Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Co z przebudową drogi powiatowej między Świeciem a trasą krajową nr 91?

Prawdopodobnie za trzy miesiące możemy się spodziewać rozpoczęcia dużej inwestycji drogowej w Głogówku (gmina Świecie). Powiatowy Zarząd Dróg dopina ostatnie formalności.

Udostępnij
glogowko

REKLAMA

Nasza pierwwsza informacja o planowanej modernizacji drogi powiatowej w Głogówku Królewskim, między Świeciem a trasą krajową nr 91, wzbudziła sporo emocji. Obejmie ona odcinek od ul. Farnej (w miejscu, gdzie znajduje się fragment murów obronnych) do drogi krajowej nr 91.

Wiele osób, nie tylko mieszkających w tej okolicy, już od pewenego czasu zwraca uwagę na zagrożenia, na jakie narażeni są zarówno piesi, jak i rowerzyści.

Z każdym rokiem na tej trasie znacząco wzmaga się ruch. Ma to związek nie tylko z obecnym remontem ul. Wojska Polskiego w Świeciu, ale też z rosnącą liczbą samochodów. Zapewne nie bez znaczenia jest także fakt, że wyraźnie w tej części gminy Świecie ożywiło się też budownictwo jednorodzinne.
REKLAMA

Inwestycja ma też swoich przeciwników. Niekórzy sprzeciwiają się planowanej wycince przydrożnych drzew. Bez tego nie da się jednak poprowadzić ścieżki rowerowej i chodnika.

- W tej chwili powoli zamykamy etap przygotowywania dokumentacji projektowej - mówi Adam Meller, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Świeciu. - Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o dofinansowanie ze środków Polskiego Ładu. Jeśli otrzymamy zapewnienie, że projekt został przyjęty, możemy ogłaszać przetarg.
REKLAMA

Dyrektor PZD przewiduje, że w ciągu trzech miesięcy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac. Przewidują one powstanie nie tylko bezpiecznej drogi dla rowerzystów i pieszych, ale też remont nawierzchni jezdni.

Według szacunków, modernizacja odcinka o długości 3,5 km ma kosztować około 5 mln zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl 
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. TRUTEŃ

  18 stycznia 2022 12:05

  Chyba rzeczywiście zbliża się

  Chyba rzeczywiście zbliża się moment w którym pod tablicami z nawą ŚWIECIE pojawi się UWAGA REMONT MIASTA. Tak na poważnie, trwa remont ul. Wojska Polskiego i budowa rond, GDDKiA zapowiedziała remont 91 od wiaduktu w Przechowie do Grubna z wyłączeniem mostu na Wiśle teraz Starostwo zapowiada rozpoczęcie remontu i pewnej rozbudowy drogi od fary do 91. Mam nadzieję, że planiści wszystkich tych remontów właściwie je połączą by utrzymać bezpiecznych ruch pieszych,rowerzystów i pojazdów wszelkiego rodzaju.

  • MaxiKazik

   18 stycznia 2022 12:59

   Na pewno o tym pomyśleli, to

   Na pewno o tym pomyśleli, to świetni fachowcy więc bez obaw!

 2. kierownik

  18 stycznia 2022 13:25

  A jeszcze jest narazie w

  A jeszcze jest narazie w planie remont a w zasadzie budowa drogi wojewódzkiej Gruczno-Głogóqko

 3. Mychy

  18 stycznia 2022 14:57

  No to będziemy mieli już

  No to będziemy mieli już wszędzie rozwalone jednocześnie, tak że decydęci doprowadzą do paraliżu miasta. Brawo Wy !!! 

 4. Mieszkaniec

  18 stycznia 2022 17:27

  To co wyrabia się w Świeciu

  To co wyrabia się w Świeciu przebija wszystko, nie dość ze w przechowie praktycznie nic się nie posuwa i w 3 miesiące nie wiele się zmieni a wy znowu chcecie odciąć ostatnia drogę między miastami, tym wszystkim powinna się prokuratura zająć 

 5. Melody

  19 stycznia 2022 01:21

  Nareszcie !!! 

  Nareszcie !!! 

 6. Gosc

  19 stycznia 2022 12:01

  Wszystko ładnie, tylko

  Wszystko ładnie, tylko ciekawi mnie kiedy na tych obszarach burmistrz zdecyduje się doprowadzić kanalizację. Taki rozwój miasta a na podwórkach szamba. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama