Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

To będzie niesamowity weekend. Widzimy się na cyklu imprez u sąsiadów

Trzy dni wypełnione od rana do wieczora różnymi formami sztuki. Perspektywy-9 Hills Festival to jedna z największych imprez odbywających się w naszym województwie. W ten weekend odbędzie się po raz szósty.

Udostępnij
9-hills

W tym roku Perspektywy – 9 Hills Festival potrwają od 6 do 8 sierpnia, a głównym motywem będzie ruch.

Chełmiński 9 Hills Festival łączy całe miasto. I to dosłownie, ponieważ trzy festiwalowe dni są wypełnione atrakcjami i niespodziankami, na które publiczność może natknąć się w różnych punktach średniowiecznego grodu. Przez pięć lat impreza stworzyła wokół siebie niepowtarzalny klimat, który przekonuje do siebie coraz większą ilość widzów.

Miasto w ruchu

W 2020 r. przez Chełmno przewinęło się ponad 30 tysięcy osób! A jak będzie tym razem? 

- Wszystkim edycjom przyświecała inna muza, teraz postawiliśmy na ruch – mówi Anna Chojnacka, dyrektor artystyczny 9 Hills Festival. – Wypełniamy nim przestrzeń miasta. Wykonawcy będą inspirować się różnymi formami ruchu – zapowiada.

Nie zabraknie zatem wrotkarni, w której będzie można pojeździć lub potańczyć. Pojawią się teatry, performerzy i muzycy.

Strefa dla dzieci i teatr tańca

– Od miesiąca powstaje Kids Zone. Dzieci wraz z rodzicami w niesamowity sposób zaangażowały się w tworzenie instalacji. Na przykład, możliwe będzie przytulenie się do… drzewa. – opowiada  Ewa Porożyńska, dyrektor merytoryczny. – Niesamowitą sprawę przygotowuje Sopocki Teatr Tańca – dodaje.

Co prawda, sytuacja pandemiczna pokrzyżowała niektóre plany organizatorów, jednak bogactwo programu gwarantuje brak jakiejkolwiek nudy.

- Miasto już żyje imprezą – podkreśla Anna Chojnacka. - Ludzie przychodzą oglądać wystawę fotografii, niektórzy odnajdują siebie na starych zdjęciach. Zapraszamy wszystkich w ten weekend do Chełmna – zachęca.

Organizatorzy przygotowali też specjalne aplikacje na smartfony - wersja dla Androida i dla Apple.

Zajrzyj też na stronę Perspektywy-9 Hills Festival.

Patronat medialny sprawuje portal Extra Świecie. Program festiwalu poniżej.

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama