Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Co stanie się z dwoma milionami maseczek od wojewody?

Do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu trafiły 2 miliony maseczek jednorazowych przekazanych przez wojewodę kujawsko-pomorskiego. Jedna czwarta z tego będzie do dyspozycji powiatu świeckiego. Kiedy i do kogo trafią?

Udostępnij
maski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu wzięła czynny udział w rozdysponowaniu ogromniej ilości jednorazowych maseczek przekazanych nieodpłatnie przez urząd wojewódzki.

Trzy czwarte z nich już przetransportowano lub stanie się to niebawem do sąsiednich powiatów. Pół miliona sztuk pozostawiono do dyspozycji powiatu świeckiego.

- W pierwszej kolejności zabezpieczymy potrzeby wszystkich podległych jednostek starostwa - tłumaczy Zbigniew Semrau, szef zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Świeciu. - Następnie to, co zostanie, będzie podzielone między wszystkie gminy powiatu świeckiego. Liczba maseczek będzie proporcjonalna do liczby mieszkańców - zapowiada kierownik

Cały proces ma się zakończyć do połowy lutego.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (6)

 1. Ja cię

  2 lutego 2022 13:44

  Papier toaletowy drożeje,

  Papier toaletowy drożeje, można je przeznaczyć do pocierania d…y.  Ewentualnie dać do Warlubia na przeliczenie, problem sam zniknie   Tam są wyjątkowo ludzie .

 2. JAN77

  2 lutego 2022 14:21

  Mozna to spalic na jedno

  Mozna to spalic na jedno wyjdzie… ciemnota juz swoje maseczki ma ktore pierze co 2tygodnie. 

 3. wirusek

  2 lutego 2022 21:07

  Jak to powiedzial zgodnie z

  Jak to powiedzial zgodnie z prawdą były minister od krewnego instruktora narciarskiego ” maseczki nic nie dają, nie wiem po co ludzie je noszą”. Mamy je nosić, żeby pamiętać o plandemii. Będą walały się po ulicach, parkach, ścieżkach, a nawet nad jeziorami, a wirus rzekomo taki groźny, a rozsiewany na maseczkach z wiatrem.

  Odpowiedź co się stanie została udzielona.

 4. Zenon ma dużego zaganiacza

  2 lutego 2022 23:16

  Zapakować w kopert i wysłać

  Zapakować w kopert i wysłać do tej Pani z Warlubia co lubi otwierać koperty. Można też wysłać je jako podpaski dla małp do gdańskiego zoo. Jednak wolałabym tak całkiem serio ,żeby może rozdać je świeckim miłośnikom fety 

 5. Mieszkaniec

  3 lutego 2022 16:45

  Lepiej jakby redakcja zajęła

  Lepiej jakby redakcja zajęła się realnymi problemami jak promieniowanie z anten telekomunikacyjnych przy ul. Solidarności

 6. Lionel

  4 lutego 2022 05:24

  Do Sulnówka na wysypisko.

  Do Sulnówka na wysypisko.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama