Sportowa sobota rozpoczęła się od wyścigu rowerowego w formie pętli (start i meta na ul. Młyńskiej). Ta dyscyplina ma w Grucznie więcej zwolenników niż gdziekolwiek indziej w powiecie.
O godz. 14.00 przeniesiono się na stadion. Odbył się tam mecz piłkarski w ramach Pucharu Polski na szczeblu KPZPN, gdzie gospodarze, Wisła Gruczno, podejmowali Tor Laskowice. Gospodarze dali gościom srogą lekcję futbolu wygrywając aż 11:2.
Po zakończeniu meczu nastąpił główny punkt uroczystości - oficjalne oddanie do użytku zadaszania, które zostało poświęcone przez miejscowego proboszcza księdza Grzegorza Knuta.
REKLAMA
W czasie dość krótkiej części oficjalnej burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski przypomniał skomplikowane losy tej inwestycji, której historia rozpoczęła się w roku 2018. Pierwotnie zadaszenie miało powstać w ramach budżetu obywatelskiego.
Pierwszy przetarg na budowę trzeba było unieważnić, ponieważ gmina zarezerwowała na ten cel niecałe 114 tys. zł, a jedyny wykonawca, który się zgłosił, zażądał ponad 340 tys.
REKLAMA
Do drugiego przetargu nie przystąpił nikt. Wreszcie za trzecim razem, po tym, gdy zmieniono nieco projekt, udało się w końcu wyłonić wykonawcę, choć i tym razem nie bez trudu, bo firma Janko z Żuromina, która przedłożyła najkorzystniejszą ofertę, chciała 219 tys., a gmina miała zaplanowane 200 tys. zł. Ostatecznie udało się jednak dołożyć brakującą kwotę.
a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA
REKLAMA




















