Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Aż 26 pomysłów, na co wydać ponad milion złotych. Zdecydują o tym mieszkańcy

Od 20 do 24 września mieszkańcy głosują na projekty Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie. Te, które zdobędą najwięcej punktów, zostaną zrealizowane w 2022 r.

Udostępnij
dron-swiecie-remek-lukaszewski-ex

 REKLAMA

Głosowanie odbywa się poprzez rozdysponowanie przez głosujących przy odpowiednich projektach od 1 do 10 punktów z łącznej puli 10, jakimi dysponuje każdy mieszkaniec. Niewykorzystanie wszystkich punktów nie wpływa na ważność głosu.

Reklama
Reklama

W ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Świecie do rozdysponowania jest 1,1 mln zł, z czego 750 tys. przypada na miasto, a 350 tys. na tereny wiejskie gminy.
REKLAMA

Jak można głosować?

Reklama
Reklama
  • online na stronie budzetobywatelski.swiecie.eu
  • za pomocą tradycyjnych, papierowych formularzy, które można pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świeciu lub ze strony www.swiecie.eu i wydrukować - pobierz.

Formularze należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Mieszkańców na parterze Urzędu Miejskiego w Świeciu lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Świeciu, ul. Wojska Polskiego 124, 86-100 Świecie z dopiskiem “Budżet obywatelski”.

REKLAMA

Reklama
Reklama

Głosowanie trwa od 20 do 24 września do północy.

Więcej informacji z opisem poszczególnych projektów na stronie www.swiecie.eu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Zdjęcie: Drone Shots-Remigiusz Łukaszewski
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (17)

  1. Kita

    21 września 2021 08:26

    Taki konkurs to bzdura

    Taki konkurs to bzdura,wiadomo ,że osiedle na którym mieszka dużo ludzi ,zaglosują na projekt w ich pobliżu,co rok, mniejsze projekty gdzie mieszkańców jest mniej w ten sposób są pomijane. Uważam,że to nie powinno się w ten sposób odbywać.

    • Zgadzam się

      21 września 2021 10:55

      Dokładnie. Blokowiska zawsze

      Dokładnie. Blokowiska zawsze zwycięża z osiedlem domków. Można by zrobić podział środków na dzielnice bo ewidentnie niektóre są zapomiane. Z drugiej strony często jest tak że duży projekt na drugim miejscu nie mieści się już w puli i realizowane są mniejsze z dalszych miejsc. 

  2. Tobi

    21 września 2021 08:29

    Dorzucić ten milion na wywóz

    Dorzucić ten milion na wywóz śmieci.z Vistuli.

    • Koza

      21 września 2021 19:01

      Z jakiej w ogóle okazji

      Z jakiej w ogóle okazji miasto wydaje miliony na cos, za co powinien ponieść koszty i konsekwencje pajac który to smieciowisko utworzył???

  3. Manhattan

    21 września 2021 09:26

    Tylko na Manhattanie tam jest

    Tylko na Manhattanie tam jest dziś centrum Świecia. Zresztą fotka też na Manhattan przy artykule.

    • SamOn

      21 września 2021 09:37

      Kilka bloków, Polomarket i

      Kilka bloków, Polomarket i beton. A dalej kartofliska. Fest centrum.

      • Sabina

        21 września 2021 19:05

        A co ma się rozwijać na rynku

        A co ma się rozwijać na rynku gdzie tylko pijaczki i patolka? Przynajmniej na tym manhattanie nie trzeba się obawiać że dostaniesz butelką w głowę po zmroku.

        • TRUTEŃ

          22 września 2021 09:06

          Nie podzielam Twojego

          Nie podzielam Twojego optymizmu i tu dotrze demolka jeszcze z rok może dwa…

  4. Stachu

    21 września 2021 09:51

    Dajcie mi ja wiem co z tym

    Dajcie mi ja wiem co z tym zrobić 

  5. Hmm

    21 września 2021 09:53

    Hehe ale dobre milon to

    Hehe ale dobre milon to ludzie zagłosować a 11 to tylko paru pajacy zdecydowało ,żeby zakryć swoje niedociągnięcia i uciszyć sprawę .Masakra 

    • BELZEBUB

      22 września 2021 09:37

      Jakby co, tych „paru pajacy”

      Jakby co, tych „paru pajacy” nie zakrywa swoich niedociągnięć i ucisza sprawę, bo oni za ten bałagan nie odpowiadają. Winnego, który oszukał nas mieszkańców trzeba szukać, może uda się odzyskać z czasem pieniądze wydane na ratowanie środowiska. Budżet obywatelski to pula kasy, którą dzielą mieszkańcy na istotne w/g nich potrzeby by gmina wygladała ciekawiej, obiekty były bardziej estetyczne i został uzupełniony brakujący sprzęt. Należy cieszyć się, że mimo nieprzewidzianego wydatku 11mln. Burmistrz nie wycofał się z budżetu obywatelskiego.

  6. Podpisany

    21 września 2021 13:57

    W maju Burmistrz pytał

    W maju Burmistrz pytał mieszkańców gdzie posadzić drzewa. Czy lista jest gotowa? 

    • ROPUCH

      22 września 2021 09:10

      A mieszkańcy złożyli jakieś

      A mieszkańcy złożyli jakieś propozycje?

    • qwer

      22 września 2021 14:16

      Powinien zapytać gdzie

      Powinien zapytać gdzie zbudować parkingi.

  7. Jajakobyly

    21 września 2021 20:48

    Nie ma na co głosować ani na

    Nie ma na co głosować ani na kogo. 

  8. P9

    21 września 2021 22:22

    Kto według was wygra

    Kto według was wygra głosowanie? 

    • 1234

      23 września 2021 02:42

      Ksiadz proboszcz.

      Ksiadz proboszcz.