Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Codziennie 10 osób spowiada się przed policją za brak maseczki. Jakie kary dostają?

Coraz więcej mieszkańców powiatu świeckiego lekceważy nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Mimo że grozi za to wysoki mandat.

Udostępnij
policja-wot-wojska-obrony-terytorialnej

REKLAMA

- W weekend spotkałam pięcioro nastolatków, jak szli przez Marianki bez maseczek. Następnego dnia widziałam młodą parę, która siedziała na ławce przy Dużym Blankuszu również bez maseczek. Przytulali się i całowali. Jak tak można lekceważyć przepisy? Przecież narażają w ten sposób innych, a szczególnie osoby starsze – oburza się Czytelniczka.
REKLAMA

Od kilku dni otrzymujemy podobne sygnały. Strażnicy miejscy i policjanci przyznają, że coraz częściej widać na ulicach osoby, które niczym nie zakrywają sobie twarzy. Przypomnijmy, ze nie musi to być maseczka, ale na przykład chusta czy apaszka.

Reklama
Reklama

- Nie noszę maseczki na ulicy, bo jest coraz cieplej i zwyczajnie się duszę, kiedy mam chodzić w niej przez godzinę lub dłużej. Trzymam ją w kieszeni i zakładam, kiedy wchodzę do sklepu. Albo, gdy widzę patrol policji – śmieje się młoda mieszkanka Świecia w rozmowie z Extra Świecie.
REKLAMA


Po ulicach Świecia chodzą mieszane patrole złożone z policjantów, funkcjonariuszy straży miejskiej i żołnierzy obrony terytorialnej. Na to, czy przechodnie zakrywają twarze zwraca też uwagę drogówka podczas patroli w powiecie. Z jakim skutkiem?

- Tylko w środę 13 maja odnotowaliśmy w naszym powiecie 11 wykroczeń tego rodzaju. Staramy się przede wszystkim najpierw edukować, a dopiero później karać. Wyjaśniamy, dlaczego trzeba zakrywać twarz i jaka kara grozi za nieprzestrzeganie przepisów – mówi sierż. szt. Damian Ejankowski z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. – Dopiero, gdy widzimy, że ktoś notorycznie lekceważy sobie nakaz, sięgamy po mandaty. Traktujemy to jednak jako ostateczność. Przykładem jest ostatnia środa. Na 11 osób tylko jedna została ukarana mandatem – argumentuje Ejankowski.
REKLAMA

Codziennie policja ucina sobie „pogawędkę” średnio z 10 mieszkańcami, którzy nie noszą maseczek. Daje to około 300 osób miesięcznie. Jak na blisko 100-tysięczny powiat nie jest to dużo, ale funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że to tylko drobna część wszystkich lekceważących ten obowiązek.

- Wiek nie gra tu roli. Są to zarówno nastolatki, jak i osoby starsze – zaznacza Damian Ejankowski.

Reklama
Reklama

Za niezasłanianie twarzy w miejscach publicznych policja może nam wlepić do 500 zł mandatu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

REKLAMA

Rozwiń swoje pasje! Wybierz swój kierunek! Szkoła Muzyczna w Chełmnie zaprasza!
Zapisz się na rok szkolny 2020/2021 - tutaj

Udostępnij

Komentarze (68)

 1. Jaaaaaaaaa

  14 maja 2020 11:33

  Też mi rewelacja. U nas pod

  Też mi rewelacja. U nas pod Biedronką na Kościuszki kupa osób chodzi bez maseczki. Ewentulnie ma ją na szyi. Patroli nie widać  w ogóle. 

 2. bzdura

  14 maja 2020 11:34

  Nikt nie ma prawa nakazac

  Nikt nie ma prawa nakazac noszenia szmaty na twarzy. Wystarczy przeczytac rozporzadzenie, przy kontroli powiedziec ze ze wzgledow zdrowotnych nie zakladam szmaty nie ma prawa nikt pytac o jakiekolwiek zaswiadczenie lekarskie i tyle. Ale durny narod daje sie zastraszac.

  • Lila19

   14 maja 2020 11:49

   Rząd zastraszyl naród a

   Rząd zastraszyl naród a ludzie ślepo wierzą w ich bajki i chodzą jak w kagańcu. Krytykuję nakaz zasłaniania twarzy. Ciekawe czy jak nadejdą upalne dni , ci którzy tak zacięcie bronią pomysłu noszenia maseczki czy będą nadal z radością je zakładać ?! W ogóle co to za pomysł z maseczką ? Wirus przedostanie się przez każdy material. Nie wierzę, że ludzie po każdym przyjściu do domu piorą maseczkę lub zmieniają na nową.

   • Ona

    14 maja 2020 12:09

    I do tego za chwilę wszyscy

    I do tego za chwilę wszyscy będziemy mieli grzybice płuc. Nikt nie ma prawa poprosić nas o zaświadczenie że nie musimy nosić bo to jest tajemnica konstytucyjna i nikt nie ma prawa się interesować naszym zdrowiem . Ale z drugiej strony nie przesadzajcie ,ze sie dusicie zakladajac ja na okolo 1godzine , bo ja jestem palaczem i Niestety muszę nosić w pracy 8 godzin i daje radę 

  • Anonim

   16 maja 2020 19:31

   Święta racja . Naród durny i

   Święta racja . Naród durny i nie douczony tylko wpatrzony w telewizor i słucha głupot ,nie czyta ustaw i nie myśli samodzielnie ..Ech szkoda słów 

  • Anonim

   18 maja 2020 08:43

   Zgadzam się nie trzeba nosić

   Zgadzam się nie trzeba nosić żadnych szmat, wystarczy zapoznać się z DZIENNIKIEM USTAW poz.697 paragraf 18 ust.2 pkt.3 i wszystko w temacie 

 3. Jot

  14 maja 2020 11:41

  Pamiętajcie, że maseczki

  Pamiętajcie, że maseczki nosicie nie tylko dla siebie, ale też, aby nie zarazić innych. Ale co Polaka obchodzi inny Polak. Poza tym widzę, że jedni mają bardzo szerokie wykształcenie medyczne i dlatego nie noszą, a inni nie noszą, bo ktoś nakazuje – jak można nam coś nakazać. Pozdrawiam

  • JPRDL

   14 maja 2020 14:35

   Jak można nazywać kawałek

   Jak można nazywać kawałek szmaty maseczką?Gdyby takim ludziom jak ty kazano naciągnąć gacie na łeb i tak chodzić to robili by to z radością. Ciemnogród 

   • Jot

    14 maja 2020 14:50

    Ja W opgóle mnie nie znasz, a

    Ja W opgóle mnie nie znasz, a obrażasz. Nie dziwi mnie to, bo mieszkamy w Polsce. Z ciemnogrodem nie mam nic wspólnego. Mógłbyś się o tym przekonać, ale nie chcę mieć z Tobą kontaktu osobistego. To nic nie da. Pozdrawiam

   • Maniek

    14 maja 2020 18:14

    To sobie matole kup

    To sobie matole kup profesjonalną maskę, bylebyś nie spał na innych. 

  • Paweł

   14 maja 2020 16:21

   Jot obudź się. Maseczka na

   Jot obudź się. Maseczka na twarzy nie chroni to jest raz a nawet pogarsza i doprowadza do infekcji. Więc mamy takie prawo ich nie nosić 

   • Dawid

    16 maja 2020 22:57

    Paweł, a skąd masz taką

    Paweł, a skąd masz taką informację, że maseczka nie chorni i nawet pogarsza?? Poproszę o rzetelne źródło.

    • olek

     18 maja 2020 01:34

     Wystarczy przeczytac badanie

     Wystarczy przeczytac badanie naukowe randomizowane na ten temat, które jest dostępne w internecie, ale jak widać nie chce sie szukać i słuchasz głupot w TV i zakładasz szmate a potem na jesień zapalenie płuc murowane cyz to przez COVID-19 czy przez inną bakterie lub wirusa. W badaniu wzsystko pisze. Tylko ciemnogród nosi maseczki…

  • Ktos

   18 maja 2020 08:01

    Jot wysyłam do pierwszej

    Jot wysyłam do pierwszej wypowiedzi szumowskiego na temat maseczek, ale my nie mamy wykształcenia medycznego to co my możemy wiedzieć najważniejsze że szumowski  ma, jak zachorujesz na grzybica płuc przez noszenie maseczek to napisz wtedy coś mądrego tak jak teraz.

 4. Nnnnnnnnnnn

  14 maja 2020 11:51

  Zależy co można nazwać

  Zależy co można nazwać miejscem publicznym?! 

 5. Anonim 84967

  14 maja 2020 11:57

  W niedzielę widziałem patrol

  W niedzielę widziałem patrol policjantka i 2 wojskowych na kosciuszkach przechodził koło starszej kobiety mijając ja zamiast zwrócić uwagę policjantka tylko pospieszala wojskowych i poszli dalej to po co oni patroluja tylko żeby odpekac godziny masakra 

  • świecianka

   14 maja 2020 19:46

    aresztować bandytów bez

    aresztować bandytów bez masek !

   • Xyz

    14 maja 2020 22:32

    A ciebie do psychiatryka

    A ciebie do psychiatryka dożywotnio zamknąć

 6. Damianos

  14 maja 2020 13:10

  Wszystko przez spoleczniakow

  Wszystko przez spoleczniakow którym tv wyprało mózg. Dzwonią uprzejmie donoszą na ludzi którzy w ten cyrk nie wierzą z korona.

  Ja nie noszę i nosić nie będę to samo moja rodzina. Tylko wejście do sklepów itp w masce. Nie będę jak kretym szedł na spacer w masce i wdychał swoje spaliny.

  Niech ta zmanipulowana grupa społeczna nie wychodzi z domu niech siedzą w swoich pokojach i śledzą wiadomości które mają na celu ich nastraszyć. ( to głównie ludzie w średnim wieku i osoby starsze których mózg jest podatny na manipulacje i mało bystry) Większość świata już wie że to cyrk i wyolbrzymiona akcja pandemia.

 7. A ja widziałem

  14 maja 2020 13:26

  Jak policjanci odwracają

  Jak policjanci odwracają głowę, i bardzo dobrze! Obudźcie się ludzie nie dajcie się zastraszyć

  • Anonim

   15 maja 2020 10:42

   Masz rację. 

   Masz rację. 

   Ludzie przestali myśleć. Telewizja i inne media karmią ich totalną bzdurą a oni nie widzą podstępu.  To już nawet nie podstep to jest jawne

 8. Oj

  14 maja 2020 14:08

  Barany się tu wypowiadają.

  Barany się tu wypowiadają. Gdybyście byli przez chwilę przy człowieku pod respiratorem może byście nabyli trochę rozumu!

  • POLAK Z EUROPY

   14 maja 2020 14:51

   Sam jesteś baran. Nie obrażaj

   Sam jesteś baran. Nie obrażaj innych! Cała demokratyczna Europa zmaga się z tym samym problemem. I w wszędzie jest upraszanie, pouczanie, informowanianie, tłumaczenie. Tylko w Polsce jest reżim, nakazy, karanie, mandaty, podporzadkowywanie obywatela. Łamanie demokracji, wyborów  i konstytucji. A najgorsze , że tyłu ślepych, naiwnych i tępo wierzących propagandzie donosicieli. Żygać się chcę. 

   • Miejscowy

    14 maja 2020 19:32

    Kto to jest to jest Polak z

    Kto to jest to jest Polak z Europy. Polak to jest z Polski. A łamanie to chyba twojego mózgu jeżeli jeszcze ci coś tam zostało.

   • Do rzygusia

    16 maja 2020 08:32

    Jak ci si chcę rzygać to

    Jak ci si chcę rzygać to spipszaj z tąd tumanie jeden, pewnie eurodorobkiewicz 

  • obcy

   17 maja 2020 08:37

   Sam jestes baranem. jak sie

   Sam jestes baranem. jak sie nieznasz to sie nie wypowiadaj i wracaj do obory.

  • dfa

   17 maja 2020 08:54

   Zakładam ze ten pod

   Zakładam ze ten pod respiratorem nie przezył ? a czemu ? bo przy tej „chorobie” podłaczenie pod respirator to smierć.Poczytaj na ten temat a potem panikuj

  • Anonim

   17 maja 2020 22:48

   A co ma jedno do drugiego??

   A co ma jedno do drugiego??

   Cierpienie chorych jest niezaprzeczalne, tak samo jak kompletnie bezsensowne nakazywanie noszenia masek

 9. Mieszkaniec

  14 maja 2020 14:18

  Nie ma nakazu noszenia

  Nie ma nakazu noszenia maseczek maseczke nosi ten kto jest chory a nie ten co jest zdrowy.  Owszem Noe kazdy wiem czy jest zdrowy ale ludzie bez przesady. 

 10. Te wasze

  14 maja 2020 14:25

  T bawełniane szmaty i tak są

  T bawełniane szmaty i tak są chu ja warte więc po chuj to nosić..

  • senior

   15 maja 2020 19:04

   Nosisz nie dla siebie, ale

   Nosisz nie dla siebie, ale dla drugiego. Widać jaki masz szacunek dla drugiego człowieka, w tym dla seniora.No jak tak to może ciebie należy zakazić i wtedy zobaczymy jaki z ciebie będzie bohater.

   • GregKSW1908

    17 maja 2020 10:29

    Zobaczymy panie seniorze czy

    Zobaczymy panie seniorze czy od noszenia tych maseczek nie będzie miał poważniejszych dolegliwosci za pare miesięcy oby nie każda maseczke trzeba zmieniać co kilkanaście minut ja mam nadciśnienie i nie nosze bo wiem jakie mogą być skutki z resztą kardiolog potwierdził moje słowa pozdrawiam

   • olo

    18 maja 2020 01:38

    Senior jak można być takim

    Senior jak można być takim ograniczonym umysłowo ? Umiesz samodzielnie myśleć i szukać materiałów naukowych w tym temacie czy powielasz głupoty z TV. Bo widzę niestety to drugie. Szmaty nic nie dają !!! powodują nadkażenia wirusami i bakteriamii !!! Jak będziesz dalej to nosił to na jesień zapalenie płuc murowane co jest bardzo groźne, groźniejsze nić COVID-19 bo śmiertelne bardziej, przy Covid-19 śmiertelność jest na poziomie 0,3 a 0,003 !!! przy zapaleniu płuc procenty wyglądaja gorzej ale jak masz takie życzenie to noś…

  • Obywatel Pl

   16 maja 2020 23:09

   Jak to po co? – przecież

   Jak to po co? – przecież poszło tyle kasy na ich zakup, że teraz trzeba zmusić motloch do ich kupowania i noszenia. 

 11. Paranoja

  14 maja 2020 17:41

  Jeśli ktoś się boi zarazić to

  Jeśli ktoś się boi zarazić to niech nosi maseczkę, żeby się uchronić. To jest każdego indywidualna sprawa czy chce nosić czy nie. Ludzie nie bądźcie stadem baranów bo ktoś sobie wymyślił maseczki. Jak ma się ktoś zarazić to i w kombinezonie się zarazi.

  Jak panowała ptasia grypa to nie było takiej głupizny z maseczkami i ludzie też umierali. Za to przed wjazdem do Bydgoszczy i innych miast leżały na drodze maty dezynfekcjące przez które trzeba było przejechać.

  Wtedy tak było bo rząd miał poukładane w głowie.

  Taki przykład : Michael Jackson nosił maseczkę 20 lat wstecz, i co?? już nie żyje ha ha ha ha. 

  • Reva

   16 maja 2020 00:00

   Jackson dostał szczepionkę od

   Jackson dostał szczepionkę od swojego lekarza. 

 12. Piotr P

  14 maja 2020 17:43

  Władza każe nie oddychać to

  Władza każe nie oddychać to lemingi nie oddychają, wdychają własne spaliny, duszą się, niszczą swoje zdrowie i jeszcze się z tego cieszą. Będą Wam kazali założyć wiadra na głowy to pozakładacie i jeszcze będziecie dumnie nosić te wiadra. Sam minister zdrowia mówi, że zakrywanie twarzy szmatą nie chroni nikogo przed wirusami, a Wy dalej swoje. Oddychanie dwutlenkiem węgla powoduje niedopełnienie, dalej kwestię i jeszcze dalej nowotwory. Moście sobie te szmaty na twarzy, a za kilka miesięcy będzie plaga grzybic jamy ustnej, płuc no i oczywiście nowotworów. Kto faktycznie dba o swoje zdrowie ten szmaty na twarz nie założy, bo wie jak to się skończy. Ja nie noszę bo mi na to zdrowie nie pozwala. Nie chcę być poważnie chory za kilka miesięcy. Jony ujemne w powietrzu i promieniowanie ultrafioletowe słońca to najlepsze niszczyciele min. wirusów. Także co jak co ale jeśli chcemy uchronić się przed wirusami to musimy wyrzucić szmaty ze swoich lic. Te całe maseczki to operacja fałszywej flagi wiadomo w jakim celu – by lemingi chorowały.

 13. jojo

  14 maja 2020 17:49

  Widziąłem jak przed sklepami

  Widziąłem jak przed sklepami niektórzy ,,żule”? wywciągają ze śmietników użwane rękawiczki i ubierają przed wejściem  do sklepu.

 14. sanepido

  14 maja 2020 17:54

  Maseczki szyte ze starych

  Maseczki szyte ze starych szmat ! zagrzybiłych, ze sztucznych tkanin. Mama i babcia uszyła.

 15. Marek 63

  14 maja 2020 18:25

  Z powyższych wpisów jasno

  Z powyższych wpisów jasno wynika jacy ludzie  są niezdyscyplinowani, egoistyczni, nastawieni na siebie, wszystko wiedzący,zwlaszcza jeżeli można zrobić coś na przekór. Będą naukowcy prosić, żeby dla dobra innych zakładać te maski, ale gdzie tam. Może warto spróbować, odblokuję się te wszystkie zakazy i ściągniemy te maski itd. Pozdrawiam

  • Ciekawy

   14 maja 2020 18:36

   Jakoś nigdzie nie trafiłem na

   Jakoś nigdzie nie trafiłem na prośby i apele jakiegokolwiek naukowca, by nosić te maseczki. Wręcz przeciwnie, wielu lekarzy apeluje by nie niszczyć sobie zdrowia miseczkami.

   • Marek 63

    15 maja 2020 18:30

    Proszą o to m. in wirusolodzy

    Proszą o to m. in wirusolodzy prof Włodzimierz Gut, prof. Krzysztof Simon czy Krajowy Konsultant d/s Zakażnych prof. Horban. Ale   część lekarzy apeluje, żeby nosić maseczki właściwie, bo w przeciwnym razie nie ma to sensu i w tym sensie pewnie można sobie zaszkodzić. 

  • Mak

   16 maja 2020 13:56

   Chyba pseudo naukowcy. Co to

   Chyba pseudo naukowcy. Co to jest naukowiec, któremu płaci polityk. Jest nie wiarygodny. 

 16. manage

  14 maja 2020 20:00

  Na jesień wirus znów przepi

  Na jesień wirus znów przepi echdoli naród że cały papier zniknie ze sklepó. Będa znów srałi ze strachu jak miesiąc temu. Poczekajcie , ciężko ryja zakryć , zobaczymy jak będa zdychać jak króliki. Zazwyczja masek nie nosza patole i ludzie nisko wykształceni którym nic w życiu nie wyszło i nic nie maja do stracenia. Dlugi , stary grat samochód dla nich nawet lepiej jak by zdechli i tak nic nie maja. Ludzie którym zależy i coś osiągneli zalezy więc się starają. 

  • Dammsa

   14 maja 2020 22:20

   Jak dalej będziesz słuchać

   Jak dalej będziesz słuchać mediów to na pewno Cie jesienią wirus dopadnie…. Ale wirus głupoty!!!  

  • Szwagier Anonima

   14 maja 2020 23:02

   Szanownie  panie 

   Szanownie  panie  wykształcony a który  to szpital specjalistyczny  a nawet  bardzo  specjalistyczny dokonywał zwolnień  tak tylko pytam żeby  już  nigdy  nie trafić na takiego wykształconego inaczej. 

  • dxjfdjf

   15 maja 2020 14:07

   no ku**a debi*

   no ku**a debi*

 17. medyk

  14 maja 2020 20:36

  Na raka dziennie w Polsce

  Na raka dziennie w Polsce umiera ponad 370 osób ! a na cowid19 ok.10 osób.

  • Dawid

   16 maja 2020 23:06

   Co ma piernik do wiatraka?

   Co ma piernik do wiatraka? Rakiem się nie zarazisz a wirusem tak – to tylko jedna z wielu (i najważniejsza) różnic.

 18. Renia

  14 maja 2020 22:09

  Pewna fundacja szyje maseczki

  Pewna fundacja szyje maseczki ze starych lumpów które dostali od ludzi . Cuchnie to stęchlizną .

 19. Stefan

  14 maja 2020 22:23

  Policja w sprawie  noszenia 

  Policja w sprawie  noszenia  maseczek nie ma żadnych  uprawnień  ,wystarczy  powiedzieć  że  mamy problem  z oddychaniem  i mogą  nam nadmuchac, a pajace ubrani na zielono mogą  robić za tło dla patologii  takie mają  uprawnienia. 

  • djfnzsj

   15 maja 2020 14:09

   Te zielone to sa dopiero

   Te zielone to sa dopiero wynalazki armia do zbierania psich …

 20. Pokraki

  14 maja 2020 23:14

  Jak ja widzę na ulicy

  Jak ja widzę na ulicy człowieka w masce to zaraz wiem że to naiwna marionetka. Kupę by zjadła jakby się jej kazało.

  • Lukas

   15 maja 2020 18:33

   No ale bez przesady ważniaku 

   No ale bez przesady ważniaku 

 21. Karol mondi

  15 maja 2020 01:49

  Nie ma objawów nie ma maski.

  Nie ma objawów nie ma maski.

  Pozostaje się tylko śmiać z tych ludzi co wierzą w ten cyrk. 

  • Lukas

   15 maja 2020 18:36

   Czyli wg ciebie będąc

   Czyli wg ciebie będąc nosicielem bezobjawowym nie można zarażać innych. Brawo. 

   • Hhhh

    15 maja 2020 18:51

    Zamknij już ryj i wylacz tv

    Zamknij już ryj i wylacz tv tacy jak ty właśnie promują ten cyrk… Naiwne istoty.

    • Lukas

     15 maja 2020 22:25

     No i wylazła słoma z butów,

     No i wylazła słoma z butów, egoistyczny buc, jak ci wyzdycha rodzina, to może dogonisz rozum. Ryj obejrzeć u mamusi. 

 22. Gość

  15 maja 2020 20:03

  Mam tylko nadzieję że wszyscy

  Mam tylko nadzieję że wszyscy przestępcy którzy wymyślili cyrk koronaświrusowy zostaną szybko doprowadzeni pod sąd i należycie ukarani za zbrodnie przeciwko ludzkości

 23. Yes

  16 maja 2020 13:43

  Witam maseczki jedno razowe

  Witam maseczki jedno razowe zmienia się co 30 minut bo na tyle chroni . 

  Po drugie minister zdrowia sam powiedział na antenie że maseczki nie chroniom przed zarazeniem i nie wie po co ludzie je noszom  ..

  Po trzecie jeżeli ktoś ma problem z oddychaniem nie musi jej nosić ani okazywać się żadnym zaświadczeniem przed policjom w trakcie kontroli.

  Po czwarte maseczki noszone przez ludzi powodujom nie dotlenienie płuc ponieważ nie dostarczamy odpowiedniej ilości tlenu organizmowi i wydychajac powietrze wdychamy spowrotem dwytlenek i sami siebie trujemy i narazamy na osłabnienia i choroby serca . 

 24. Rafal

  16 maja 2020 14:16

  Kiedyś był taki przepis że za

  Kiedyś był taki przepis że za Żyda można bylo dostać kilogram cukru… To że coś jest przepisem nie znaczy że jest mądre… A dodając do tego IQ naszych rządzących otrzymujemy coś często absurdalnego a już w najlepszym przypadku graniczącego z absurdem 

 25. Wln

  16 maja 2020 19:43

  W ustawie nie ma nic że

  W ustawie nie ma nic że trzeba mieć dokumenty o jakimś tam stanie choroby którą mówi że nie można nosić maski więc po co siebie samego narażać na niebezpieczeństwo? Maski nie noszę i nosić nie będę szkoda tylko że w zakładach pracy mandaty BHP DAJE MASAKRA 

 26. Dan

  17 maja 2020 01:54

  Jaki znowu mandat pouczenie

  Jaki znowu mandat pouczenie tylko moga dac 

 27. Bolo

  17 maja 2020 06:01

  Koronawirus to jedno wielkiej

  Koronawirus to jedno wielkiej oszustwo na skalę globalną, szmaty na gębie noszą tylko idioci. 

 28. Anonim

  17 maja 2020 09:35

  Minister który to najpierw

  Minister który to najpierw wysmiał ,potem nakazał, a w tv stwierdził że nie nosi bo nie ma objawów, daje przykład żeby mieć na to wyje..ne . Słowami klasyka – ” ile można słuchać tego pierd…ja”

 29. ja.

  17 maja 2020 09:43

  inne kraje nie mają takiego

  inne kraje nie mają takiego obowiązku bo ludzie tworzący ustawy wiedzą czym to grozi,a w polsce to moda co im kto powie ,jak idę ulicą sama to kogo mam  zarazić obudzcie się nim nabawicie sie grzybicy i wszystkich innych chorób

     

 30. SAndi

  18 maja 2020 01:35

  Wystarczy przeczytac badanie

  Wystarczy przeczytac badanie naukowe randomizowane na ten temat, które jest dostępne w internecie, ale jak widać nie chce sie szukać i słuchacie głupot w TV i zakładacie szmate a potem na jesień zapalenie płuc murowane czy to przez COVID-19 czy przez inną bakterie lub wirusa. W badaniu wzsystko pisze. Tylko ciemnogród nosi maseczki…

 31. Paul

  18 maja 2020 14:28

  Maseczki nie chronią debile

  Maseczki nie chronią debile bo są nietestowane pozatym głąby cząsteczka wirusa jest dużo.mniejsza niż szczeliny między wloknami maseczki!!! Ta korona wogole nie istnieje zagrali wam.navstrachu i psychice.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama