Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Burmistrz i pracownicy świeckiego urzędu z pomocą dla uchodźców w Grupie

Urząd Miejski w Świeciu włączył się do akcji pomocy afgańskim uchodźcom przebywającym w ośrodku w Grupie.

Udostępnij
dary

REKLAMA

Jak informowaliśmy w Extra Świecie, do Ośrodla dla Cudoziemców w Grupie trafiło około 70 uchodźców z Afganistanu, w którym władzę przejęli talibowie. W pomoc zaangażowały się lokalne organizacje i mieszkańcy. Przyłączył się również Urząd Miejski w Świeciu.

Reklama
Reklama

- Zaangażowanie pracowników pozytywnie nas zaskoczyło. Zebraliśmy środki czystości, higieny osobistej, odzież, chemię gospodarczą, gotowe obiadki dla dzieci oraz słodycze i maskotki dla najmłodszych, aby w jakimś stopniu umilić im ten trudny czas - wyjaśnia Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.
REKLAMA

Strażnicy miejscy zawieźli w środę przygotowane paczki do ośrodla w Grupie.

Reklama
Reklama

- Przebywaja tam ludzie, którym grozi przesladowanie, a nawet śmierć z rąk talibów. Wielu z nich pracowało na rzecz polskich żołnierzy odbywających misje w Afganistanie. Ponadto do Grupy trafiło również sporo kobiet i dzieci, które są najmniej winne temu, jaki los zgotowali im dorośli. Znajdują się obecnie w trudnym położeniu i trzeba im pomóc - zaznacza burmistrz Świecia.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (23)

  1. Piotr Jeżewo

    4 września 2021 15:53

    Chciałbym korzystając z

    Chciałbym korzystając z okazji wyrazić głęboki szacunek za pomoc którą dostają afgańscy imigranci od władz i ludności Świecia. Ale chciałbym się również spytać ile darów i pomocy chcecie przekazać Polakom którzy w bydlęcych wagonach wywieziono np. do Kazachstanu. Nasi rodacy żyją w skandalicznych warunkach pozostawieni na pastwę losu na kazackich stepach. Żyją w skandalicznych warunkach zapomniani przez polskie władze ,i marzą choćby o życiu w takim komforcie jak imigranci z Afganistanu. Kiedy zbiórka i pomoc będzie dla nich ????

  2. brandor

    4 września 2021 17:21

    Hmm a moze uchodzcy pomoga w 

    Hmm a moze uchodzcy pomoga w  oczyszczaniu vistuli ze smieci budowie kompleksu rond w przechowie czy budowie osrodka w decznie.PS Polacy miedzy innymi w Kazachstanie czekaja na powrot do kraju od 80 lat i rzad ma to w dupie.Tymczasem Afganczykow przyjmujemy z nie lada entuzjazmem.Polska dziwny kraj

  3. Wiem

    4 września 2021 23:33

    Dziwne pytania zadają 

    Dziwne pytania zadają  przedmowcy. Czy od pracowników Urzędu zależy czy Polacy Kazachstanu mogę przyjechać do Polski? nie! Czy w Kazachstanie jest wojna? nie! Czy stacjonowaly tam Polskie oddziały NATO? nie! To może załatwić tylko nasz rząd więc po co porównywać te dwie sytuacje, które są zupełnie inne. a  pomagac należy tym co pomocy potrzebuja tylko tyle i aż  tyle. Więc pomagajmy….. 

    • Piotr Jeżewo

      5 września 2021 09:43

      Proszę zaznajomić się z

      Proszę zaznajomić się z problemami Polaków w Kazachstanie w jakiej biedzie i nędzy żyją. Potrzebują pomocy od państwa które je porzuciło. Niemcy po wojnie ściągali swoich, o naszych rodakach zapomniano. Jeśli urzędnicy tak ochoczo robią zbiórki dla obcokrajowców ,to niech również organizują zbiórki dla swoich obywateli lub ich potomków. Proszę mi wierzyć Polacy w Kazachstanie nierzadko potrzebują większejj pomocy jak ci przywożeni z Afganistanu. Pomagając rodakom wywiezionym jak bydło trudniej się pomaga, bo nie widzą tego kamery.

      • hanysek

        5 września 2021 14:34

        Bardzo trafny komentarz.

        Bardzo trafny komentarz. Popieram

      • Samotna mama

        6 września 2021 09:47

        Tak racja jestem samotnom

        Tak racja jestem samotnom niepracujoncom matką obywalelkom tego kraju i takie zbiurki mnie się należą a nie jakimś obcym co przyjechali z innego kraju. Im państwo dało mnieszkanie za darmo i jedzenie i ubrania i prond mają wszystko za darmo i jeszcze zbiurki dla nich robiom a powinni dla swoich.

        • aaa

          6 września 2021 14:46

          to polecam wziąć się za

          to polecam wziąć się za robotę, bo rozumiem, że Pani się wszystko należy, bo jest Pani niepracująca matką. widać jest Pani bardzo zamożna, że może sobie Pani pozwolić na niepracowanie…. albo jest Pani z tych, co żyją z socjalu i żal dupę ściska, że inni dostaną a Pani nie :-O

  4. gość

    5 września 2021 15:44

    Szkoda że burmistrz nie

    Szkoda że burmistrz nie potrafi załatwić naszym dzieciom dojazdu do szkoły w Wiągu,

    • 6 września 2021 09:25

      Burmistrz ma dobre chęci i

      Burmistrz ma dobre chęci i chce zbudować waszym dzieciom kolej spod samego domu do szkoły we Wiągu, ale jest problem z układaniem torowiska. Nie ma chętnych do tej roboty. 

      • Ziom

        30 września 2021 17:05

        Burmistrz ma was gleboko w du

        Burmistrz ma was gleboko w du. Obłudny namaszczony przez pogodeusza gbur. Pojechal sobie zrobić zdjęcie z knopersami kupionymi zapewne z publicznych pieniedzy i teraz będzie jaki to dobry Samarytanin. Beka z łysawego ciecia.

  5. mala sycylia

    5 września 2021 17:17

    zamiast rozwozic dary , SM

    zamiast rozwozic dary , SM niech sie wezmie za robote w koncu i za tych pijaczkow w miescie , gdzie patrole rowerowe , gdzie patrole piesze , no ale czego ja oczekuje wazne ze zdjecie zrobione, i poszlo w swiat

    • kamorra

      6 września 2021 09:19

      Tak, racja. A jeszcze gdzie

      Tak, racja. A jeszcze gdzie godzina policyjna?

  6. Bul

    5 września 2021 18:38

    Kiedy Pan burmistrz był z

    Kiedy Pan burmistrz był z darami w Domu Dziecka? 

    • ziom

      30 września 2021 17:08

      Jakże Pani śmie zadawać takie

      Jakże Pani śmie zadawać takie pytania? Przecież to jest oczywiste, że polskie dzieci są mniej ważne od tych afgańskich dzieci emigrantów zarobkowych.

  7. Bob

    5 września 2021 21:47

    Pewnie część z osób które się

    Pewnie część z osób które się tu wypowiadają to katolicy. Czy ludziom którzy przylecieli w odzieży tej która mieli na sobie nie zabierając z własnego domu prawie nic nie należy pomóc? Po co ta dyskusja? Chrystus nauczał i pomagał wszystkim jak mógł, a tu ciągle różnicowanie temu pomóżmy temu nie innemu bardziej.  A co Wy zrobiliście dla naszych braci i sióstr potrzebujących w tym z Kazachstanu? 

    • Piotr Jeżewo

      6 września 2021 03:21

      Proszę mnie nie obrażać, nie

      Proszę mnie nie obrażać, nie jestem katolikiem. Gorszej obelgi nie mogłeś bob wymyśleć. Proszę mi wierzyć dla poloni ze wschodu zrobiłem bardzo dużo. I dużo jeszcze zrobię.  Nie twierdzę że nie trzeba pomagać Afgańczykom, bo jak byś umiał czytać ze zrozumieniem,to byś to zajarzyl w pierwszym poście. Bob nie mierz wszystkich swoją miarą.

      • Odp.

        6 września 2021 21:53

        To bardzo dobrze ze robisz

        To bardzo dobrze ze robisz coś dla Poloni w Kazachstanie ale dlaczego akurat przy tych wypowiedziach się uaktywniasz. To zorganizuj pomoc dla naszych rodaków, ogłośi to ja na pewno się dorzucę, a tak wcale się nie dziwię ze twoje wypowiedzi są dziwnie odbierane. Nie zapomnij o Poloni w Syberi, Białorusi itd. Oj ludzie nic się nie robi źle, robisz coś to zawsze ktoś wie lepiej co zrobić. Ja życzę powodzenia w działaniu, pozdrawiam. 

        • ziom

          30 września 2021 17:09

          uaktywnia się bo widzi buraka

          uaktywnia się bo widzi buraka ktory powinien się zajmować miastem jak wozi emigrantom zarobkowym knopersy zapewne z publicznych polskich pieniedzy.

    • 666_©

      6 września 2021 09:16

      Pytasz co dla nich robimy?

      Pytasz co dla nich robimy? Modlę się za nich.

  8. Leszek

    6 września 2021 09:28

    Ludzie!!!! O Jezu, Jezu,

    Ludzie!!!! O Jezu, Jezu, głowa mnie boli o Jezu jak boli.

    • Leszek

      6 września 2021 09:38

      Aha i zapomniałem, palec od

      Aha i zapomniałem, palec od nogi też mnie boli.

  9. Olo

    6 września 2021 22:58

    Ja pier…e KNOPPERS! Ten

    Ja pier…e KNOPPERS! Ten burmistrz to jednak słodziak… Ręce opadają!

    • ziom

      30 września 2021 17:11

      łysy cieć burak 

      łysy cieć burak