Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Bluzgasz na policjantów i ich rodziny? „Nie będzie pobłażania, każdy musi liczyć się z konsekwencjami”

Rząd zastosował obostrzenia związane z koronawirusem, ale teraz ktoś musi je egzekwować. Tym „kimś” jest oczywiście policja. Jej działania, a do tego często niejasna wykładnia przepisów, często spotyka się z irytacją ze strony społeczeństwa.

Udostępnij
m-5

REKLAMA

Najbardziej dostaje się policjantom w internecie, szczególnie na forach dyskusyjnych i w komentarzach na portalach informacyjnych. Zirytowało to Komendę Główną Policji.

Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz kierownictwo polskiej Policji stanowczo sprzeciwiają się atakom na policjantów i ich rodziny w jakiejkolwiek formie - czy to fizycznej, czy werbalnej poprzez hejt, wyzwiska, zastraszanie, groźby i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w Internecie. Nie ma i nie będzie pobłażania wobec tego typu zachowań, a każdy kto grozi policjantom czy ich rodzinom, znieważa lub oczernia w oczach opinii publicznej, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi i zdecydowaną reakcją ze strony Policji i wymiaru sprawiedliwości – czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Główną Policji.
REKLAMA

Reklama
Reklama

KGP podkreśla, że każdego dnia tysiące policjantów wypełnia swoje obowiązki, z ogromnym poświęceniem służąc polskiemu społeczeństwu. Prawo nakłada obowiązki i przywileje, które są niezbędne, aby państwo było stabilne, a objęci nim obywatele mieli poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne.

Społeczna kontrola prawidłowości działania jest bardzo ważnym elementem determinującym dbałość o profesjonalizm Policji - jednak nie ma zgody na działanie mające na celu dyskredytowanie, oczernianie, znieważanie funkcjonariuszy Policji w związku z ich czynnościami. Nie może być pobłażania dla osób, które targane osobistymi pobudkami kierują wobec policjantów, ich rodzin i bliskich bezprawne groźby czy też próby zastraszenia. Z tym niestety mamy obecnie do czynienia, a za dowód służą setki zabezpieczonych wpisów i komentarzy umieszczanych w sieci, w których zamieszczane są m. in. groźby do dzieci i członków rodzin policjantów – oświadcza KGP.
REKLAMA


Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk, zapowiedział, że w każdym przypadku kierowania gróźb w stosunku do podległych mu policjantów i ich rodzin, będzie składał zawiadomienie o przestępstwie.

Reklama
Reklama

Biuro do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji i Wydziały dw. z Cyberprzestępczością Komend Wojewódzkich Policji/ Komendy Stołecznej Policji codziennie analizują setki wpisów odnoszących się do policjantów i ich rodzin - efektem jest złożenie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez osoby grożące, znieważające i nawołujące do popełnienia przestępstw przeciwko rodzinom policjantów – przestrzega w komunikacie Komenda Główna Policji.

redakcja@extraswiecie.pl
REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Reklama
Reklama

Udostępnij
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Bardzo dobrze !

Bardzo dobrze !

Hwdp

Hwdp

Wszystko super tylko czy są

Wszystko super tylko czy są podejmowane działania wobec policjantów przekraczających uprawnienia otóż gdy nie ma stosownego nagrania sprawa jest ukrywana a panowie policjanci dalej sobie chodzą bezkarnie. Zróbcie i z tym porządek to że policjant nie znaczy, że nie może niewiadomo ile sobie pozwolić a często tak jest Pa Wszystko nie komendancie to działa w dwie strony

Ale to już było i miało

Ale to już było i miało odejść w niebyt, ale maleństwo spod znaku kota, które ogłosiło się królem przywraca stare, dobre. bo komunistyczne i sprawdzone. Przeżyliśmy komunistów, przeżyjemy PiSlamistów. Mam nadzieję, że tym razem grubej kreski nie będzie. 

Chciałbym zwrócić uwagę, że

Chciałbym zwrócić uwagę, że przed 1990r. Milicja i SB także wykonywała swoje czynności służbowe zgodnie z ówczesnym prawem. Tylko później, co niektórym emerytury pozabierali towarzysze z PiS. Policja przez 30 lat odbudowywała swój wizerunek z całkiem dobrym skutkiem i przez niespełna w 2m-ce, wykonując plecenia „władzy partyjnej” wszystko zaprzepaścili. Polacy ponownie odwrócili się od Policji – nie ufają im w dobre intencje. Historia wszystko rozliczy. 

Nie ma co się dziwić że

Nie ma co się dziwić że ludzie oczywiście w mniejszości tak traktują policjantów. W rankingu zaufania społecznego są daleko w tyle. Z niczego to się nie wzięło – prawda !?

stanu wyjątkowego rząd PIS

stanu wyjątkowego rząd PIS nie wprowadził wszystkie regulację które są prowadzone są tak jak gdyby wprowadza stan wyjątkowy a zachowania policjantów będą takie jak za czasów PRL milicjantów dostaniesz palą, wywiozę gdzieś dostaniesz  pałką i pozostawił cię Bóg wie gdzie. Weryfikacja policjantów którzy nadużywają siły i stanowisks karać je…ć nie wyróżniać,wyrzucić z pracy.

No to mamy ciekawą  sytuację,

No to mamy ciekawą  sytuację, idiota spowodował  po pijanemu  wypadek  ok,idiota  w mundurze policyjnym  spowodował  wypadek, nie dobrze ukarać, weźcie  wy się  policjanci  za siebie  .Jak będzie  dalej  dał  przykład  wasz rzecznik  prasowy  wstawiając  filmik  z palowania w innym  kraju ,w domyśle  jest  wam za dobrze to tak rozwiążemy  wasze problemy  no cóż  dla mnie  pala…t.

Na pierdole, czytam i nie

Na pierdole, czytam i nie dowierzam. Się robi ZOMO 

Ale w czym problem, obojetnie

Ale w czym problem, obojetnie czy policjant, czy słuzba zdrowia, czy nauczyciel, czy po prostu obywatel  to nie ma miejsca i przyzwolenia na obrażanie, hetjt, grożenie, poniżanie.

To chyba normalne co??? Czy komuś czasy nieco inne się przypominają, to trudno, jego problem.  Cała polska żałowała śp. Adamowicza a teraz gdzie te morale, ta walka o normalność, no gdzie???

No i mamy zamach na wolność

No i mamy zamach na wolność wypowiedzi, już tak kiedyś bywało.

Kocham Pana Policjanta i on

Kocham Pana Policjanta i on wie o tym dobrze 😀

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama