Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Choinki już od 15 złotych? Tanie drzewka kupisz w nadleśnictwach w powiecie

Kto chciałby mieć choinkę w atrakcyjnej cenie wyciętą tego samego dnia z plantacji, powinien wybrać się do najbliższej leśniczówki lub do nadleśnictw w powiecie świeckim.

Udostępnij
choinka-1

Nadleśnictwa w naszym powiecie prowadzą sprzedaż świątecznych drzewek z własnych plantacji po cenach parokrotnie niższych niż u prywatnych sprzedawców.

- Większość podległych nam leśnictw ma jeszcze w sprzedaży choinki, więc można pojechać do leśniczówki znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania. Sprzedajemy je również w siedzibie nadleśnictwa prosto z naszej plantacji - wyjaśnia Dawid Kikulski, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Dąbrowa.

Nadleśnictwo mieści się przy ul. Leśnej 25 w Jeżewie. Sprzedaż choinek odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00. Potrwa do 23 grudnia.

Reklama
Reklama

Można przyjechać, wybrać sobie drzewko z plantacji, wyciąć lub wykopać do doniczki, a potem przy pomocy pracownika zapakować w siatkę. Nadleśnictwo zapewnia niezbędne narzędzia.

Do wyboru są świerki pospolite, świerki srebrzyste i jodły.

- W najbliższy weekend organizujemy akcję dla mieszkańców. Pracownicy przygotują świeżo wycięte drzewka. Nie trzeba więc będzie samemu ich wycinać. Gdyby jednak ktoś miał taką ochotę, może udać się na plantację i wybrać takie, jakie mu się najbardziej podoba - informuje Dawid Kikulski.

Reklama
Reklama

Weekendowa akcja "Choinka od leśnika" będzie trwała w Nadleśnictwie Dąbrowa w Jeżewie w sobotę i niedzielę 17 i 18 grudnia w godz. 9.00-14.00.

Ceny świątecznych drzewek w Nadleśnictwie Dąbrowa i leśnictwach są znacznie niższe niż na prywatnych plantacjach, nie mówiąc już o marketach.

Jak się kształtują? Podajemy cennik (wszystkie ceny brutto z wliczonym podatkiem VAT).

Reklama
Reklama

świerk pospolity

 • do 0,9 m 15 zł
 • 1-2,5 m 25 zł
 • 2,6-3,5 m 40 zł
 • 3,6-5 m 60 zł
 • powyżej 5 m 100 zł

świerk srebrzysty

 • do 0,9 m 20 zł
 • 1-2,5 m 25 zł

jodła

Reklama
Reklama
 • 1-2,5 m 35 zł

Sprzedaż choinek prowadzi również Nadleśnictwo Osie na placu przy biurze (Osie, ul. Rynek 11).

W ofercie są świerki w cenie:

 • do 0,9 m 24 zł
 • 1-1,5 m 30 zł
 • 1,6-2,5 m 35 zł
 • 2,6-3,5 m 60 zł
 • 3,6-5 m 105 zł
 • 5,1-8 m 140 zł
 • powyżej 8 m 425 zł

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (1)

 1. OLO - King of Pathology

  15 grudnia 2022 18:35

  Ja mam jusz choinkę od

  Ja mam jusz choinkę od tamtego roku stoi ubrana 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama