Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Codziennie 10 osób spowiada się przed policją za brak maseczki. Jakie kary dostają?

Coraz więcej mieszkańców powiatu świeckiego lekceważy nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Mimo że grozi za to wysoki mandat.

Udostępnij
policja-wot-wojska-obrony-terytorialnej

REKLAMA

- W weekend spotkałam pięcioro nastolatków, jak szli przez Marianki bez maseczek. Następnego dnia widziałam młodą parę, która siedziała na ławce przy Dużym Blankuszu również bez maseczek. Przytulali się i całowali. Jak tak można lekceważyć przepisy? Przecież narażają w ten sposób innych, a szczególnie osoby starsze – oburza się Czytelniczka.
REKLAMA

Od kilku dni otrzymujemy podobne sygnały. Strażnicy miejscy i policjanci przyznają, że coraz częściej widać na ulicach osoby, które niczym nie zakrywają sobie twarzy. Przypomnijmy, ze nie musi to być maseczka, ale na przykład chusta czy apaszka.

Reklama
Reklama

- Nie noszę maseczki na ulicy, bo jest coraz cieplej i zwyczajnie się duszę, kiedy mam chodzić w niej przez godzinę lub dłużej. Trzymam ją w kieszeni i zakładam, kiedy wchodzę do sklepu. Albo, gdy widzę patrol policji – śmieje się młoda mieszkanka Świecia w rozmowie z Extra Świecie.
REKLAMA


Po ulicach Świecia chodzą mieszane patrole złożone z policjantów, funkcjonariuszy straży miejskiej i żołnierzy obrony terytorialnej. Na to, czy przechodnie zakrywają twarze zwraca też uwagę drogówka podczas patroli w powiecie. Z jakim skutkiem?

- Tylko w środę 13 maja odnotowaliśmy w naszym powiecie 11 wykroczeń tego rodzaju. Staramy się przede wszystkim najpierw edukować, a dopiero później karać. Wyjaśniamy, dlaczego trzeba zakrywać twarz i jaka kara grozi za nieprzestrzeganie przepisów – mówi sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. – Dopiero, gdy widzimy, że ktoś notorycznie lekceważy sobie nakaz, sięgamy po mandaty. Traktujemy to jednak jako ostateczność. Przykładem jest ostatnia środa. Na 11 osób tylko jedna została ukarana mandatem – argumentuje Ejankowski.
REKLAMA

Codziennie policja ucina sobie „pogawędkę” średnio z 10 mieszkańcami, którzy nie noszą maseczek. Daje to około 300 osób miesięcznie. Jak na blisko 100-tysięczny powiat nie jest to dużo, ale funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że to tylko drobna część wszystkich lekceważących ten obowiązek.

- Wiek nie gra tu roli. Są to zarówno nastolatki, jak i osoby starsze – zaznacza Damian Ejankowski.

Reklama
Reklama

Za niezasłanianie twarzy w miejscach publicznych policja może nam wlepić do 500 zł mandatu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij
68 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Też mi rewelacja. U nas pod

Też mi rewelacja. U nas pod Biedronką na Kościuszki kupa osób chodzi bez maseczki. Ewentulnie ma ją na szyi. Patroli nie widać  w ogóle. 

Nikt nie ma prawa nakazac

Nikt nie ma prawa nakazac noszenia szmaty na twarzy. Wystarczy przeczytac rozporzadzenie, przy kontroli powiedziec ze ze wzgledow zdrowotnych nie zakladam szmaty nie ma prawa nikt pytac o jakiekolwiek zaswiadczenie lekarskie i tyle. Ale durny narod daje sie zastraszac.

Pamiętajcie, że maseczki

Pamiętajcie, że maseczki nosicie nie tylko dla siebie, ale też, aby nie zarazić innych. Ale co Polaka obchodzi inny Polak. Poza tym widzę, że jedni mają bardzo szerokie wykształcenie medyczne i dlatego nie noszą, a inni nie noszą, bo ktoś nakazuje – jak można nam coś nakazać. Pozdrawiam

Reklama

Zależy co można nazwać

Zależy co można nazwać miejscem publicznym?! 

W niedzielę widziałem patrol

W niedzielę widziałem patrol policjantka i 2 wojskowych na kosciuszkach przechodził koło starszej kobiety mijając ja zamiast zwrócić uwagę policjantka tylko pospieszala wojskowych i poszli dalej to po co oni patroluja tylko żeby odpekac godziny masakra 

Wszystko przez spoleczniakow

Wszystko przez spoleczniakow którym tv wyprało mózg. Dzwonią uprzejmie donoszą na ludzi którzy w ten cyrk nie wierzą z korona.

Ja nie noszę i nosić nie będę to samo moja rodzina. Tylko wejście do sklepów itp w masce. Nie będę jak kretym szedł na spacer w masce i wdychał swoje spaliny.

Niech ta zmanipulowana grupa społeczna nie wychodzi z domu niech siedzą w swoich pokojach i śledzą wiadomości które mają na celu ich nastraszyć. ( to głównie ludzie w średnim wieku i osoby starsze których mózg jest podatny na manipulacje i mało bystry) Większość świata już wie że to cyrk i wyolbrzymiona akcja pandemia.

Reklama

Jak policjanci odwracają

Jak policjanci odwracają głowę, i bardzo dobrze! Obudźcie się ludzie nie dajcie się zastraszyć

Barany się tu wypowiadają.

Barany się tu wypowiadają. Gdybyście byli przez chwilę przy człowieku pod respiratorem może byście nabyli trochę rozumu!

Nie ma nakazu noszenia

Nie ma nakazu noszenia maseczek maseczke nosi ten kto jest chory a nie ten co jest zdrowy.  Owszem Noe kazdy wiem czy jest zdrowy ale ludzie bez przesady. 

Reklama

T bawełniane szmaty i tak są

T bawełniane szmaty i tak są chu ja warte więc po chuj to nosić..

Jeśli ktoś się boi zarazić to

Jeśli ktoś się boi zarazić to niech nosi maseczkę, żeby się uchronić. To jest każdego indywidualna sprawa czy chce nosić czy nie. Ludzie nie bądźcie stadem baranów bo ktoś sobie wymyślił maseczki. Jak ma się ktoś zarazić to i w kombinezonie się zarazi.

Jak panowała ptasia grypa to nie było takiej głupizny z maseczkami i ludzie też umierali. Za to przed wjazdem do Bydgoszczy i innych miast leżały na drodze maty dezynfekcjące przez które trzeba było przejechać.

Wtedy tak było bo rząd miał poukładane w głowie.

Taki przykład : Michael Jackson nosił maseczkę 20 lat wstecz, i co?? już nie żyje ha ha ha ha. 

Władza każe nie oddychać to

Władza każe nie oddychać to lemingi nie oddychają, wdychają własne spaliny, duszą się, niszczą swoje zdrowie i jeszcze się z tego cieszą. Będą Wam kazali założyć wiadra na głowy to pozakładacie i jeszcze będziecie dumnie nosić te wiadra. Sam minister zdrowia mówi, że zakrywanie twarzy szmatą nie chroni nikogo przed wirusami, a Wy dalej swoje. Oddychanie dwutlenkiem węgla powoduje niedopełnienie, dalej kwestię i jeszcze dalej nowotwory. Moście sobie te szmaty na twarzy, a za kilka miesięcy będzie plaga grzybic jamy ustnej, płuc no i oczywiście nowotworów. Kto faktycznie dba o swoje zdrowie ten szmaty na twarz nie założy, bo wie jak to się skończy. Ja nie noszę bo mi na to zdrowie nie pozwala. Nie chcę być poważnie chory za kilka miesięcy. Jony ujemne w powietrzu i promieniowanie ultrafioletowe słońca to najlepsze niszczyciele min. wirusów. Także co jak co ale jeśli chcemy uchronić się przed wirusami to musimy wyrzucić szmaty ze swoich lic. Te całe maseczki to operacja fałszywej flagi wiadomo w jakim celu – by lemingi chorowały.

Reklama

Widziąłem jak przed sklepami

Widziąłem jak przed sklepami niektórzy ,,żule”? wywciągają ze śmietników użwane rękawiczki i ubierają przed wejściem  do sklepu.

Maseczki szyte ze starych

Maseczki szyte ze starych szmat ! zagrzybiłych, ze sztucznych tkanin. Mama i babcia uszyła.

Z powyższych wpisów jasno

Z powyższych wpisów jasno wynika jacy ludzie  są niezdyscyplinowani, egoistyczni, nastawieni na siebie, wszystko wiedzący,zwlaszcza jeżeli można zrobić coś na przekór. Będą naukowcy prosić, żeby dla dobra innych zakładać te maski, ale gdzie tam. Może warto spróbować, odblokuję się te wszystkie zakazy i ściągniemy te maski itd. Pozdrawiam

Na jesień wirus znów przepi

Na jesień wirus znów przepi echdoli naród że cały papier zniknie ze sklepó. Będa znów srałi ze strachu jak miesiąc temu. Poczekajcie , ciężko ryja zakryć , zobaczymy jak będa zdychać jak króliki. Zazwyczja masek nie nosza patole i ludzie nisko wykształceni którym nic w życiu nie wyszło i nic nie maja do stracenia. Dlugi , stary grat samochód dla nich nawet lepiej jak by zdechli i tak nic nie maja. Ludzie którym zależy i coś osiągneli zalezy więc się starają. 

Na raka dziennie w Polsce

Na raka dziennie w Polsce umiera ponad 370 osób ! a na cowid19 ok.10 osób.

Pewna fundacja szyje maseczki

Pewna fundacja szyje maseczki ze starych lumpów które dostali od ludzi . Cuchnie to stęchlizną .

Policja w sprawie  noszenia 

Policja w sprawie  noszenia  maseczek nie ma żadnych  uprawnień  ,wystarczy  powiedzieć  że  mamy problem  z oddychaniem  i mogą  nam nadmuchac, a pajace ubrani na zielono mogą  robić za tło dla patologii  takie mają  uprawnienia. 

Jak ja widzę na ulicy

Jak ja widzę na ulicy człowieka w masce to zaraz wiem że to naiwna marionetka. Kupę by zjadła jakby się jej kazało.

Nie ma objawów nie ma maski.

Nie ma objawów nie ma maski.

Pozostaje się tylko śmiać z tych ludzi co wierzą w ten cyrk. 

Mam tylko nadzieję że wszyscy

Mam tylko nadzieję że wszyscy przestępcy którzy wymyślili cyrk koronaświrusowy zostaną szybko doprowadzeni pod sąd i należycie ukarani za zbrodnie przeciwko ludzkości

Witam maseczki jedno razowe

Witam maseczki jedno razowe zmienia się co 30 minut bo na tyle chroni . 

Po drugie minister zdrowia sam powiedział na antenie że maseczki nie chroniom przed zarazeniem i nie wie po co ludzie je noszom  ..

Po trzecie jeżeli ktoś ma problem z oddychaniem nie musi jej nosić ani okazywać się żadnym zaświadczeniem przed policjom w trakcie kontroli.

Po czwarte maseczki noszone przez ludzi powodujom nie dotlenienie płuc ponieważ nie dostarczamy odpowiedniej ilości tlenu organizmowi i wydychajac powietrze wdychamy spowrotem dwytlenek i sami siebie trujemy i narazamy na osłabnienia i choroby serca . 

Kiedyś był taki przepis że za

Kiedyś był taki przepis że za Żyda można bylo dostać kilogram cukru… To że coś jest przepisem nie znaczy że jest mądre… A dodając do tego IQ naszych rządzących otrzymujemy coś często absurdalnego a już w najlepszym przypadku graniczącego z absurdem 

W ustawie nie ma nic że

W ustawie nie ma nic że trzeba mieć dokumenty o jakimś tam stanie choroby którą mówi że nie można nosić maski więc po co siebie samego narażać na niebezpieczeństwo? Maski nie noszę i nosić nie będę szkoda tylko że w zakładach pracy mandaty BHP DAJE MASAKRA 

Jaki znowu mandat pouczenie

Jaki znowu mandat pouczenie tylko moga dac 

Koronawirus to jedno wielkiej

Koronawirus to jedno wielkiej oszustwo na skalę globalną, szmaty na gębie noszą tylko idioci. 

Minister który to najpierw

Minister który to najpierw wysmiał ,potem nakazał, a w tv stwierdził że nie nosi bo nie ma objawów, daje przykład żeby mieć na to wyje..ne . Słowami klasyka – ” ile można słuchać tego pierd…ja”

inne kraje nie mają takiego

inne kraje nie mają takiego obowiązku bo ludzie tworzący ustawy wiedzą czym to grozi,a w polsce to moda co im kto powie ,jak idę ulicą sama to kogo mam  zarazić obudzcie się nim nabawicie sie grzybicy i wszystkich innych chorób

   

Wystarczy przeczytac badanie

Wystarczy przeczytac badanie naukowe randomizowane na ten temat, które jest dostępne w internecie, ale jak widać nie chce sie szukać i słuchacie głupot w TV i zakładacie szmate a potem na jesień zapalenie płuc murowane czy to przez COVID-19 czy przez inną bakterie lub wirusa. W badaniu wzsystko pisze. Tylko ciemnogród nosi maseczki…

Maseczki nie chronią debile

Maseczki nie chronią debile bo są nietestowane pozatym głąby cząsteczka wirusa jest dużo.mniejsza niż szczeliny między wloknami maseczki!!! Ta korona wogole nie istnieje zagrali wam.navstrachu i psychice.

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

Strażacy z Osia świętowali wczoraj jubileusz powstania swojej jednostki. Okrągła rocznica ma ścisły związek z wielkim pożarem, który wybuchł przy ul. Młyńskiej w 1903...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W minioną środę po południu doszło do wypadku na drodze między Osiem a Tleniem.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo