Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Co zrobi zarząd banku z tak dużą liczbą przeciwników likwidacji oddziału?

Już 500 osób podpisało się pod protestem, który ma skłonić władze Banku Spółdzielczego w Świeciu do zmiany decyzji w sprawie oddziału w Grucznie. Jego utrzymania domagają się zwłaszcza osoby starsze, które już nie przekonają się do bankowości internetowej.

Udostępnij
gruczno

REKLAMA

Chociaż dzisiaj nie ma już śladu po stoliku, przy którym przez cały wtorek zbierano podpisy w sprawie obrony oddziału, lista wciąż jest otwarta.

- Każdy, kto chce złożyć jeszcze podpis, może to zrobić w sklepie Hanka - mówi Jan Chudziński, radny i sołtys Gruczna, a zarazem jeden z inicjatorów akcji. - Listy zostaną zabrane dopiero w środę.

Co dalej? Jan Chudziński wspólnie z radnym Waldemarem Chudym zamierzają udać się do Banku Spółdzielczego w Świeciu, aby przekazać dokumentację pani prezes.
REKLAMA

- Nie wiem, jak zachowa rada nadzorcza, ale w moim przekonaniu nie powinno się lekceważyć tak dużej grupy ludzi - podkreśla Chudziński. - Zwłaszcza osób starszych. Gdy za jakiś czas faktycznie listonosze przestaną roznosić emeryturę i każdy będzie musiał posiadać konto, z pewnością będą chciały skorzystać ze swojego banku w Grucznie, a nie żadnego innego. Dla wielu wyjazd do Świecia to duży problem. Nawet gdyby trzeba to było robić tylko raz na jakiś czas - przekonuje sołtys.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. 123

  4 marca 2021 00:09

  Do Gruczno- twój wpis bez

  Do Gruczno- twój wpis bez ładu i składu.  Co ma do zamknięcia oddziału BS w Grucznie ? Jak mam coś do kogoś to z nim to wyjaśniam a nie pisze głupoty pod pseudonimem.  Znam sołtysa i jest to spoko gość który z W.Chudym robią coś dla Gruczna bo przecież oni sami bez problemu poradzą sobie z bankowoscia internetową.  Robią to dla innych a Ty z zawiści marudzisz wstyd. 

 2. pragmatyk

  4 marca 2021 18:02

  Co może zatrzymać zamkniecie

  Co może zatrzymać zamkniecie punktu w Grucznie? Klienci. Proste, a może nie? Czytam, że ankietę podpisało 500 osób. Dla mnie to duzo jak na Gruczno. Część ma pewnie konto w banku spółdzielczym, ale nie wszyscy. Więc powiedzmy, że 350 z nich, to jeszcze nie są klienci banku. Wystarczy, że do końca przyszłego tygodnia założą w banku konto internetowe, do tego założą sobie kartę i to wystarczy. To jest argument nie do odrzucenia dla banku, zarządu cz tam rady nadzorczej. A skoro jest lista to z imienia i nazwiska widać kto powinien konto sobie założyć. Że są opłaty? no są, ale są w każdym banku. Nie warto odżałować kilka złotych i mieć wygodę? Bank pod nosem, nie trzeba do Świecia jeżdzić, a to przecież też jest koszt, że o straconym czasie nie wpomnę. Uważam, że jesteście po prostu roszczeniowymi osobami. Chcecie wszystko za darmo, ale od siebie nic nie chcecie dać. Tylko narzekać, bo to łatwo i nic nie kosztuje. Ale pamiętajcie, że to co ważne i cenne nie leży na ulicy. Trzeba wysiłu i starań by to co dla nas zdobyć lub utrzymać. Pokażcie, że Wasze słowa nie są puste. Załóżcie konta i karty. Jeśli ban mimo to się zamknie w Grucznie, konto możecie zlikwidować. Proste? Proste.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama