Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Było niebezpiecznie. Kobieta zostawiła odkręcony palnik kuchenki gazowej

Gdyby nie czujność sąsiada, który w porę zareagował, zdarzenie mogłoby mieć tragiczny finał.

Udostępnij
strazak

W ubiegłą sobotę kilka minut przed godz. 16.00 straż pożarna dostała informację o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym w Małym Komorsku (gmina Nowe).

- W mieszkaniu przebywała starsza, schorowana kobieta. Odkręciła palnik kuchenki gazowej, ale nie zapaliła płomienia - informuje ogn. Michał Goliński z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Zapach ulatniającego się gazu wyczuł sąsiad. Na szczęście, szybko zareagował i jeszcze przed przyjazdem strażaków, zakręcił palnik i butlę z gazem oraz pootwierał okna w mieszkaniu.

Reklama
Reklama

- Sprawdziliśmy detektorem wielogazowym mieszkanie oraz pozostałe pomieszczenia w budynku. Nie stwierdzono jednak zagrożenia - dodaje Michał Goliński.

W akcji brały udział zastępy z OSP w Nowem i Małym Komorsku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Anonim

    9 maja 2022 17:39

    Dobrze ze ogn. Michał

    Dobrze ze ogn. Michał odpowiada za wszystkie straże pożarne bo już myślałem że tylko Psp sprawdziło pomieszczenie detektorem. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama