Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Coraz więcej spraw załatwimy w starostwie osobiście. Co konkretnie?

Nie będzie już problemów z odbiorem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego. Ponadto wznowiono działanie punktów zamiejscowych wydziału komunikacji i dróg. Warto zapoznać się ze zmianami.

Udostępnij
starostwo-otwiera-sie

W dalszym ciągu kontakt interesantów z pracownikami starostwa będzie odbywał się drogą telefoniczną, za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Jednak w niektórych sprawach interesanci będą przyjmowani w wyznaczonym miejscu po uprzednim kontakcie telefonicznym lub mailowym z pracownikami starostwa w sprawach niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, w szczególności w sprawach z zakresu:

wydawania praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych;

Reklama
Reklama

administracji architektoniczno-budowlanej, w tym dotyczące:
a) decyzji o pozwoleniu na budowę, sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych,
b) decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej;

ochrony środowiska, w tym dotyczące:
a) decyzji zezwalających na odzysk, przetwarzanie lub zbieranie odpadów,
b) decyzji dotyczących pozwoleń zintegrowanych;

Ponadto wznowiono (w ograniczonym zakresie) działanie punktów zamiejscowych wydziału komunikacji i dróg. W celu odbycia wizyty w punkcie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny:

Reklama
Reklama

Jeżewo: 52 56 83 242, Nowe: 52 333 72 60, Pruszcz: 52 56 24 305.

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będą nieczynne. Osoba uprawniona może skorzystać z bezpłatnej porady prawnej przesyłając skan lub zdjęcie podpisanego wniosku na adres e-mail: pomocprawna@csw.pl. Wzór wniosku do pobrania tutaj. Więcej informacji pod numerem 52 56 83 165.

W sprawach pilnych, wymagających osobistego pojawienia się w starostwie, możliwe jest umówienie wizyty u Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Konieczny jest wcześniejszy kontakt telefoniczny: +48 52 56 83 115 (rzecznik jest obecny w starostwie we wtorki i czwartki).

Reklama
Reklama

Numery oraz adresy e-mail do wszystkich wydziałów Starostwa Powiatowego w Świeciu dostępne są na stronie internetowej www.csw.pl

redakcja@extraswicie.pl

 

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. oczekująca

    5 maja 2020 20:36

    Sprawy w Sądzie Rejonowym

    Sprawy w Sądzie Rejonowym mają się  dobrze i nic się w tej sprawie nie dzieje. Można czekać na sprawiedliwość i alimenty latami . i jest super a co tam 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Przejezdność dróg powiatowych będzie zabezpieczać 12 pługo-piaskarek. Jeśli zima będzie śnieżna, dołączą kolejne dwie. To wszystko ma swoją cenę. Liczoną w milionach.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama