Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Chcemy, aby to był bal dla ludzi o wielkich sercach"

Czy może być coś piękniejszego, niż wdzięczność dziecka? Szczególnie takiego, które nie zaznało miłości biologicznych rodziców? Uczestnicy balu charytatywnego, organizowanego przez Fundację PARO, będą mieli okazję sprawić dzieciom wiele radości.

Udostępnij
jss2

Fundacja PARO ze Świecia działa na rzecz promocji i wsparcia rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego.

- Dzieci pozbawione opieki i miłości biologicznych rodziców chcą być kochane, akceptowane i mieć poczucie bezpieczeństwa, w takim samym stopniu, jak pozostali rówieśnicy - podkreśla Justyna Słowińska-Śliwińska, prezes Fundacji PARO. - Jeśli mają osoby, które im to zapewnią, nabierają wiary w siebie i poczucia, że nie są w niczym gorsze od innych, co przekłada się na całe ich późniejsze życie. A to może im dać właśnie adopcja lub rodzina zastępcza - argumentuje.

Fundacja powołała klub rodzica, w którym spotykają się rodziny zastępcze i adopcyjne. To okazja do rozmów i wymiany doświadczeń, ale też sposobność do wytchnienia przy kawie i cieście od codziennych obowiązków w gronie wzajemnie rozumiejących się osób.

Reklama
Reklama

Najnowszą inicjatywą Fundacji PARO jest bal charytatywny, który zaplanowano na 15 kwietnia w świeckiej hali widowiskowo-sportowej. Dla uczestników to okazja do zabawy przy muzyce i dobrym jedzeniu, a jednocześnie możliwość wsparcia dzieci podopiecznych fundacji.

- Chcielibyśmy, aby to był bal dla ludzi o wielkich sercach, dzięki którym dzieci będą mogły pojechać latem na wakacje, poznają kawałek kraju, zaznają dni beztroski i radości - mówi Justyna Słowińska-Śliwińska. - To, ile dzieci uda się na nie wysłać i na jak długo, zależy od hojności darczyńców podczas balu charytatywnego.

W trakcie balu zaplanowano licytacje rozmaitych voucherów i gadżetów, z których wpływy, podobnie jak z biletów wstępu, zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wycieczki dla dzieci.

Reklama
Reklama

- Wycieczka to główny cel. Oczywiście wspaniale by było, gdyby udało nam się zebrać tyle środków, aby część przeznaczyć również na propagowanie rodzicielstwa zastępczego i adopcyjnego w jeszcze większym zakresie, ale to już tylko nasze ciche marzenie - uśmiecha się prezes fundacji. - Będziemy szczęśliwi, jeśli dzięki balowi uda się osiagnąć podstawowy cel.

Zapisy na bal charytatywny organizowany przez Fundację PARO (sobota, 15 kwietnia, godz. 18.00, cena 550 zł od pary) trwają do 31 marca pod nr tel.: 723 200 932 i 608 294 047.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama