do respektowania noszenia maseczek. Swoja drogą, stara musi być fest jebniętą klempą, że popiera synusia

Bydło nie czai, że to nie

Bydło nie czai, że to nie wymysł kierowcy a jest on zmuszony do respektowania noszenia maseczek. Swoja drogą, stara musi być fest jebniętą klempą, że popiera synusia

Jaki rodzic taki synek.oj

Jaki rodzic taki synek.oj będzie ten rodzic miał problemy z synalkiem , wtedy będzie płacz i rwanie włosów z głowy . Taki bohater z tego młodego ? Chamstwo i buractwo.Wspolczuje nauczycielom takiego ucznia. Brawo i szacunek dla kierowcy autobusu. 

Popieram młodego człowieka w

Popieram młodego człowieka w 100% że dba o swoje zdrowie i nie zakłada tej  kawałek szmatki na buzię 

Podziwiam tych którzy się tak cudownie podporządkowują przepisom pewnie jak by wam kazali skoczyć z mostu też byście to zrobili bo to przecież dla waszego zdrowia śmiech,czas przejrzeć na oczy.Brawo dla młodego!!!

Kierowca bardzo dobrze

Kierowca bardzo dobrze postąpił. Jest nakaz noszenia maseczek i tego powinien gowniarz się trzymać, a nie popisywać się przy kolegach. Zero kultury i dobrego wychowania. Rodzice powinni się wstydzić a nie do adwokata gnać. Żenada. 

Prawo jest prawem i trzeba je

Prawo jest prawem i trzeba je respektowac czy się to komuś podoba czy nie.Racje miał kierowca i tyle w temacie.

Kierowca miał prawa wymagać

Kierowca miał prawa wymagać założenia maseczki. 

Zachowanie młodego człowieka … Żenada 

Niestety nawet w takiej sytuacji trzeba zachować kulturę. Młodemu ewidentnie brakuje wszystkich klepek..

Stanowczo kierowca autobusu

Stanowczo kierowca autobusu ma racje są przepisy jakie są i trzeba je respektować czy komuś się podoba czy nie. Co to gówniarz i matka to już totalne dno. Kierowca miał maseczkę to jak to wygląda żeby sam miał maseczkę a wsiada gościu który jej nie ma no ale tak i to nawet nie wie co to jest wstyd

A co na to powiat ,

A co na to powiat , organizator tych przewozów? Tam nikt z pasażerów nie nosi maseczek COVID jedzie do świeckich szkół i żadnej kontroli, ani reakcji.

Młody człowiek zachował się

Młody człowiek zachował się tak jak został wychowany.Ale chyba jest na tyle dużym chłopcem że sam powinien wiedzieć że jak są przepisy to trzeba ich przestrzegać.Zachowanoe matki totalna żenada, zamiast zwrócić synkowi uwagę to stała za nim i jeszcze po sądach będzie się wliczyć i zawracać głowę jakby nie mieli tam innych ważniejszych spraw.Adwokaci tylko zacierają ręce bo kasa wpadnie.Niech mamusia z synkiem wyjadą za granicę i tam takie szopki odstawia to inaczej zaśpiewają.Mysle że tam by się nie odważyli fiknac i bez problemu by maseczkę zakładali.

Nie trzeba za granicę

Nie trzeba za granicę .jedzcie w większym mieście  w autobusie bez maseczki , tam wpada straż miejska i 500 zł mandatu daje.nawet nie mrukniesz Tu na prowincji takie buractwo będzie swoje zasady wprowadzać nie do pomyślenia.

Kolejnym razem proponuje Panu

Kolejnym razem proponuje Panu kierowcy powiadomienie odpowiednich służb mundurowych i przekazanie im sprawy, skoro młody buntownik typu „dżejson” nie stosuje się do obowiązujących obostrzeń oraz regulaminu przewoźnika to może postawa ta zasługuje na docenienie z ich strony? Dodatkowo  może by tak buntownika obciążyć kosztami opóźnionego kursu np.? Jeżeli cywilizowanymi metodami nie dociera to być może portfel zrobi swoje.

Jacy tutaj wszyscy

Jacy tutaj wszyscy praworządni, no no… Szkoda, że tylko wtedy, gdy chodzi o maski. Bo pójść do mopsu i wyłudzić jakąś pomoc finansową nie ma problemu, skłamać, że się jest matką samotnie wychowującą dzieci a w samochodzie facet czeka nie ma problemu, ukraść z budowy i sprzedać nie ma problemu. Jedynie koślawe przepisy kowidowe są święte. Gdyby tak myśleli nasi przodkowie w trakcie okupacji, dziś mówilibyśmy po niemiecku bo wszystkie zarządzenia niemieckie byłyby święcie przestrzegane.

Nie podobają się przepisy

Nie podobają się przepisy wypad z autobusu.Dla kierowcy duże brawa .

Można jechać do szkoły

Można jechać do szkoły rowerem bez maseczki

Szkoda słów. Kiedys jak

Szkoda słów. Kiedys jak rodzice nie umieli wychować to robiła to szkoła, sąsiad, policja wojsko itd. Teraz dzieciak jest święty i nic nie można. I teraz przez takie ofermy co nie potrafią wpoić swoim potomkom podstawowych wartości i zasad społecznych cierpimy wszyscy w codziennym życiu. W modzie jest szanowanie i podziwianie idiotów i cwaniaków a szydzenie ze skromnych i inteligentnych osób. Pocieszające jest ze większość takich ludzi nic w życiu nie osiągnie. 

Młody lubi zainteresowanie

Młody lubi zainteresowanie wokół własnej osoby i na nic innego go nie stać.Mamuska pewnie się boi synka więc kracze tak jak on. Dwie gwiazdy celebryckie we wsi Korytowo się objawiły ha ha.Poszumia a i tak będą musiały wejść do szeregu tylko wstyd pozostanie.Tylko czy takie osobowości wiedzą co to wstyd ?

Zeby nie byllo też mieszkam

Zeby nie byllo też mieszkam na wsi i nic nie mam do normalnych jej. meszkancow

Przepisy są po to aby ich

Przepisy są po to aby ich przestrzegać czy to nam się podoba czy nie. W terenie zabudowanym jeździmy 50 km/h a nie 150 bo nam się tak podoba. Druga sprawa to kierowcy odpalił się Strażnik Teksasu i z łapami do drugiego człowieka. Gdyby kierowca był młodszy i mnie zaczął szarpać to sam bym go wyciągnął go z autobusu i zastosował odruch obronny w postaci szczała w ryj.

Apel, a raczej pytanie do

Apel, a raczej pytanie do świeckiego burmistrza: Czy, my mieszakńncy Świecia możemy liczyć w każdej sytuacji, na interwencję Straży Miejskiej?????? Czyżby pan zrobił ze SM to samo, co z gówno wartej Karty Seniora?

mlody powinen dostać z 30h

mlody powinen dostać z 30h prac społecznych i sprzątanie wokół terenu szkoły żeby było mu wstyd skoro rodzice nie nauczyli go szacunku do starszych jak i to żeby respektować czyjeś zalecenia na jego terenie. Niech jeździ z mamą samochodem do szkoły. Wchodząc do autobusu, taxi, sklepu itp wchodzimy do kogoś prywatności i należy się zachowywać tak jak właściciel sobie tego życzy, a jeżeli nie podobają się zasady to niech wsiada z mamą na rower lub jedzie samochodem

Pomijając maseczki, inna

Pomijając maseczki, inna sprawa bulwersuje. Mianowicie fakt, że małolaty są strasznie wyszczekani względem dorosłych, którzy często mogliby być ich rodzicami lub dziadkami. Niestety, ale brak systematycznego temperowania młodzieży pozwoliło na zbytnie rozhulanie młodziaków. To nieletni mają czuć respekt, a nie odwrotnie!

Patola 500 plus. Nieroby

Patola 500 plus. Nieroby

I taka patola chce rządzić

I taka patola chce rządzić nawet w autobusie.Jest przepis przestrzegaj, jak nie to wysiadka w podskokach.

Wyobrażacie sobie żeby taka

Wyobrażacie sobie żeby taka historia wydarzyła się w latach 80. czy nawet 90. Nie ma takiej opcji. Dziś nie ma już żadnych autorytetów i tak się to mści. Dzieciaki zgrywają w internecie chojraków i potem próbują przekładać to na relane życie.

Takich bezczelnych gówniarzy

Takich bezczelnych gówniarzy ta ziemia nosi.”oddaj mój bilet , to moja wladnosc !” krzyczy , a autobus to też jego własność że chce robić co chce ? I g….go to obchodzi ? To kierowca odpowiada za pasażerów a pasażer ma się dostosować do wytycznych a nie ustanawiać swoje zasady.Oj gownarzerii się w d…poprzewracalo.Ale tak to jest, raz odpuścisz to na łeb wejdą.

Szacun dla kierowcy , że mu

Szacun dla kierowcy , że mu nie walnął za takie chamstwo .Ja bym nie wytrzymała.

Co za wyjątkowo chamski młody

Co za wyjątkowo chamski młody człowiek. Żadnego respektu przed starszym mężczyzną i jeszcze ta mamuśka .Pomijam łamanie ustanowionego prawa , czy to się podoba czy nie.

Dajcie ich na matę na

Dajcie ich na matę na Miasteczko ,wyjaśnimy 

Wina jest po obu stronach .

Wina jest po obu stronach . Małolat jeśli chce jeździć autobusem to zasłania ryj bo mamy takie głupie przepisy . Ale kierowca złamał prawo i wykazał się jeszcze bardziej głupota bo powinien poinformować ze musi założyć maseczke i go normalnie wpuścić a potem zadzwonić po policjie jeśli tego nie zrobił a nie szarpać gówniarza i z nim dyskutować jeśli pewnie przekonał się nie raz ze dzisiejsza młodzież niema żadnego szacunku do starszych i nakręcają się jeszcze bardziej w takiej sytuacji . 

Brawo za postawę dla ucznia 

Brawo za postawę dla ucznia  A czy kierowca moze szarpać pasażerów . Walić takich kierowców a bilet jest własnością kupującego 

Całe szczęście, że nie musze

Całe szczęście, że nie musze jeździć autobusami bo ładnie bym był spóźniony.. z drugiej strony gdyby kierowca nie był  hipokrytą  to nie byłoby tej sprawy..

Widać więcej tępego ludu niż

Widać więcej tępego ludu niż mądrego w Polsce.. Ale jest nadzieja bo wierze w to, że Ci co Wierza w tą szczepionkę, która jest grozna jak grypa i dają się szczepić, to na sam koniec po paru nawet latach zostaną wyselekcjonowani  i zostaną sami madrzy którzy tego nie robili i mają zaszcyt żyć i rozmnażać się

Nie tępy komorze, co wiara

Nie tępy komorze, co wiara czy niewiara w szczepionkę ma wspólnego z przestrzeganiem przepisów , oświeć nas , następnie żyj i rozmnażaj się  , jak sobie zamarzyles.

Dlaczego w autobusach nie ma

Dlaczego w autobusach nie ma kamer? Wtedy kierowca nie musialłby zwracać młodemu uwagi 30 razy, tylko byłby wniosek do sądu o ukaranie i tyle, w czasach w których przyszło nam żyć, drożyzna w sklepach, maseczki, stres ta agresja będzie się nasilać, niech firma pomyśli o jakimś zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcy innych pasażerów 

BRAWO, BRAWO, BRAWO dla

BRAWO, BRAWO, BRAWO dla kierowcy. Gówniarz mówi do starszego czlowieka per- Ty. Niewychowany cham i tyle. Nie szczypać sie tylko karac i do wywalania gnoju takich półgłówków. To moze się czegoś bydło nauczy.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dramatyczny finał rodzinnej kłótni. Do szpitala trafiła kobieta ugodzona nożem przez syna.

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Cztery zastępy straży pożarnej skierowano do płonącego samochodu w gminie Jeżewo.

Co jest grane?

Na Świeckim Pikniku Motoryzacyjnym będzie można obejrzeć zarówno klasyki, jak i współczesne auta. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowano z tej okazji.

Wiadomości

Na dzisiejszej uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda nadał odznaczenia zasłużonym samorządowcom. Wśród nich znalazł się wójt z powiatu świeckiego.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Reklama
Reklama

Wiadomości

W piątek strażacy dostali informację o psie, który wpadł do studni w gminie Świekatowo.

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Co jest grane?

W ostatni weekend czerwca Świeciem po raz kolejny będą rządziły orkiestry dęte. Jubileuszowa edycja festiwalu zapowiada się wyjątkowo.

Wiadomości

Jechał traktorem całą szerokością jezdni i ledwie trzymał się w fotelu. Świadek powiadomił policję, podejrzewając, że mężczyzna jest pijany.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W ubiegłą sobotę doszło do tragicznego wypadku w zakładzie produkującym wyroby mleczarskie.

Wiadomości

Czy w przyszłym roku mieszkańcy będą mogli w końcu korzystać z nowego budynku z barem, salą na 80 osób i tarasem w Decznie? Dziś...

Wiadomości

Do dramatycznego zdarzenia doszło podczas dzisiejszych zawodów na stadionie Wdy Świecie.

Wiadomości

Ponad 150 osób postanowiło w niedzielne popołudnie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego fundacji DKMS.

Wiadomości

Prawie 400 dorosłych i dzieci wzięło udział w niedzielę w pierwszej edycji biegu "Świecki szturm".

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo