Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Brutalnie pobili strażaka. Teraz odpowiedzą za to przed sądem

Niedługo rozpocznie się proces trzech mieszkańców Nowego, którzy w maju tego roku dotkliwie pobili strażaka wracającego do domu po służbie. Najmłodszy ze sprawców, Oskar P., ma zaledwie 16 lat.

Udostępnij
czolo_czolo_0

REKLAMA

Reklama
Reklama

Prokuratura Rejonowa w Świeciu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu Zbigniewowi P., jego synowi 16-letniemu Oskarowi P. oraz 26-letniemu Szymonowi P. Są oskarżeni o to, że 8 maja tego roku dotkliwie pobili 36-letniego Grzegorza L. Najmłodszy z nich, Oskar P., ze względu na wiek, stanie przed sądem dla nieletnich.

O sprawie pisaliśmy w Extra Świecie. Przypomnijmy. W sobotę 8 maja o godz. 21.10 strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem, wracający do domu po służbie, zatrzymał samochód na pasach przy skrzyżowaniu ul. Gdańskiej i Ślusarskiej, aby przepuścić pieszego. Między mężczyznami doszło do ostrej wymiany zdań. Policja nie podaje, co było jej powodem.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Pieszy podbiegł do samochodu i przez uchyloną szybę w oknie uderzył 36-latka w twarz. Uderzony wyszedł z auta. Doszło do szamotaniny, która chwilę później przerodziła się w bicie.

- Napastnicy spowodowali u poszkodowanego uszkodzenia kości jarzmowej, pęknięcia czaszki w okolicach oczodołów, liczne skaleczenia i obtłuczenia, co wymagało leczenia i rekonwalescencji – powiedział "Czasowi Świecia" Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.
REKLAMA

Reklama
Reklama

W sumie, w grupie napastników były cztery osoby. Jednak w przypadku Zbigniewa A., który nie uczestniczył aktywnie w zajściu, prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa.

Wobec dorosłych oskarżonych zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 1,5 i 1,4 tys. zł. Są to pieniądze na poczet przyszłego zadośćuczynienia dla pobitego strażaka. Mężczyznom grozi do trzech lat więzienia.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (25)

  1. Nowianka

    31 sierpnia 2021 11:19

    Powinni zamknąć takich

    Powinni zamknąć takich zwyrodnialców!! 

    Po naszym mieście strach iść po zmroku to jest niedorzeczne żeby w takim małym mieście tłuc się swój ze swoim nie jest to normalne 

  2. Nowak

    31 sierpnia 2021 12:15

    Koniki do zagrody za kratki.

    Koniki do zagrody za kratki. I ten i łysy joker to samo

  3. Lubię strażaków

    31 sierpnia 2021 13:42

    A gdyby pobili elektryka,

    A gdyby pobili elektryka, napisane byłoby że był elektrykiem? 

    • xxx

      31 sierpnia 2021 20:07

      Elektryka by nie pobili,

      Elektryka by nie pobili, elektryk poraziłby ich pradem. Miałbyś wtedy artykuł, że na przejściu dla pieszych znaleziono czterech, w których uderzył piorun z jasnego nieba.

      • Hmm

        31 sierpnia 2021 20:23

        Masz rację, tak mogłoby być.

        Masz rację, tak mogłoby być.

    • Mieszkanka

      31 sierpnia 2021 22:25

      A co by to było gdyby trafili

      A co by to było gdyby trafili na taliba samobójcę? 🙂

  4. Zamor

    31 sierpnia 2021 15:04

    Kto to był nazwiska 

    Kto to był nazwiska 

    • Okis

      31 sierpnia 2021 15:50

      Franc Mauer i Olgierd żwirski

      Franc Mauer i Olgierd żwirski

  5. Mieszkaniec

    31 sierpnia 2021 16:00

    Jak to możliwe w niedzielne

    Jak to możliwe w niedzielne popołudnie 10 osób na plantach za zamkiem spożywa legalnie alkohol. Nie można swobodnie przejść. No cóż Policja i władza do wymiany. Po co remonowac te zabytki jeśli nie można swobodnie przejść i zwiedzać. Zaorać Nowe

    • xxx

      31 sierpnia 2021 20:13

      Jakieś dziwne pytania

      Jakieś dziwne pytania zadajesz, w Nowem to chyba nic nowego i dziwnego. 

    • Mieszkanka

      31 sierpnia 2021 22:21

      A co ty tam na plantach

      A co ty tam na plantach zwiedzałeś??? Przyznaj się, butelek i kiepów szukałeś.

  6. Ktos

    31 sierpnia 2021 18:51

    Chłop sam wjechał w ludzi i

    Chłop sam wjechał w ludzi i teraz udaje niewiniątko wyszedłeś Grzesiu na solo z czterema chłopami  myślałeś że ich przestraszysz  ale się zdziwiłeś  a pismaki mają co pisać hahaha

    • Anty

      31 sierpnia 2021 22:59

      Myślał że jest wielki strazak

      Myślał że jest wielki strazak  ale sory ludzi wnetki na pasach rozjechałem i No cóż jak to ludzie zbulwersowani twoja sytuacja ponieśli konsekwenccje przecież Ty ich pobiłeś tak mówiłeś w swoim środowisku tak że gratulacje Grzesiu wstydź się prawie że rozjechałes  ludzi a teraz strazaczku  nieiniatko rzniesz  a  ale Nowas i urząd tylko o tobie wraz z komciem sztaimbo..m

      M

    • Stefan

      31 sierpnia 2021 23:05

      Szacun dla bydła ,czterech 

      Szacun dla bydła ,czterech  na jednego ja bym się  bał szwagra  bym jeszcze zawołał  a jeszcze jedno panie ktosiu ilu to ludzi pan strażak  potrącił. 

  7. boro60

    31 sierpnia 2021 23:14

    pdw panowie

    pdw panowie

  8. Sprawiedliwość

    31 sierpnia 2021 23:44

    Skoro są tacy silni kozacy że

    Skoro są tacy silni kozacy że działają 3 na 1, to wystawić ich na ring GROMDA WALKI NA GOLE PIĘŚCI !! Tam niech się wykażą frajerzy . 

    • Gromda

      1 września 2021 11:55

      Zmierzysz sie?

      Zmierzysz sie?

  9. Deska

    1 września 2021 06:41

    przeciez wszystakich Grzesiu

    przeciez wszystakich Grzesiu pobił, lazil i gadal

    jak to nie dostali. w artykule „wracającego z akcji” to tez ciekawe bo jakoś na akcji Grzesia nie było 😉 obdukcje tez chyba po znajomosci bo jakoś na mieście chodził dwa dni później normalnie. trofhe się nie zgadza z wypowiedzi Grzesia a rzeczywistości. Zapomnial do artykułu dodać ze został wyciągnięty z auta, a z Tego co wiem to odjechał I sam przybiegł z rękoma w gardzie i wyzwiskami. 

  10. Pojebani nowscy ludzie

    1 września 2021 11:57

    Jak czytam te komentarze. To

    Jak czytam te komentarze. To chyba wszyscy byli na miejscu tego zdarzenia i wszystko widzieli. Albo jak to w Nowem lubią poplotkować. 

    • Pojebane łudź

      1 września 2021 13:55

      Człowieku sam się w***il na

      Człowieku sam się wpierdolil na pasy prawie że rozjechał ludzi  po co to zrobił strqzak który niby byl na służbie  a nie był i sam do czterech chłopów  wyskoczył  to nie jest normalne  ale dostał pajac za swoje 

  11. Ktos,

    1 września 2021 20:27

    Wjechał na pasy i się rzucał

    Wjechał na pasy i się rzucał , że strażak i z akcji,  mógł wykrywaczem metali ich pobić, niby chodzi 

  12. ...

    2 września 2021 06:14

    Oj Grzesiu Grzesiu gdyby

    Oj Grzesiu Grzesiu gdyby kózka nie skakała to by w mordę nie dostała

  13. Rafi

    2 września 2021 19:42

    Sebixy nauczyły się obsługi

    Sebixy nauczyły się obsługi komputera xD za 500+ da się jednak coś osiągnąć. Gratuluję! 

  14. Mimi

    6 września 2021 01:26

    Ciekawostka jest fakt w jaki

    Ciekawostka jest fakt w jaki szybki sposob z znajomych, ktorzy przytakiwali poszkodowanemu, staliscie sie…… kupa gowna, jak dla mnie. Jestem 1000% pewna w dodatku ze jestescie jego dobrymi znajomymi, piszecie przeciez Grzesiu….. Dlaczego  komentarze piszecie pod nickiem tylko?, miej odwage jeden z drugim. Widzial go ktos z Was dwa dni po zajsciu???? Oczywiscie ze NIE!!! JA go widzialam, obraz pobitego czlowieka zostanie ze mna na zawsze. Okropne to i okrutne.

    • Taki on

      10 września 2021 20:54

      Widzieli go ludzie i wyglądał

      Widzieli go ludzie i wyglądał jak by mu nic się nie stalo